צפו: טיסת ניסיון למטוס המהיר ביותר בעולם

סין הודיעה כי ערכה טיסת ניסיון ראשונה למטוס העל-קולי החדש שפיתחה. מדובר בכלי הטיס המהיר ביות בעולם, שיכול להגיע למהירות של 7,344 קמ"ש ומהירה מספיק כדי להתחמק ממערכות הגנה אוויריות. צפו בטיסה הראשונה

צפו: טיסת ניסיון למטוס המהיר ביותר בעולם
  המטוס הסיני

טיסה מהירה: סין הודיעה כי ערכה ניסוי ראשון למטוס העל-קולי החדש שפיתחה, הנקרא "Starry Sky 2" ("שמיים עם כוכבים 2"). לטענת האקדמיה הסינית לתעופה, חלל ואווירודינמיקה, הניסוי "עבר בהצלחה גדולה".

צפו בטיסת הניסוי:

על פי הדיווח ברשת CNN, טיסת המבחן נערכה ביום שישי האחרון בצפון מערב המדינה. בהצהרת האקדמיה נטען כי המטוס הוא כלי הטייס המהיר ביותר בעולם, המסוגל להגיע למהירות של 7,344 קמ"ש- כמעט פי שישה ממהירות הקול, העומדת על סך של 1,232 קילומטר לשעה. עוד נטען כי המטוס מסוגל לחצות את כל שטחה של ארה"ב ממזרח למערב בחצי שעה.

האקדמיה הסינית לא פירטה לאיזה שימוש מיועד כלי הטיס החדש, ורק אמרו כי הם "מקווים שכלי הטיס יתרום לפיתוח התעשייה האווירית הסינית". עם זאת, במדינה מעריכים כי המטוס ישמש את חיל האוויר הסיני. על פי גורמים צבאיים בסין, כלי הטיס מהיר מספיק כדי להתחמק ממערכות הגנה אוויריות (כמו מערכת "כיפת ברזל" של צה"ל), ומסוגל לשנות את כיוונו תוך כדי טיסה- מה שיקשה על איתור והפלת המטוס. עוד צוין כי כלי הטיס מסוגל לשאת נשק גרעיני או טילים אחרים.

המטוס החדש עבר בהצלחה את הניסוי הראשוני, אך נראה כי עוד יידרש זמן רב עד שתיכנס לשימוש מלא. "נדרש זמן כדי להתאים את המטוס לשימוש בטילים. כנראה רק בעוד שלוש עד חמש שנים היא תיכנס לשימוש" אמר ג'ואו צ'נמינג, מנתח מידע צבאי בסין. "ייתכן שלכלי הטיס יהיו גם שימושים צבאיים נוספים, שעדיין נמצאים בבדיקה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
משהו יכול לעזור אני ראיתי טיל לא ראיתי מטוס
Charly | 08-08-2018 20:44
אולי הטייס בפנים
2
טיל או מטוס
יהודי פשוט | 08-08-2018 23:32
אם הוא משוגר איך הוא נוחת??? אולי זה מטוסים של פרל הרבור....