אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שגריר ארה"ב ניחם את משפחתו של יותם עובדיה הי"ד

שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, הגיע לניחום אבלים אצל משפחתו של יותם עובדיה הי"ד, שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע באדם. זו הפעם הראשונה ששגריר אמריקני ביקר משפחה ביהודה ושומרון

שגריר ארה"ב ניחם את משפחתו של הנרצח באדם
  (צילום: מירי צחי\דוברות מועצת יש"ע)

שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, הגיע היום (שני) לניחום אבלים אצל משפחתו של יותם עובדיה הי"ד, שנרצח ביום חמישי האחרון בפיגוע ביישוב אדם. השגריר הגיע יחד עם יו"ר מועצת יש"ע, חננאל דורני, ראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע, עודד רביבי, ומנכ"ל מועצת בנימין, מעוז ביגון.

זו הפעם ראשונה בה עורך שגריר ארה"ב ביקור רשמי ביהודה ושומרון, ומבקר משפחות של נפגעות טרור כמו בכל מקום אחר בארץ. נראה כי מדובר בשינוי מדיניות של הממשל האמריקאי בכל הנוגע לישובים הישראלים ביהודה ושמרון ובבנימין, המתבטא בהתייחסות אליהם כמו אל שאר חלקי הארץ.

שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, בניחום אבלים (צילום: מירי צחי\ דוברות מועצת יש"ע)

"חשתי שבור לב בראותי את ההשפעה הטרגית של רצח יותם עובדיה – אם צעירה שנותרה לבד לדאוג לשני ילדיה הפעוטים, הורים האבלים על רצח בנם היחיד" אמר פרידמן בזמן שעזב את בית האבלים. "אין מילים אשר יכולות לתאר את הרשע והברבריות של מעשה טרור זה". בשבוע שעבר פרידמן כתב בטוויטר כי הוא "מזועזע מהמתקפה הברוטלית באדם. הרצח המתוכנן הזה ראוי לכל גינוי- ואני לא שומע אותו מהרשות הפלסטינית".

במהלך הביקור דורני הביע גם כן את תנחומיו למשפחה. "אני רוצה להביע את הערכתי לשגריר פרידמן שמצא לנכון להגיע לישוב אדם בבנימין ולנחם את המשפחה האבלה. יש בזה מסר חשוב לעולם של חיזוק הכוחות החיוביים ולמלחמה בכוחות השליליים כאן באזור" טען. "הטרור הוא אויב משותף של כולנו והמאבק הנחוש בו ובהסתה זו משימה משותפת. ביקור זה מעודד ומחזק אותנו ונותן רוח גבית למלחמה בטרור. אני מקווה שהממשל בארצות הברית ימשיך לתמוך בישראל ובהתיישבות בידידות אמיצה כפי שהראה היום השגריר."

מנכ"ל מטה בנימין הוסיף כי "היכולת שלנו להתמודד עם מעגלי הטרור השונים זה גם פונקצייה של גיבוי בין לאומי עם ידידתנו הגדולה ארצות הברית. אנו בטוחים שמיגון זה דבר אחד, אבל הניצחון טמון ביכולת ההתקפית המשותפת לנו ולארה"ב להילחם בטרור. הביקור היום של השגריר תורם למאבק זה".

"זה מעודד אותנו לראות את הישראלים מטופלים באותה מידה על ידי הממשל האמריקאי, בלי לשים לב למקום מגוריהם" סיכם רביבי. "מדובר בשינוי מרענן, בניגוד מוחלט לממשל הקודם. ביקור זה גם מחזק את הגישה הנוכחית של הממשל במלחמה בטרור הפלסטיני, מבלי להשוות זאת וללא קשר לבניית בתים וגני ילדים ישראלים ביהודה ושומרון".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו