מיוחד לסרוגים: חבר הכנסת מיקי זוהר בקריאה לרבנים

הייתי שמח לשמוע יותר רבנים שמתבטאים בנושאים כמו חינוך, רווחה, דת ומדינה (חוק הלאום למשל). מובן שכאשר עוסקים בעניינים אלה חשוב לדעת איך להגיד את הדברים באופן שישמע, ובצורה שתתקבל על לב הציבור ולא תעורר אנטגוניזם

מיוחד לסרוגים: חבר הכנסת מיקי זוהר בקריאה לרבנים
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

אנו נמצאים בתקופה שבה חלק מערוצי התקשורת מנסים- ולצערנו לעיתים קרובות גם מצליחים- להכתיב את סדר היום בניגוד לעמדת הציבור. בתקשורת הישראלית לצערי, אנו שומעים פחות מדי קולות המדברים בחיוב על הערכים החשובים לעם ישראל ולארץ ישראל.

זה לא סוד שאת זהות הנוכחים באולפנים השונים מכתיבים אנשי יחסי ציבור, וכאן גם נקודות התורפה: א. לרבנים בד"כ אין דוברים/ יח"צנים. ב. אנשי תורה נוהגים להתרחק מהתקשורת כמו מאש, ומותירים את הבמה לדמויות אחרות שמייצגות רק צד אחד באוכלוסייה.

אני סבור שלמרות הרתיעה המובנת מאליה, חשוב להשמיע את קולם של הרבנים, משום שקול האמת חייב להישמע. הרי כבר נאמר "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך".

הייתי שמח לשמוע יותר רבנים שמתבטאים בנושאים כמו חינוך, רווחה, דת ומדינה (חוק הלאום למשל). מובן שכאשר עוסקים בעניינים אלה חשוב לדעת איך להגיד את הדברים באופן שישמע, ובצורה שתתקבל על לב הציבור ולא תעורר אנטגוניזם.

חשוב להתבטא גם ברשתות החברתיות שהולכות והופכות לצינור דרכן צורך הציבור את המדיה המסורתית. יותר מזה, הרשתות גם לעיתים קרובות מייצרות בעצמן את סדר היום. כאן אגב, הייתי מציע מתווכים, אנשי מקצוע המבינים בפרסום במדיה החברתית וידעו לתווך את דברי הרבנים לציבור הגולשים.

כחבר כנסת מהימין, אני נתקל לא אחת במצבים של מראיין עוין ומאתגר המחייב אותי לשמור על מיקוד ועל קור רוח (ברוך ה' לרוב אני מצליח..). כאנשים מאמינים עלינו לדבר בקול רם, באומץ ובגאון את הערכים שלנו, ולדעת שבסופו של דבר רק כך הם יגיעו לידיעת הציבור ויכנסו ללב השומעים.

=======

המאמר נכתב לקראת כנס 'רוח ותקשורת' מבית איגוד רבני קהילות, שמטרתו לחשוף את ציבור הרבנים ואנשי החינוך לעולם התקשורת והמדיה, ולהכשירם להשתמש בו בצורה הטובה ביותר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
אם זוהר היה דתי היה ראש ישיבה מוצלח
עמוס | 08-08-2018 14:26
איש נחמד
2
רבנים לאומיים מתבטאים בתקשורת. חרדים כמעט שלא
עובדין עלינו | 08-08-2018 14:34
מדוע? כי טוב להם להישאר לשון מאזניים!
נכון, כי זה לא התפקיד שלהם.
ט | 08-08-2018 15:53
אין סיבה לרוץ ולהגיב על כל מה שזז. ובינכה קולם לא ישמע כי הרי הם פרימיטיבים, חשוכים וגזענים , אז למה לדבר. צודקים!
3
מה שבאמת מעניין אותך זה לדאוג לנדלן הפורה שלך
אמיר | 08-08-2018 15:12
חכ מגעיל
4
בשביל "קול האמת" תאלץ לכתוב למישהו אחר
ירושלמי | 08-08-2018 15:33
הרבנים במקרה הטוב מעמיקים בכתבים עתיקים בעלי זיקה גבולית להיום, ובמקרה הרע פשוט מאכילים את צאן מרעיתם בשטויות (רעידות אדמה? אלוהים מנענע אותנו). אמת תמצא (לפעמים) בין כתלי האוניברסיטה. אצל הרבנים תמצא דעות קדומות המובילות לפילוג, הפליה ושנאת האחר.
5
טיפש בטיפשוטו קא חזי
שלום | 08-08-2018 18:27
ובעברית מיקי שתבין שטיפש בטיפשותו יודע אתה האחרון שיכול לדבר על דיבור נכון ורכישת לב הציבור כי כשאתה נוהם הציבור לא נרכש אז הימנע מלשטות בשטויותיך וכן אני איש שמאל דתי ויו'ר וועד הורים בתיכון גרוס ממייסדי הישיבה והאולפנה בעיר וכל זאת לומר לך שבעירך נתקיים והעיר קרית גת נבוכה
6
רבנים ציונים מעניין אותם רק כסף
זלמן ושול' | 08-08-2018 20:30
תבוא לבית אל ותראה איך רב שינה דעתו מחיוב מסירת נפש ל חיוב פינוי ללא התנגדות כדי שיבנו לו בית מדרש חדש ובתים למוסדות שלו הכל בחיפוי של דת
7
חבר הכנסת מיקי זוהר בקריאה לרבנים
מזרחי מודאג | 30-09-2018 13:30
המשפט של חכ מיקי זוהר מקומם ומדבר בעד עצמו! הוא אומר: חשוב להשמיע את קולם של הרבנים,. הרי כבר נאמר מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. התפתחו היוצרות, הפוך על הפוך! הדעות הליבראליות, ההומונאיות והאוניברסאליות תוקפן פג! כי זה הרבה חושך בעיני מיקי זוהר, ודברי חושך הם דברי אור! האומנם? האדם הוא תבניות נוף מולדתו, אומר לי מאין באתה ואומר לך מי אתה. הרקע החינוכי של חלק מהאוכלוסייה כולל את כבוד חכ מיקי זוהר מובילה אותנו לחברה עם נכות מחשבתית!
8
מה שנכון
מילי וינשטיין | 13-01-2019 17:07
מה שנכון,הוא להקשיב למפקד בצבא כמו בצבא.