ישראל זועמת על ה-BBC: "מעוותים את המציאות"

ברשת ה-BBC כתבו בכותרת הידיעה על ההסלמה בדרום כי "אישה ותינוקת נהרגו במתקפה של צה"ל"- מבלי להתייחס לירי הטילים של חמאס. הכותרת התקבלה בזעם במשרד החוץ, שטען כי מדובר ב"עיוות של המציאות". בהמשך הכותרת שונתה

ישראל זועמת על ה-BBC: "מעוותים את המציאות"
  התעלמו מירי הטילים של חמאס. אתר החדשות של ה-BBC (צילום: שאטרסטוק)

עימות נוסף בין ישראל ורשת ה-BBC: באתר החדשות הבריטי סיקרו הבוקר (חמישי) את ההסלמה בדרום, וכתבו בכותרת הכתבה כי "אישה בהריון ותינוקת נהרגו במתקפה של צה"ל"- ללא שום התייחסות לירי הטילים הנרחב של חמאס לעבר ישראל.

הכותרת המקורית של ה-BBC (צילום מסך מטוויטר)

כצפוי, בישראל זעמו על הסיקור והכותרת שהתעלמה מהמתקפה הפלסטינית. "הכותרת הזו היא עיוות מכוון של המציאות. זו הדרך המנומסת להגיד 'זהו שקר', למקרה שלא הבנתם" כתב בטוויטר דובר משרד חוץ, עמנואל נחשון. "בחמאס תקפו אזרחים ישראלים, וצה"ל פעלו להגן עליהם. שנו את הכותרת מיד!".

באתר ה-BBC שינו את הכותרת בעקבות התלונה של משרד החוץ, כאשר הכותרת החדשה אמרה כי "תקיפות בעזה הרגו אישה ותינוקת לאחר שטילים פגעו בישראל". עם זאת, פרסום הכתבה בטוויטר של הרשת לא נערך ונשאר עם הכותרת המקורית.

זו לא הפעם הראשונה שבה הסיקור של ה-BBC מוביל לזעם בישראל. בשנה שעברה הרשת הבריטית דיווחה על פיגוע משולב בירושלים בו שלושה מחבלים דקרו למוות את רס"ר הדס מלכא ז"ל, לפני שנורו על ידי המשטרה המקומית. הכותרת המקורית של הכתבה טענה כי "שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים". בעקבות הפרסום ישראל זעמה על סירובה של ה-BBC לקרוא לאירוע פיגוע טרור כשמדובר במתקפה נגד ישראלים, ולבסוף הביאו לשינוי הכותרת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
להכניס כתבים שמדברים סרה בארץ ישראל לכלא
דורון | 09-08-2018 18:36
לא רק גירוש! מי שמשמיץ ומדווח דיווחים כוזבים להכניסו מאחורי סורג ובריח