הגיע הזמן: העדכונים האוטומטים למחשב יבוטלו

מיקרוסופט החליטה לבטל את אחת התכונות הכי מעצבנות של מערכת ווינדוס 10. אם עד כה המערכת הייתה מתקינה עדכונים באופן אוטומטי וכופה עליכם לכבות ולהדליק מחדש את המחשב, החל מהיום אתם תבחרו מתי להתקין עדכונים

הגיע הזמן: העדכונים האוטומטים למחשב יבוטלו
  הסוף לעדכונים האוטומטיים. ווינדוס 10 (צילום: שאטרסטוק)

אחת התכונות המעצבנות ביותר של מערכת ההפעלה ווינדוס 10 היא העדכונים האוטומטים. בכל פעם שחברת מיקרוסופט משחררת עדכון תכנה, המחשב יוריד ויתקין אותו באופן אוטומטי, ואז דורש מהמשתמש לכבות ולהדליק מחדש את המחשב כדי להשלים את עדכון התכנה- גם אם לא מדובר בתזמון טוב עבור המשתמשים.

בשנים האחרונות העדכונים האוטומטיים הפכו למעצבנים עוד יותר, כאשר החברה אפשרה לווינדוס להדליק מחדש את המחשב באופן אוטומטי וללא התראה מוקדמת. הדבר עלול להוביל להשבתה של המחשב לדקות ארוכות בזמן שעדכון התכנה מתבצע, ו אף לאיבוד עבודה שלא נשמר לפני שהמחשב החליט להדליק את עצמו מחדש. הדבר זכה לביקורות שליליות רבות מקרב הגולשים, שכעסו על חוסר השליטה בעדכונים.

כעת נראה שמיקרוסופט מצאה פתרון לתופעה המעצבנת. החברה הודיעה כי גרסת המפתחים הנוכחית של ווינדוס 10 תשנה את התנהגות המחשב, כאשר המערכת תשאל את המשתמשים האם ומתי הם מעוניינים לעדכן את התכנה, במקום שיעשה זאת על דעת עצמו. כלומר- החל מהיום המשתמשים הם אלו שיבחרו מתי להתקין עדכונים.

אלו שלא מעוניינים לקבל את השאלות החוזרות בכל עדכון תכנה יוכלו להשאיר את העדכונים האוטומטיים- אך הגרסה החדשה של ווינדוס 10 תוסיף מערכת בינה מלאכותית שתלמד את הרגלי השימוש של המשתמשים ותוודא כי העדכון יתחיל רק בזמן שנוח להם.

"משתמשים רבים התלוננו על כך שהם היו צריכים לעצור את מה שהם עושים ולחכות לסיום עדכון התכנה, מכיוון שהמחשב החליט להתחיל את העדכון בזמן הלא נכון" אמרו במיקרוסופט. "אנחנו שמענו זאת, ועדכנו את המערכת כך שתשרת יותר את הצרכים של המשתמשים. מערכת הבינה המלאכותית לא רק תבדוק אם אתה משתמש במחשב שלך לפני שתפעיל מחדש את המחשב, אלא תנסה גם לחזות אם רק עזבת אותו לפרק זמן קצר- נניח, כדי ללכת ולהכין כוס קפה".

בשלב הזה, האפשרות החדשה זמינה רק בגרסת המפתחים של ווינדוס 10, כאשר החברה משתמשת בדיווחי המפתחים כדי לתקן את המערכת לפני ההשקה הכללית. במיקרוסופט טענו כי הבינה המלאכותית תוכל להתעדכן במהירות, כאשר כל דיווח על עדכון בשעה לא רצויה תעזור לשיפור המערכת והגברת יעילותה. בשלב הזה לא ידוע מתי העדכון החדש יגיע לכלל המשתמשים- אך לפחות עדכון התכנה שיוסיף את האפשרות החדשה יהיה האחרון שיעשה על דעת עצמו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע