רעננים במשרדי 'נאמני' עם צ'קים מהקרן לישראל חדשה

הקמפיין נמשך: פעילי 'רעננים' הגיעו אתמול אל משרדי 'נאמני תורה ועבודה' כשהם אוחזים בצ'קים של הקרן לישראל חדשה בסכומים אותם קיבלו 'נאמני'. יוני שטבון יו"ר התנועה אמר כי זוהי אינה המילה האחרונה בקמפיין והוסיף: "לא ניתן למסתננים מהקרן החדשה לפצל את הציונות הדתית".

רעננים במשרדי 'נאמני' עם צ'קים מהקרן לישראל חדשה
  צ'ק מהקרן לישראל החדשה (שמוליק ויליאן)

במסגרת הקמפיין החדש של תנועת רעננים, צעירי הציונות הדתית "עוצרים את המסתננים" במטרה לעצור את התרומות מהקרן לתנועות בציונות הדתית, התקיים אתמול (א') מפגן כוח של פעילי התנועה מול משרדי הנהלת נאמני תורה ועבודה.

תנועת 'רעננים' שחשפה לאחרונה את סרטון הקרן החדשה בו מתוודה רחל ליאל מנכ"לית הקרן על האסטרטגיה החדשה של הקרן שכותרתה השתלבות בתוך תנועות בקרב הציונות הדתית.

כתריסר חברי תנועת רעננים התאספו בכניסה למשרדי תנועת "נאמני תורה ועבודה" כשבידיהם עשרות צקים בסכומים שונים חתומים על ידי הקרן החדשה ותנועות הבת שלה "שתיל", "שוברים שתיקה" ו"בצלם". הצ'קים נרשמו לפקודת חברי נאמני תורה ועבודה.

חברי 'רעננים' קראו למנהלי התנועה לרדת אליהם כדי שיוכלו להעניק להם את הצ'קים "תרומת" הקרן החדשה לישראל אך ב'נאמני' העדיפו להימנע ממפגש עם פעילי רעננים.

יוני שטבון יו"ר תנועת רעננים, צעירי הציונות הדתית הסביר את המיצג: "זהו מאבק על אחדות המחנה הדתי לאומי, לא ניתן למסתננים מהקרן החדשה לפצל אותנו".

"באתי לכאן לומר לאנשי תנועת נאמני תורה ועבודה, מי שמקבל צ'ק מהקרן החדשה מקבל אותו יחד עם ארגון "עדאאלה" ו"בצלם" ו"שוברים שתיקה" ואחרים. אסור לנו כציבור דתי להימנות עם אותם אלו המבקשים לפגוע בחיילי צה"ל, מי שמקבל תרומות מהקרן החדשה פוגע בחיילי צה"ל".

קרן ברדוגו רכזת ברעננים אמרה כי "המפגן שהתקיים היום הוא שלב נוסף במטרה להמחיש את הבעיה בתרומות מהקרן החדשה לתנועות בציונות הדתית".

"אני קוראת לחברים בתנועות השייכות למחנה הדתי לאומי להודיע על התנתקות מהקרן החדשה, הפעילות היום היא תחילתו של שבוע מגוון בפעילויות שתקיים תנועת רעננים כדי להגיע לניתוק בין הקרן החדשה לציונות הדתית".

צילום: שמוליק ויליאן

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
בושה וחרפה לרעננים
גל | 02-01-2012 10:29
אצל נאמני הכל שקוף. רוצים לבקר אותם- תהיו ענייניים. אך כמה? וכי מי שמקבל מהקרן לידידות הוא מנסה לנצר את העולם?
2
נמאס מרעננים
מירב | 02-01-2012 10:41
אני לא מדברת על מי טוב יותר נאמני או רעננים. אבל נמאס מהסגנון הזה. הציונות הדתית לא צריכה גימיקים. אתם רוצים להגיד שזה לא בסדר - תגידו שזה לא בסדר. נאמני רוצים להגיד שזה כן בסדר - שיגידו שזה כן בסדר והציבור יחליט. אבל קמפיין של גימיקים של נגד נמאס כבר. זה מרעיל את האווירה ובכלל לא נחמד ואין בזה שום דבר שיקי או משהו יותר טוב מלהגיד מה אתם חושבים. רעננים - תעזבו אותנו מלהיות נגד מישהו אחר. תעשו את את החיובי שלכם ונאמני יעשו את החיובי שלהם והאמת תנצח לא הרוע
3
נפלא. רעננים ורבניהם ההזויים (המחרימים למיניהם)
| 02-01-2012 10:53
מסתגרים יותר ויותר. בסוף הם יבינו את גודלם הטבעי
4
חבל שהם לא הביאו צ'קים אמיתיים
שלומית | 02-01-2012 11:10
זה היה יכול לפתור את כל הבעיה
5
לא ברור אם התגובות באות מתמימות/טיפשות או מהיתממות
יאיר | 02-01-2012 11:37
להתעלם מפעילותה של הקרן לישראל החדשה ולהגיד שאין בעיה שנאמני תורה ועבודה יקבלו מהם כסף זו היתממות. לקרן לישראל החדשה יש אג'נדה מאוד ברורה וחבל מאוד שגם בציבור ה'דתי לאומי' לכסף אין ריח. מה היו התגובות אם נאמני תורה ועבודה היו מקבלים כסף מארגון חמאס לדוג'? אז אמנם הקרן לישראל החדשה לא עושה פיגועים וההשוואה ודאי שלא במקומה אך האג'נדה שלהם לא מאוד רחוקה מחמאס באשר לאופי מדינת ישראל. תפסיקו להצטדק אין פה לא תורה ולא עבודה ובטח שלא נאמנות...
6
רעננים תתבייישו
דתיה | 02-01-2012 12:00
אולי במקום רק לזרוק ביקורת, תבדקו את הדברים?ולא תפיצו שטויות...נאמני לא פועלת בכלל לפי הקרן..
7
כל הכבוד לרעננים
חיים | 02-01-2012 14:50
רק גימיקים כאלו עוזרים. לעניות דעתי כמה כסף שיזרימו ל"נאמני תורה ועבודה" הם לא יצליחו להשפיע על הציבור הדתי לאומי.
8
אסור להיכנע ללחצים של תנועות פנאטיות כמו "רעננים"
דתי | 02-01-2012 15:13
"מי שמקבל תרומות מהקרן החדשה פוגע בחיילי צה"ל" - המשפט המביש והדמגוגיה שעושה יו"ר תנועת רעננים, רק מוכיח לנו מי באמת מסוכן לציבור הדתי. צריך להוקיע את תנועת "רעננים" מן המגזר הדתי לאומי, לפני שיהיה מאוחר מידי!!!
9
הסבר של נאמני תו"ע באתר שלהם
חבר נאמני | 02-01-2012 22:51
http://toravoda.org.il/ode/7085
10
קמפיין הקרן החדשה לישראל
| 04-01-2012 1:25
http://www.if.org.il/ews/2011/12/06/298
11
בזמנו היו מי שהתנגדו לקבל כספים מגרמניה.
מאיר שרמן | 08-01-2012 18:23
יותר חשוב לדעת מה עושים עם הכסף. האם נאמני משתמשים בו אותו שימוש כעדאלה או בצלם או כציונים דתיים.