אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כצל'ה: הרמטכ"ל מפעיל כפייה אנטי דתית בצה"ל

לדבריו קביעת הרמטכ"ל כי חיילים יחויבו להשתתף בטקסים צבאיים רשמיים בהם תושמע שירת נשים תמנע מהחרדים ובני הישיבות את האפשרות להתגייס לצה"ל

כצל'ה: הרמטכ"ל מפעיל כפייה אנטי דתית בצה"ל
  פלאש90

חבר הכנסת יעקב כץ מהאיחוד הלאומי תוקף הבוקר בחריפות רבה את החלטת הרמטכ"ל מאמש לאמץ את מסקנות הוועדה שהקימה ראש אכ"א הכוללות בין היתר: חיוב של חיילים דתיים להשתתף בטקסי ממלכתיים בהם תושמע שירת נשים, מניעה של ביקורי רבנים וראשי ישיבות בצה"ל ללא פיקוח של גורם צבאי מהרבנות הצבאית וכן אישור עצם המפגשים על ידי הרבצ"ר. בהודעה שפרסם אומר חבר הכנסת כץ כי "החלטתו של הרמטכ"ל אמש לאמץ את מסקנותיה של ראש אכ"א פירושה כפייה אנטי דתית".

"משמעות ההחלטה למעשה היא הדרת הציבור החרדי ובני הישיבות מצה"ל. עשור של מאמצים מוצלחים לשילובם של בני הישיבות והחרדים לצה"ל יורד לטמיון". כצל'ה אף קרא לראש הממשלה לפעול בנושא ואמר כי על נתניהו "כמי האחראי על עתידו של צה"ל כצבא העם צבא העם ומדינת ישראל, למנוע את גזר דין המוות שהושת אמש על אפשרות עידודם ושילובם של מגזרים גדלים והולכים בחברה הישראלית". חבר הכנסת כץ אף מסר כי הוא יפעל בכנסת לקדם חקיקה שתמנע את הכפייה הזו ותחייב את המדינה לשמור על חופש הדת בצבא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מר בני גנץ... כנס
יוני | 03-01-2012 11:49
עם ההוראה החדשה נראה לי שתשאר עם טייסות, ותפסיד הרבה חיילים וקצינים איכותיים. תמשיך ככה ותהרוס את מה שקודמיך ופקודיך עמלו לעשות זמן רב בשילוב חרדים בצבא. בסוף הצבא יהיה צבא של נשים עם כמה חילונים גברים שלא הצליחו להשתמט.
2
חמה חושב מישהו שנפגעתי שהם יצאו?
חיילת | 03-01-2012 13:07
3
אולי לשבץ את הזמרות בסוף הטקס וכך יוכלו לעזוב
פתרון אפשרי | 03-01-2012 13:26
זה לא ממלכתי ולא ציוני להוציא את הזמרות מן המרחב הציבורי של הצבא בכלל ומצד שני רוצים שחרדים וחרד"לים ישרתו בצה"ל. אי לכך ניתן לשבץ שירת נשים בסוף הטקסים ולאפשר יציאה מסודרת למי שרוצה. כל מי שפורש מפעילות תרבותית צריך להגיש בקשה בכתב למפקד ולהסביר בה באורך של עמוד איך הוא רואה יחסים רצויים בין גברים נשים על פי השקפת עולמו.
4
DATIYIM SHOULD NOT SERVE IN ZVA HAGOYIM
reb | 03-01-2012 18:06
5
אולי דתיים ישלטו בעצמם פשוט ? חילונים מצליחים
מיתר | 03-01-2012 23:25
6
השתמטות
בן עטר | 04-01-2012 2:24
הבהרה: חילונים משתמטים בגלל ביבי ומדינת הליכוד שנוצרת פה. ובגלל שעדיין כמדינה המתיימרת להיות מערבית אין הפרדה מוחלטת בין דת /פולחן/אורח חיים למדינה .סימן ההיכר של מדינות מצליחות דת לחוד מדינה ושיקוליה לחוד.
7
הקצנה מחושבת
יוסף | 04-01-2012 11:39
בעיני מי רוצה כצל'ה לשאת -חן??? בימי שירותו הצבאי לא שמע חיילות שרות??? וברדיו שלו ?? תמוה ביותר. לא משדר אמינות.
8
כפיה דתית למס 1
שבי | 05-02-2012 22:13
צהל היה קיים לפני הגיוסים המסבים של התדיים והוא ישאר כך גם אם לא כל הדתתים יתגייסו מתקל הרושם שצהל קיים רק בזכות הדתיים לא כך הדבר . יגיע הזמן שהמגמה הזו תתחיל לשנות כיוון ותשאיר לנו את הצבא ואת המדינה כפי שהיה הרבה שנים קודם . שירת נשים תמיד היתה בצהל וחיילים דתיים אל יצאו לפני הופעתם תפילות שחרים תמיד היו אך אם המצב חייב אז דחו את התפילה מעט לא היתה הדרת נשים ולא הדרת חילוניים מעולם לא היה מצב כזה בצהל שבו חיילים עשו דין לעצמם יועילו כל אותם דתיים אשר מסגרת הצבא לא מתאימה להם שיעזבו את הצבא ותפסקר הכפייה הדתית לאלתר. טוב עשה הרמטכ"ל גנץ בהחלטתו . הסד הזה חייב להשמר