אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קינג תוקף את איחוד הבית היהודי ואיחוד הלאומי: "פוליטיקה מפלגתית קטנה ומבישה"

בתגובה להודעת האיחוד שנחשפה אמש בסרוגים בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי בירושלים, תוקף בחריפות יו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג את המהלך: "לא אחדות הציונות הדתית, אלא פוליטיקה מפלגתית קטנה ומבישה לבחירות הארציות"

קינג תוקף את האיחוד: "פוליטיקה קטנה ומבישה"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

בתגובה להודעת האיחוד שנחשפה אמש בסרוגים בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי בירושלים, תוקף היום (שני) בחריפות יו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג את המהלך: "לא אחדות הציונות הדתית או טובתם של תושבי העיר הולידו את 'האיחוד' המדובר, אלא 'פולישטיקים' של פוליטיקה מפלגתית קטנה ומבישה, בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי הארצי".

לדבריו,  "קל להכריז על אחדות ועל חיבור קהלים וציבורים לכאורה, אבל קשה ליישם את הדברים באופן אמיתי בשטח, וודאי כשמדובר באיחוד שבבסיסו משחקי כסאות בסניף הבית היהודי בירושלים, תוך בגידה בציבור הדתי-לאומי בירושלים ובתושבי ירושלים, ובעיקר הרבה פחדנות.

 "קומץ עסקנים בכירים הביאו לאיחוד"

הוא הוסיף לטענתו, כי איחוד של קהלים סרוגים בלבד בירושלים מעיד על חוסר הבנה מהותי בכל הנוגע למרקם החיים בירושלים- עיר שבה חרדים עובדים והציבור הספרדי התורני הם שותפים יומיים של הציבור הסרוג בעיר.

קינג ממשיך לתקוף את האיחוד הלאומי , ואמר כי אחרי הכרזה אמש, בחרו קומץ עסקנים בכירים באיחוד הלאומי, "או שמא ראוי יותר לכנותם – 'החיקוי הלאומי'" כלשונו, "לתמוך במי שנתנה ידה, עצמה עיניה וסתמה אפה לנוכח המהלכים המבאישים והחד צדדיים של ראש העיר ברקת כנגד מוסדות החינוך הדתיים לאומיים".

משה פועלת נגד הערכים של האיחוד הלאומי

מהלכים שלדבריו, "זכו לביקורות ואמירות קשות מאוד מצד ראשי האיחוד הלאומי עצמם כנגד ברקת". הוא גם מבקר את התמיכה המשותפת בחגית משה, "מי שבחרה לפעול כנגד הערכים שלאורך השנים מבקשת ומתיימרת מפלגת האיחוד הלאומי לייצג, כאשר בחרה שלא להצטרף לפורום למען השבת בירושלים, כשתמכה בתקצוב לבית הפתוח והלהטבי"ם ובשיתופי פעולה עירוניים עם הקרן לידידות נוצרית- יהודית, ובמי שפעלה בניגוד להנחיית הרב הראשי לירושלים ולא מנעה העברת כספים לארגונים רפורמים- הכל כדי לתמוך בראש העיר ברקת, על מנת לשמור בכל מחיר על כסאה הפוליטי המרופד".

על רשימת 'מאוחדים' אמר, "אני וחבריי כאן כדי להבטיח לתושבי ירושלים – לעולם לא נמכור אתכם עבור פוליטיקה עסקנית זולה, ולא ניתן לאיש להשתמש בעיר שלנו כ"זרז" בדרך לזירה הלאומית ולבחירות לכנסת. ירושלים אינה קלף מיקוח שניתן למכור בעדה את עקרונותינו, אמונתנו וטובת תושבינו. חברי סיעת 'מאוחדים' בראשותי לעולם יעמידו את האינטרס הציבורי וטובת התושב בירושלים, לפני כל אינטרס פוליטי צר.

נדאג לשנות את סדרי העדיפויות המעוותים שהיו נהוגים בקדנציה החולפת ולפעול בשום שכל על מנת שכל מגזר ומגזר יקבל את צרכיו לפי סדרי העדיפויות והתחומים החשובים לו, ובכוחות משותפים נפנה את המשאבים לצרכים האמיתיים והחיוניים של התושבים עצמם. נדאג להשקיע רבות באיכות הסביבה וניקיון העיר, נפשיר את הקפאת הבנייה היהודית, ונשדרג את רמת שירותי הרווחה והחינוך של כלל המגזרים בעיר".

