אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השדר הדתי הכעיס את עיתון 'הארץ'

שדרן הרדיו הוותיק אורי רווח, המגיש תכנית יומית ב'כאן מורשת', הקריא במהלך תכניתו האחרונה 'מלווה מלכה' במוצאי שבת, מכתב של הרבי מלובביץ' נגד הקהילה הלהט"בית. בעקבות זאת, פנה כתב 'הארץ' לתאגיד

השדר הדתי הכעיס את עיתון 'הארץ'
  (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

שדרן הרדיו הוותיק אורי רווח, המגיש תכנית יומית ב'כאן מורשת', הצליח להכעיס את עיתון 'הארץ' בעקבות מכתב של הרבי מליובביץ' נגד הקהילה הלהט"בית שהקריא בשידור תכנית 'מלווה מלכה' במוצ"ש האחרון.

במכתב של הרבי מלובביץ' נכתב בין היתר כי הנטייה המינית אינה דבר "טבעי" וכי אפשר לטפל בה: "אמנם כל הברכות נובעות מאת ה', אבל האדם צריך לעשות מה שדרוש בסדר הטבעי. בעניין הבעיה האמורה, אתה בוודאות יודע על רופאים ופסיכיאטרים שמטפלים בזה, ושהצליחו במקרים רבים. ידועים לי על מספר מקרים של אנשים שהייתה להם הבעיה הזאת, אבל בסופו של דבר התגברו עליה, התחתנו והקימו משפחות".

לסרוגים נודע כי לאחר השידור פנה כתב בעיתון 'הארץ' לתאגיד ומחה על כל שהשדר מביע את דעתו בנושא שעורר לא מעט סערות בשבוע האחרון.

בנוסף, משיחה עם חבריו של רווח עולה כי הוא מאמין שרדיו 'מורשת' היא תחנת רדיו דתית וככזאת היא אמורה להשמיע למאזינים את דעת התורה בכל התחומים.

מתאגיד השידור הציבורי 'כאן' נמסר לסרוגים כי "שידורי הרדיו של כאן מספקים מענה וביטוי לגוונים השונים המרכיבים את החברה הישראלית. בכל אחת משמונה רשתות הרדיו בתאגיד השידור הציבורי מוצגים קולות, השקפות ופנים שונים, אשר אינם מתיישבים בהכרח עם אלה של חלקים אחרים בציבור. אין דעה שאינה לגיטימית ואף עמדה לא תושתק, כל עוד היא מושמעת בהקשר הנכון, אינה מסיתה והבאתה עומדת בכללי הקוד האתי של התאגיד".

עוד נמסר כי "'כאן מורשת', התחנה החרדית- דתית- ציבורית, עוסקת בשידוריה במגוון נושאים העומדים במרכז סדר היום הציבורי. בהם נושאים שהתקשורת החרדית האחרת נמנעת מהם במופגן. הטיפול יכול להיות בהקשר העיתונאי או לחילופין בהקשר ההלכתי, בתוכניות המשלבות שיח של רבנים עם המאזינים. כך טופל גם נושא מחאת השוויון של קהילת הלהט"ב. בשורת התוכניות שסיקרו את הנושא הושמעו עמדות מנוגדות והובאו זוויות שונות של המחאה. כך בתוכניות כמו תכנית הבוקר "מנדי וביתאן", בתכניתו של נדב הלפרין "אש זרה" ובתוכניות שו"ת שונות, העניין עלה וטופל".

על התכנית בגינה הגיעה התלונה נמסר מהתאגיד כי "בתוכנית 'מלווה מלכה', הושמעה עמדת הרבי מילובביץ' בעניין, באמצעות מגיש התוכנית שהקריא מכתביו של הרב. 'מלווה מלכה' היא תוכנית ותיקה אשר משודרת כבר עשרות שנים, ומהותה היא לספק למאזינים מעבר מהנה ונעים – לא פוגעני ומכיל – מן השבת אל החול. כאן מורשת עושה שימוש בכלים העומדים ברשותה בכדי לוודא כי התוכנית תקפיד על אופייה הערכי ועל כללי השידור הציבורי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אשרינו
עוז | 08-08-2018 9:01
70 שנה למדינה וכעת הפעם הראשונה שמישהו נפגע משידור בתקשורת.
המקובלים: הלהטבים צאצאי עמלק
אנטי אהוד ברק | 03-09-2019 17:10
האם יגאל גואטה שהיה ח''כ הוא חולה? [מי...]?
2
יותר ממוסלמים
טוביה | 08-08-2018 9:02
זה כבר נהפך לדת רדיקלית, אפילו המוסלמים שכידוע שומרים על כבודם, לא מתייחסים כך לכל איזה מילה, אפשר לחשוב מה הוא אמר.
3
כלומר אין רשת שידור דתית
יפה יוסף | 08-08-2018 9:12
סותמים את הפה לדתיים.כך זה שהדתיים לא באמת דתיים אלא עובדי עז.
4
לא לפחד
שרביט | 08-08-2018 9:14
הם רוצים לעקור פסוקים מהתורה זה כמו לבן שרצה לעקור את הכל . עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עימנו אל. חזק ואמץ
5
דעת תורה
יוסף | 08-08-2018 9:35
בסופו של דבר דעת התורה תנצח.
6
הלהטבים לא רוצים לשמוע את האמת חיים בסרט
ג'אן | 08-08-2018 9:41
קודם שכל אדם יעשה בחדר מיטות שלו משהו רוצה כמובן בהסכמה ועלפי החוק אבל עם יחסים שהם לא בדרך הטבע יש לנו בעיה לקבל את זה והלהטבים מנסים לכפות עלינו לראות בזה טבעי וכל דיעה אחרת לא מקובלת עליהם בושה לאנשים שנלחמים שלא יסתמו להם את הפה סותמים לאחרים את הפה בוזזז
7
לשקר אין רגלים
ג | 08-08-2018 9:54
קץ שם לחושך ןכנראה שהקץ שלו מתקרב לכן הוא מוציא הרבה עשן בימים אלה ולכן יש נחמה בשיגעון שמציף את רחובותינו
8
הלהטבים.
נוק | 08-08-2018 9:54
לא לפחד. הלהטבים נוגד את התורה ויעלם בקרוב.
9
אורי רווח
ציון | 08-08-2018 11:45
אורי רווח שדרו מעולה ונעים לשמוע אותו. למה צריך בכלל להתייחס לנערה של עיתון שהוא אנטי בכללו.רדיו מורשת משמיע גוונים של דעות דתיות וככזה מותר להשמיע דברי הרבי מלובביץ
10
חחח עיתון הארץ 'אל ארד' עשה פרסומת למכתב הרבי
עם ישראל חי | 09-08-2018 8:17
השמאל בא לגנות ונמצא משבח חחחחחחח
11
הומואים ו...
ד | 29-08-2019 14:14
לאותם בחורים שיש נטיות לבן זוג או בחורות לבת זוג.צריכים להיות מודעים שיש להם חולי.ובחולי יש לטפל כמו בכל מחלה אחרת. והתקשורת והאחמים החולים במקום לארגן מצעד להומואים המסכנים,תתאגו לנכים,לניצולי שואה,לנפגעי הטירור ותארגנו מצעדי תמיכה והזדהות.