חיזוק נוסף לאלקין; הרב מדן במכתב תמיכה: "תזכה ביקר מכל"

המועמד לראשות העיר ירושלים השר זאב אלקין, קיבל ביום שלישי את תמיכת ראש הממשלה במירוץ לראשות העיר ירושלים. בחיזוק נוסף, מצטרפים היום רבני הציונות הדתית הרב יעקב מדן והרב דני טרופר לתמיכה

רבנים סרוגים נוספים תומכים באלקין
  תמיכה נרחבת (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

המועמד לראשות העיר ירושלים השר זאב אלקין קיבל ביום שלישי את תמיכת ראש הממשלה נתניהו. כעת, הוא מקבל חיזוק נוסף, כאשר אל התמיכה הנרחבת אותה מקבל מצד בכירי רבני הציונות הדתית מצטרפים היום (חמישי) גם הרב יעקב מדן.

הרב מדן, ראש ישיבת ההסדר הר עציון באלון שבות, בה למד אלקין כתלמידו, שיגר לו מכתב תמיכה. שם ציין כי "ירושלים בירתנו ועיר קדשנו היא מקום מורכב וקשה לניהול, כנראה יותר מכל מקום אחר, ומסיבות רבות. השאלה היהודית – ערבית, השאלה הציונית – חרדית, השאלה הדתית – חילונית, שאלת מעמדה הכלכלי של ירושלים ושאלת התודעה הבינלאומית החדשה שלפתחה, שהיא אכן בירת ישראל, הן שאלות גורליות לגבי עתידה. המורכבות, העדינות, הניסיון והקשרים לכיוונים שונים שיש לטפל בהן בבעיות אלו אינן מצויות בדרך כלל באיש אחד, אך הן מצויות בך".

הרב מדן הוסיף, כי זו הסיבה שלמרות הלבטים המליץ לאלקין בלב שלם לנסות להתמודד על תפקיד זה. "אני חש באופן עמוק שתצליח בכך, ושבגלל אישיותך וכל מה שיש בך, תזכה בכך גם ליקר מכול, לסייעתא דשמיא", סיכם.

בתחילת השבוע השיק אלקין רשמית את קמפיין הבחירות שלו תחת הכותרת "ירושלים חזקה יותר". בהמשך קיבל כאמור הודעת תמיכה מראש הממשלה בנימין נתניהו שמצטרפת לתמיכה הרחבה שקיבל משורה של רבנים בכירים ובהם: הרב יהושע צוקרמן מרבני הר המור, הרב דב ליאור רב העיר קרית ארבע-חברון לשעבר, הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת כהנים, הרב יעקב מדן ראש ישיבת ההסדר הר עציון, הרב רפי פוירשטיין יו"ר ארגון רבני צהר, הרב יהודה בן ישי מראשי "מכון מאיר" בירושלים ועוד.

מברך על המהלך שנכנסת לפוליטיקה

רב נוסף שהצטרף לרשימת התומכים באלקין הוא הרב ד"ר דניאל (דני) טרופר, מייסד תנועת "גשר" ואיש חינוך בולט. במכתבו לאלקין הוא כותב: "יש לי הכרת הטוב, על התקופה בה היית אבן היסוד של המחלקה לעולי רוסיה בגשר. עלית לארץ בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת ותוך שבועות היית למדריך מוערך ודמות מרכזית בגשר. זוכר אני היטב את ההתפעלות של צוות גשר מידיעותיך בעברית (שלמדת לבד ברוסיה), ממסירותך הבלתי נדלית להעמקת זהותם היהודית והישראלית של עולי רוסיה, ומן שאיפותיך ללמוד תורה ולהעמיק בה".

לסיכום כותב הרב טרופר: "הכרתי היטב את כוחותיך המנהיגותיים ובכל זאת התפלאתי כאשר דמות חינוכית כמוך נכנסה לזירה הפוליטית בישראל. אבל היום, במבט לאחור, אני מברך על מהלך זה ואומר אשרי מדינת ישראל שזכתה למנהיג ערכי כמוך בכנסת ובממשלה. ועכשיו, בע"ה, ירושלים בראשותך תזכה למנהיגות ערכית, רגישה ורחבת אופקים".

 נתניהו הודיע ביום שלישי על תמיכה בשר אלקין לראשות העיר ירושלים. כאשר בחשבון הטוויטר שלו כתב: ״אני תומך בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. כח״כ, כשר ובמיוחד כשר ירושלים ומורשת, פעל השר אלקין רבות למען בירתנו והוכיח שהיא קרובה לליבו ויקרה לו מאוד. אני מאחל לו הצלחה רבה״.

אלקין הודה ךנתניהו על "האמון והתמיכה במועמדות שלי לראשות העיר ירושלים". הוא תיאר כי "שנים רבות עבדתי לצידו של ראש הממשלה בצמתים חשובים בפוליטיקה הישראלית ועשינו הרבה דברים ביחד. אין לי ספק, שכראש העיר ירושלים, יחד עם ראש הממשלה, נמשיך לעבוד יד ביד ונעשה את ירושלים חזקה יותר!"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אין לחזק נבלים שלא מתגמלים חיילים
רבנים | 26-07-2018 13:16
בלוף צבא העם הוא צבא רבע העם. אייכלר וגליק הגטנים ואומרים שאם המצב כך , יש להקים צבא מקצועי. היכן השכל של ....
2
שר איכות סביבה כושל. למה שיצליח בירושליים
שמריהו | 26-07-2018 14:16
חוץ מלשחק שחמט לא מסוגל לכלום. לשון מחוברת לעכוז אדונו.
3
אמור לי מי תומכיך ואומר לך מה
עוזיאל רני | 26-07-2018 16:29
סיכוייך. והמבין יבין.....
4
נתמך על ידי האגף הליברלי בציונות הדתית
גדי | 26-07-2018 20:57
מרכז והר המור לא תומכים בו וגם לא החרדים. החילונים יצביעו לברקוביץ בקיצור אלקין יתרסק.
5
ליאון לוקח בירושלים
ירושלמי ותיק | 27-07-2018 14:49
והפעם גם האיש הכי מתאים לתפקיד מכל היבט
6
זעקה נגד חימוש מדינות רצחניות
אלי יוסף | 29-07-2018 1:04
כל עוד זאב אלקין אינו מרים זעקה נגד חימוש ואימון כוחות רצחניים , הוא אינו ראוי להיות ראש עיריית ירושלים . כך כתבתי לרחל עזריה וכך נכון לכל מעומד.