לא ניגרר לשיח של האשמות שקרים והכפשות

מפלגת האיחוד הלאומי מוסרת בתגובה: "מפאת כבודה של ירושלים אנו מעדיפים לא להגרר לשיח של האשמות שקרים והכפשות. האיחוד הלאומי פועל למען אחדות המחנה הציוני דתי והמחנה הלאומי בירושלים ובכל הארץ. אנו בטוחים ששילוב הכוחות בין האיחוד הלאומי והבית היהודי יתרום רבות לשמירת קדושתה ובניינה של ירושלים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אכלו לי, שתו לי,
דוד | 30-07-2018 14:29
קינג חי כאילו כל האמת אצלו, ומי שלא אצלו הוא שקרן ואפס מאופס. זו תכונה רעה מאוד בכלל, קל וחומר לאיש פוליטי
מה שעשה אריה קינג(בהתנדבות)רב ממעשי חגית משה
מאיר | 30-07-2018 21:02
אריה קינג. חבר מןעצה בהתנדבות במשך 5 שנים. חגית משה. עם משכורת של כ40,000 שח לא מתקרבת לקרסוליו בעשיה למען כלל תושבי ירושלים.
בדיוק. רק לבכות ולצעוק
דניאל שנלר | 30-07-2018 20:48
קינג תפסיק להתבכיין. הבית היהודי בירושלים זה לא ימין קיצוני. את זה אנחנו רוצים לראות בכנסת לא בעיר היפה הזאת. קדנציה שלמה אכלת לנו תראש על חגית . ובסוף חגית עומדת בראש שטב . האמת יצא לאור אריה
תגובה לתגובת דוד.
שמואל רבינוביץ | 30-07-2018 15:08
מדויק לחלוטין!! כל מילה בסלע!!!
2
הוכיח נאמנות
עוזי | 30-07-2018 14:38
הבנאדם הוכיח בעבר שעמד על עקרונותיו גם במחיר ויתור אישי, דבר נדיר ולא קיים בפוליטיקה. כל הכבוד.
אכן. כאדם דתי ותושב רמת שלמה:
שכן של יהודה | 30-07-2018 21:07
אריה קינג הוא דוגמא ומופת ליושרה ואמינות. מה שלא ניתן לומר על אחרים בפוליטיקה
3
מה עשית 5 שנים למען תושבי ירושלים?
נעה | 30-07-2018 14:39
לא כותרות. עשייה בשטח? מבנה למוסד חינוכי, תקציבים לתנועות נוער מינויים של רבנים משהו, דוגמא אחת חוץ מכותרות אין סופיות בתקשורת. מחכה לפירוט
זה מה שאני יודעת שאריה עשה
מירב | 30-07-2018 21:00
1. תקציב לסניף בני עקיבא בשכונת בקעה. 2. מועדון לנוער עוטף ירושלים בהר הזיתים. 3. תקציב לסניפי נוער בחומת שמואל. 4. עצירת הבניה של ישלצ על חשבון ישיבת מאור התורה בקרית משה. 5. הקמת פורום הסטודנטים הדתיים והחרדים בירושלים. זה בטוח רשימה חלקית.אך זה מה שזכור לי מפרסומים בשנים האחרונות.
נמאס מתגובות מטעם...
אבי | 30-07-2018 15:53
תהיו מקוריים....שקוף מדיי
קינג משה ושות׳ מגעילים כולם
אבי | 30-07-2018 15:52
פוליטיקאים קטנים קנאים וצבועים
4
איחוד הרשימות הציוניות דתיות בירושלים.
יהודה לוינגר | 30-07-2018 15:06
גיבובי שטויות של אדם שבמשך 5 שנים בשהותו בספסליה האחוריים של האופוזיציה העירונית לא עשה כלום! לא למען הציבור הציוני הדתי בירושלים וולא למען תושבי העיר בכלל מלבד פרובוקצית הכעכים והמואזין אפיזודה חולפת בנוף העירוני המחבר ברשימתו מין בשאינו מינו ואין סופו להתקיים!
כמי שמכיר את יהודה לוינגר היטב
שכן של יהודה | 30-07-2018 21:06
לא מכיר את אריה קינג. אבל מכיר את יהודה לוינגר היטב כמה שנים. ההיכרות הזו של יהודה די בה בשביל לשכנע אותי שאריה קינג קרוב לתיאור המציאות יותר מהתיאור של יהודה
5
עייפנו מימך
גינג | 30-07-2018 15:13
איש צר ועוין. רק בכייין
הציל את שכונת נוף ציון,קנה כפר בגוש עציון
מאיר | 30-07-2018 21:04
יישב יהודים בבית צפאפא. בשייח גראח. בבית חנינא. ואתם אומרים שהוא רק חזק בכותרות? שם את כולכם בכיס האחורי של מכנסיו
6
קינג 5 שנים רק ברברת ולריב עם כולם
ירושלמי | 30-07-2018 15:33
נו די...לא עשית כלום
מה שקינג עשה בגילו הצעיר.לא עשו כל מבקריו יחד
אלישיב | 02-08-2018 1:25
