אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חייל חרדי בשח"ר: "צה"ל בגד בכולנו לא נתגייס יותר"

בראיון חריף שנערך אתמול עם התפטרותו של הרב ראבד אמרו חיילים בשח"ר (שירות חרדים) כי "צה"ל מפר את הסיכומים וכופה עלינו דברים המנוגדים להלכה. אנו נפר פקודה ואף אחד לא יתגייס יותר"

חייל חרדי בשח"ר: "צה"ל בגד בכולנו לא נתגייס יותר"
  פלאש 90

חיילים חרדיים המשרתים בחיל האוויר דרך פרויקט שח"ר התראיינו אתמול לרדיו קול חי ואמרו כי התפטרותו של הרב ראב"ד תוביל לפרישה של רבים מהם מצה"ל. לדבריהם צה"ל מזלזל בהם ומתעלם מהבטחות שניתנו להם לפני הגיוס. חייל שהתראיין בעילום של אצל נועם זיגמן אמר: "הדברים של הרמטכ"ל פחות מקוממים אותי, כמו ההנחיות שירדו בגלל הדברים של הרמטכ"ל שלא קשורים למשפט אם המפקד קובע או הרב, כי לא זה העניין. התחייבו במפורש לכל חיילי שח"ר בזמן הגיוס שהם לא יצטרכו לעשות שמירות בלילות ולא יצטרכו להיות באירועים מעורבים ולא יצטרכו לשמוע הרצאות מנשים וכעת כל הדברים הללו מופרים בזה אחר זה את כל ההבטחות". בהמשך אמר החייל כי "אנחנו חיילים חרדים שהיינו אברכים שלא האמנו לצה"ל ובאו ושכנעו אותנו עם כל התקנות האלו והבטיחו לנו שזה לא יסתור שום הנחיה של רבנים וערך שיש לנו וכעת מפירים את כל ההבטחות הערב יש את האירוע של שח"ר ויש את ראש אכ"א אורנה ברביבאי שהיא מתעקשת להופיע בפני חיילים חרדים על אף כל ההבטחות שהבטיחו להם דווקא לדבר בפניהם כמובן שזה נוגד כל ערך וכל הלכה ובפועל זה מקומם את כל החיילים. שמגיעים ועושים לנו דווקא זה הרגשה מאוד מבזה ומשפילה".

עוד אמר החייל "אנחנו מרגישים מבוזים, לא רוצים אותנו בצה"ל מזלזלים בכל מה שהבטיחו לנו  מי יודע לאן צה"ל יוביל כשהבטחות לא מקיימים. אנחנו חייבים לבוא לכינוס הערב בגלל שמכריחים אותנו, ביקשנו שחרור ולא הסכימו, זו הנחיה חד משמעית שכל חייל בשח"ר חייב להופיע אם לא הוא יועמד למשפט במלוא החומרה, למה? כדי לעצבן ולהכעיס ולהראות לחרדים שהרבנים שלהם אפס".

באשר להחלטת הרמטכ"ל שהוא המפקד העליון וחיילים מחויבים להיות בכל טקס גם אם אישה שרה שם אמר החייל "ברור שדבר כזה יוביל לסירוב פקודה משום שאנחנו חיילים אורתודוקסים ולא רפורמים אנחנו נקיים את מה שההלכה אומרת, אין ספק שכל האלפיים חיילים בשח"ר יעדיפו לשבת בבית סוהר ולא לשמוע נשים שרות כי הם יודעים את ההלכה הפשוטה שאוסרת על קול באישה ערווה אין מה לעשות אנחנו חיילים דתיים והבטיחו לנו דברים אם היינו יודעים שלא יעמדו בזה לא היינו מתגייסים. ואת התשובה לזה יראו בגיוס הבא יהיה אפס חרדים מגויסים אם צה"ל לא רוצה אותנו".

החייל הוסיף "אם הרב ראבד עשה את התהליך הזה בוודאי שאני יעשה את זה ואני בטוח שעוד אנשים יעשו את זה. הרב ראבד הווה לנו את הדוגמא. ואם הוא עושה את זה אז כולנו נעשה את זה, כל אחד ימצא את הדרך לצאת מפה כי צה"ל בגד בנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אין סימני פיסוק במגזר החרדי?!
יצחק שן זהב | 04-01-2012 20:11
2
כדי להם לשוב הביתה ולא לחזור
יוסי | 05-01-2012 18:17
בע"ה יתברך אנסה ללמד לכל ילדי לא לשרת בצה"ל
3
יותר משהצבא זקוק להם, הם זקוקים לצבא.
פיני | 06-01-2012 7:07
הצבא מאפשר להם ללמוד מקצוע מכובד, ולפרנס משפחתם בכבוד, מבלי שישלמו עשרות אלפי ש"ח, ועוד מקבלים משכורת מלאה למרות שהם בשרות סדיר. לולא הצבא היו חיים כל חייהם בעוני משווע, וחיים מצדקה, ועני חשוב כמת. ולכן הודו לה' כי הצבא קיבל אותם.
4
פיקוח נפש דוחה שבת די לתירוצים של החרדים
מאור | 06-01-2012 9:02
5
לא תתגייסו למילואים
בן עמי | 06-01-2012 11:12
בטח, תמשיכו לחיות על חשבוננו, תמשיכו להיות פרזיטים, ישראל היא מדינת חוק, ולא מדינת הלכה!!!