אתרי התאגיד וערוץ 10 נפרצו על ידי האקרים

מתקפת סייבר נגד ישראל: במהלך הלילה אתר תאגיד השידור הציבורי "כאן" ואתר ערוץ 10 נפלו קרבן למתקפה של קבוצת האקרים מתימן. הפורצים השתלטו על האתרים ושידרו סרטוני תעמולה בערבית המציגים מתקפות צבאיות

אתרי התאגיד וערוץ 10 נפרצו על ידי האקרים
  מתקפת הסייבר באתר ערוץ 10 (צילום מסך)

מתקפת סייבר נגד ישראל: במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי) אתר תאגיד השידור הציבורי "כאן" נפל קורבן למתקפה של קבוצת האקרים מתימן. במקביל בוצע פריצה דומה גם לאתר של ערוץ 10.

התוקפים, אשר הזדהו כ"צבא הסייבר של תימן", השתלטו על האתרים והחלו לשדר סרטוני תעמולה בערבית המציגים מתקפות צבאיות ופצועים. באתר התאגיד נכתב גם מסר באנגלית קלוקלת, האומר ש"כל הפעילות [הישראלית] על תימן והמהפכה שלנו נבחן על ידי הצוות שלנו. בקרוב נחשוף מידע שהודלף על 8200. ישראל תיהרס בקרוב".

על פי ההערכות, אין למתקפה כל קשר ליחידת המודיעין 8200 או לפעילות הצבאית של תימן. סוג המתקפה הוגדר כהשחתת עמודים, אשר בדרך כלל לא דורשת ידע טכני נרחב, וככל הנראה מדובר במתקפה שנעשתה על ידי קבוצות שרצו להשיג פרסום ולא לגרום לנזק אמיתי.

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי "האקרים המזדהים כ'צבא הסייבר של תימן' במתקפת סייבר על אתר 10tv – והחליפו את הכתבות הראשיות באתר לכתבות תחת הכותרת ״צבא הסייבר של תימן תקף את זרוע הסייבר של 8200״. ברגע בו נודע לנו על הפריצה, החל הצוות הטכני של הערוץ בפעולה מיידית כדי להשיב את המצב לקדמותו".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע