צפו: נאס"א שיגרה חללית שתגיע לשמש

סוכנות החלל האמריקנית שיגרה הבוקר חללית בלתי מאויישת שתחקור את השמש והרוחות הסולריות שסביבה. החללית צפויה להגיע בנובמבר למרחק הקרוב ביותר שאי פעם נרשם מהשמש. צפו בשיגור

צפו: נאס"א שיגרה חללית שתגיע לשמש
  החללית "פארקר" משוגרת לחלל (צילום: עמוד הטוויטר של רשת CNN)

בדרך לשמש: סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) שיגרה הבוקר (ראשון) חללית בלתי מאויישת לשמש, שאמור לחקור את הרוחות הסולריות בחלל, את המתרחש באטמוספרה מסביב לשמש, ואת הקרינה הנפלטת ממנה.

החללית המריאה בשעה 3:31 לפנות בוקר (לפי שעון מקומי) ממרכז החלל ע"ש קנדי בקייפ קנוורל שבפלורידה. השיגור, שתוכנן להתבצע כבר אתמול, התעכב ביום בעקבות קשיים טכניים- אך בנסיון השני הצליח להמריא ללא בעיות.

צפו בשיגור החללית:

בנאס"א הסבירו כי כלי הטיס, המכונה "פארקר", יוכל להגיע למהירות של 700 אלף קמ"ש- הגבוהה ביותר בהיסטוריה. הדבר מתאפשר בעקבות משקלו של החללית, העומד על 630 ק"ג. "זהו כלי טיס קל יחסית", הסביר אנדי דריסמן, ממנהלי הפרויקט. "הוא חייב להיות קל, כי נדרשת המון אנרגיה כדי להגיע למסלול סביב השמש".

על פי ההערכות, החללית צפויה להגיע בנובמבר הקרוב למרחק של מרחק הקרוב ביותר שאי-פעם נרשם מהשמש, ובדצמבר הקרוב תחל לשלוח נתונים ומידע לכדור הארץ. בדרכה לשמש החללית תעבור ליד כוכב נוגה 7 פעמים, ותקיף את השמש 24 פעמים. כלי הטיס צפוי להגיע אל יעדו הסופי, המרוחק כ-4 אחוז מהמרחק שבין השמש לכדור הארץ, בשנת 2025.

"נגיע למקום אליו מעולם לא העזנו להגיע", אמרה חוקרת נאס"א ניקי פוקס בעקבות השיגור. "בכל הקפה נראה חלקים חדשים מהאטמוספירה של השמש, ונלמד על המכניקות שרצינו לחקור במשך שנים רבות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
בזבוז זמן
1 | 07-10-2018 9:21
השמש תשאב אליה את החללית ותהרוס אותה עד שלא ישאר כלום