מי עצר את המזבלה ליד הגבעה הצרפתית? אריה קינג מי טיפל בביוב שזרם מענתא לפסגת זאב?אריה קינג מי הביא לסיום המפגע ביוב שזרם מבית חנינא לכיוון השכונה שבה אני גר-שכונת רמות?אריה קינג. מי טיפל בבעית הביוב בואדי קדום?אריה קינג. מי הקים את פורום האקדמאים הדתיים והחרדים בירושלים? אריה קינג מי מיישב יהודים בבית צפפא? נכון-אריה. בבית חנינא? נכון. אריה. בשמעון הצדיק? נכון.אריה קינג וכל זאת רק מי מה שהצלחתי למצוא בדף הפייסבוק של אריה. ואתם כותבים שלא עשה דבר ב5 שנים האחרונות? תתביישו. המזל של אריה זה,שהציבור הימני מוקירו כבר שנים ולא יתן לעסקונת המפגל הישנה להתברג שוב הצמרת העשיה
7
רוצים אחדות
מאור | 30-07-2018 17:34
נמאס לנו מכל הפלגנות הזאת. מי שבאמת רוצה את טובתה של ירושלים וטובתם של תושבי ירושלים צריך לדאוג לאחדות המחנה . בקדנציה האחרונה קיבלנו הנהגה מפולגת שכל הזמן דואגת לתקוף האחד את השני ולחילופין.
מאור צודק.אך מה היית אתה עושה כששותף בוגד בך
אלישיב | 02-08-2018 1:28
חגית העבירה כספים לבית הפתוח חגית תמכה בשתוף פעולה עם קרן לידידות חגית לא התנגדה להעברת כספים לרפורמים חגית נתנה ידה לכל המופעי תרבות שברקת קידם ושפגעו בקדושת ירושלים. האם אין לנו ערכים שאותם לא מוכרים?
8
אריה אתה כל היום בוכה.
יאיר שטימן | 30-07-2018 20:46
במקום לבכות על האיחוד תצטרף. בקדנציה האחרונה לא תרמת רבות לעיר . וחבל
אריה לא תרם?תתבייש לך.תשאל את :
אלישיב | 02-08-2018 1:30
תושבי העיר העתיקה שזכו לרכזת נוער, יש לי בני דודים שגרים במעלות דוד והם עידכנו אותי דאריה דאג לתקציבים לנוער ההתיישבות שמסביב לעיר העתיקה. כעת הוא מקדם להם מועדון נוער. אני יודע שבשכונתי-רמות,אריה היה החבר מועצה שעזר בתחום הניקיון ואיכות הסביבה יותר מכל חבר מועצה אחר.גם כשהיה באופוזיציה.
9
אריה קינג, מספיק לפלג!!
יעל | 30-07-2018 20:49
אריה קינג! למה כל פעם שאני רואה את השם שלך הוא שייך לכתבה על שנאה הכפשות ושיח קטנוני וילדותי הבית היהודי והאיחוד הלאומי ביחד מיצגים מגזר מגוון יתר של קהילות מה שיכול לעזור לציבור שלנו בבחירות מספיק כבר לפלג וזרוע שינאה כל הזמן!!
כמה שנאה נוטפת מהתגובות של הבית היהודי
אלישיב | 02-08-2018 1:36
כמי שהצביע לשקדי וקינג בפעם האחרונה, ולאחר ששקדי פרש (הכרתיו משכונת רמות, ואני מכיר את משפחת קלמנוביץ ומשה שהם תושבי שעןנת רמות גם כן),בכוונתי להצביע לאריה קינג, בחור שפילס לעצמו את הדרך בצורה ישרה,ללא מרפקים מצד העסקונה המפדלניקית הישנה בדמות זבולון אורלב ואיתן איזמן. מביר את הכובע לקיבוצניק הזה, שעל שמו יש כבר שכונות במזרח העיר, יישובים בגוש עציון ובשומרון. הלוואי והיה מתמודד לראשות העיר,הוא היה מקבל את קולי ואת קולות רבים מהציבור הציוני בעיר.
10
שוב אריה בוכה
מאיר זונפלד | 30-07-2018 20:50
די. אריה נממאס לשמוע אותכם כל היום רבים. אגב מה עם דוב קלמנוביץ הוא ברשימה שלך בסוף כי היום ראיתי שחגית התחברה לאיחוד לאומי והוא לא נמצא. ממש כמו שחשבתי היה סידור פוליטי הקלמנוביץ הזה. עדיף שגם אתה תעזוב אותו. חוץ מיום הזיכרון לא עשה כלום!
כתושב רמות שמכיר את קלמנוביץ.תפסיק ללכלך
אלישיב | 02-08-2018 1:32
דב קלמנוביץ פעל למען שכונת רמות הרבנ יותר משדטגה חגית משה. במאבק על עתיד ממד הראל בשכונת רמות, איחדו כוחות דב ואריה קינג וביחד עם וועד הנורים הם כופפו את חגית משה וניר ברקת. אז דב מבחינת הציבור הדתי-לאומי עשה הרבה יותר מחגית שבסך הכל דאגה לעצמה למשכורת נאה.
11
אני הולכת להצביע להית היהודי והאיחוד הלאמי
יונת | 30-07-2018 20:51
מתי בפעם האחרונה אריה קינג עזר לבהות משו בירושלים ולא לערוס ולפלכ את הציבור שלנו בירושלים?! מנסים לבנות פה איחוד שיביא לכוח עוצמתי יותר בעיר ואריה קינג עסוק בלפלג