אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אנטישמיות בארה"ב: צלבי קרס רוססו על בית כנסת

המתפללים שהגיעו לתפילת שבת בבית הכנסת "שערי תפילה" בעיר כרמל שבמדינת אינדיאנה נדהמו לגלות כי צלבי קרס רוססו על קירות המבנה. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. ראש העיר: "אין מקום לשנאה כזו בעיר שלנו"

אנטישמיות בארה"ב: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
  צלבי הקרס שרוססו על בית הכנסת באינדיאנה (צילום: עמוד הטוויטר של רשת CNN)

אירוע אנטישמי נוסף בארה"ב: אלמונים ריססו בשבת האחרונה סמלים נאציים על קירות בית הכנסת "שערי תפילה" בעיר כרמל שבמדינת אינדיאנה. חברי הקהילה היהודית שהגיעו לתפילת השבת האחרונה נדהמו לגלות את צלבי הקרס שהשחיתו את קירות המבנה.

חברי הקהילה העבירו את המידע על האירוע למשטרה, שפתחה בחקירה. "אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם משטרת כרמל, וכן עם נציגי הקהילה היהודית באינדיאנה ועם הפדרציה היהודית של העיר, כדי לפנות לבתי כנסת אחרים וארגונים יהודיים ולוודא שהם מודעים לאירוע ונוקטים באמצעים הראויים כדי למנוע אירועים נוספים כאלו בעתיד" נכתב בעמוד הפייסבוק של בית הכנסת.

האירוע התקבל בזעם באינדיאנה, כאשר ראש העיר ג'ים בריינארד גינה בחריפות את האירוע האנטישמי וחיזק את התושבים היהודים. "אין מקום לשנאה כזו בעיר שלנו" אמר בהודעה לתקשורת. "זה לא מייצג את הטבע המכובד ומסביר הפנים של רוב התושבים שלנו, שמגיעים ממגוון של רקעים תרבותיים ודתיים שונים".

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שכיהן כמושל אינדיאנה משנת 2013 עד 2017, הביע גם כן זעזוע מהאנטישמיות שהתגלתה במדינה שבה גר בעבר. "אני נגעל ומזועזע מפעולת הוונדליזם הפחדנית בבית הכנסת שערי תפילה" כתב בטוויטר. "זהו מקום יפייפה בעיר כרמל, ויש לי הרבה חברים טובים שמה. עלינו למצות את הדין עם האחראים. המעשים האנטישמים הנבזים הללו חייבים להיפסק".

אריק הולקומב, שהחליף את פנס כמושל אינדיאנה עם כניסתו לתפקיד סגן הנשיא, הוסיף כי הורה לכוחות המשטרה לסייע לקהילה היהודית בחקירת האירוע. לטענתו, "האנשים הפחדנים שאחראים לפשעים הללו תמיד מסתתרים מהציבור, מכיוון שהם יודעים שהם ייזכו להתנגדות עזה מצד שכניהם".

למרות האירוע האנטישמי, בבית הכנסת המשיכו בתפילת השבת כרגיל, והבהירו כי בית הכנסת ימשיך לפעול. "אנחנו מאוכזבים מאד ממעשה הוונדליזם הנוראי שקרה בבית הכנסת שלנו. אי-סובלנות, שנאה ומעשי אלימות נגד יהודים הם חלק משמעותי מהמציאות היום" אמר רב בית הכנסת בנימין סנדרוב. עם זאת, הוא גם הביע את תודתו לבכירים שגינו את האנטישמיות, ואמר כי "התגובה למעשה הנבזי הזה מוכיחה שאמריקה כמכלול זועמת על המעשים נגועי השנאה שמתחוללים ברחובותינו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו