אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מסר חד משמעי": הסנקציות על איראן חוזרות

3 חודשים לאחר שארה"ב פרשה מהסכם הגרעין, הסבב הראשון של הסנקציות האמריקניות על איראן יכנסו לתוקף היום. מזכיר המדינה מייק פומפאו אמר כי הסנקציות יעבירו "מסר חד משמעי": "שאיראן תתנהג כמו מדינה נורמלית"

"מסר חד משמעי": הסנקציות על איראן חוזרות
  מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו (צילום: עמוד הטוויטר של רשת Fox News)

הסנקציות חוזרות: שלושה חודשים לאחר שארה"ב החליטה לפרוש מהסכם הגרעין, מזכיר האמריקני מייק פומפאו הודיע כי הבית הלבן יחדש היום (שני) את הטלת הסנקציות על איראן, זאת על פי הוראתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

צפו: טראמפ מכריז על חידוש הסנקציות

הסנקציות שייכנסו לתוקף בסבב הראשון יתמקדו בכלכלה האיראנית, שכבר לפני הטלת הסנקציות סבלה ממשבר קשה. עיקר הסנקציות יתקשרו לסחר האיראני במכוניות, זהב ומתכנות מרכזיות וחשובות נוספות. כמו כן, יבוטלו רישיונות ליצוא מטוסים מסחריים לאיראן וציוד שקשור להם.ר הסנקציות, שמתקשרות לתחומי האנרגיה והבנקאות, יוטלו בסבב הבא שייכנס לתוקף ב-4 בנובמבר.

בהודעה פומפאו הבהיר כי טראמפ הורה לאכוף את הסנקציות בחומרה. "נקפיד על יישם הסנקציות, שיעבירו מסר חד משמעי" אמר. "הסנקציות לא יוסרו עד שאיראן תתנהג כמו מדינה נורמלית, ותשנה באופן קיצוני את מדיניותה. הנשיא טראמפ נחוש על כך. זהו עניין חשוב מאד עבורנו לנסות ולהקדיש מאמץ רב כדי למנוע מאיראן להמשיך בפעילותה המרושעת".

כזכור, במאי האחרון פומפאו הציג את רשימת הדרישות של ארה"ב לאיראן כתנאי להפסקת הסנקציות. "איראן תצטרך להתיישר עם הנורמות הבינלאומיות. על איראן לזנוח את הרצון לתוכנית גרעין, להפסיק את העשרת האורניום, לספק מידע לסבא"א, לשחרר את האזרחים האמריקנים, לא לתמוך בארגוני טרור, להסיג את כוחותיה מסוריה, ולחדול מאיומים על בעלות בריתנו כמו ישראל וסעודיה" טען. "ארה"ב מכירה בזכותה של איראן להגן על אזרחיה, אך היא לא יכולה לבצע מעשים המסכנים את שאר אזרחי העולם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו