התרסקות חברתית: פייסבוק וטוויטר נחתכו במיליארדי דולרים

מניותיהם של הרשתות החברתיות המובילות רשמו בסוף השבוע ירידה משמעותית: מניותיה של חברת פייסבוק צנחה ב-24 אחוז, והמניה של טוויטר ירדה ב-20 אחוז. הסיבה: המשקיעים התאכזבו מהירידה במספר הגולשים

התרסקות: פייסבוק וטוויטר נחתכו במיליארדי דולרים
  (צילום: שאטרסטוק)

צניחה חברתית: במהלך סוף השבוע מניותיהם של הרשתות החברתיות המובילות- פייסבוק וטוויטר- רשמו ירידות משמעותיות. בטוויטר איבדו 20 אחוז משווי המניה שלהם, בעוד שמנייתה של פייסבוק צנחה ב-24 אחוז. כתוצאה, חברת טוויטר איבדה כ-7 מיליארד דולר מערכה, בעוד שערכה של פייסבוק ירדה בכ-120 מיליארד דולר במהלך סוף השבוע האחרון. הצניחה במניות מבטאת את האזבה של המשקיעים מהתנהלות החברות בחודשים האחרונים, המתבטאת בעיקר בירידה במספר הגולשים המשתמשים ברשתות החברתיות.

בחודשים האחרונים פייסבוק וטוויטר איבדו משתמשים רבים, כל אחת מהסיבות שלה: בפייסבוק סערת קיימברידג' אנליטיקה הובילה לכך שגולשים רבים סגרו את חשבונותיהם מתוך חשש לפגיעה בפרטיות והדלפת המידע האישי שלהם. מנגד, טוויטר מאשימה את תקנות הפרטיות החדשות של האיחוד האירופי, אשר דורשות מהחברות לקבל אישור מפורש מהמשתמשים כדי לאסוף עליהם מידע, כאחראיות לירידה בקרב המשתמשים מאירופה.

שתי הרשתות החברתיות גם סובלות לאחרונה מלחץ אדיר בארה"ב בעקבות הטענות על השימוש הנרחב בפלטפורמות הרשת להפצת "פייק ניוז" ותכנים פוגעניים- אשר התחזקו משמעותית בעקבות החשד כי רוסיה השתמשה ברשתות החברתיות כדי להתערב בבחירות לנשיאות ארה"ב. בעוד שפייסבוק הודיעה כי זו לא אחריותה להסיר פוסטים המפיצים מידע מוטעה, בטוויטר הודיעו כי ימחקו עשרות מיליוני חשבונות החשודים כמזויפים, כחלק ממהלך שנועד להחזיר את אמון המשתמשים לרשת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע