אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"תמונה מעוותת": תגובה חריפה נגד דו"ח הלהט"ב

תגובה חריפה נגד דו"ח ארגון ליב"ה על חדירת הארגונים הלהט"בים לחמ"ד: "תמונה מעוותת, ואינה משקפת כלל את התהליכים שנעשים בחינוך הדתי", אמרו בתנועת נאמני תורה ועבודה

"תמונה מעוותת": תגובה חריפה נגד דו"ח הלהט"ב
  מחאת הקהילה הגאה השבוע (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בתנועת נאמני תורה ועבודה מגיבים היום (רביעי) בחריפות נגד הדו"ח על חדירת הארגונים הלהט"בים למערכת החינוך הממלכתי הדתי.

בתגובה, למרכז ליב"ה, ארגון המקורב לחוגי הר המור הם אומרים כי  "בלי"בה מחלקים שוב את העולם לשניים: אנשי טרור להט"בי מחד ואנשי קדושת המשפחה היהודית מאידך". לטענתם, חלוקה זו עושה עוול  לאנשי חינוך, יראי שמיים, אשר עוסקים בקדושה ובמסירות למען התייחסות, חינוכית והלכתית, למציאות הקיימת ולמתן עזרה ללהט"בים הזקוקים לה".

הם הוסיפו כי התמונה שמציירם בארגון ליב"ה, "הינה מעוותת, ואינה משקפת כלל את התהליכים שנעשים בחינוך הדתי".

לפי הדו"ח, שהוצג להנהלת החמ"ד ולמנהלי מוסדות בחמ"ד מראה את המעורבות ההולכת וגוברת של ארגוני להט"ב בתוך מערכת החינוך הממלכתי דתי, ומוצגת בו שינוי התפיסה שהייתה עד כה בעניין.

להורדת וקריאת הדו"ח המלא לחצו כאן

בנוסף, עוד הוצג בדו"ח הקשר ההולך וגובר של החמ"ד עם ארגוני להט"ב, בהם ארגון שב"ל, ארגון הסברה להט"בי "דתי", "חבורתא" ו"בת-קול" וארגון "מעברים" המעודד שינויי מין. כמו כן ניתן לראות את השינוי בעמדת החמ"ד וביניהם, ביחס לטיפולי המרה, כאשר זוהרה פלורסהיים, מרכזת תחום יעוץ במנהל החמ"ד, מציינת כי "החמ"ד מתנגד לכל טיפול שנקרא טיפול המרה או טיפול שינוי אחר."

מתוך דיון בועדת החינוך של הכנסת (ערוץ הכנסת)

הכלת טרנסג'נדרים כבר מכיתה א'

בליב"ה מציינים כי ארגונים אלו פועלים בהנחלת תכניות לימוד או השתלמות לצוותי החינוך ולתלמידים, כך לדוגמה תכנית "מעברים" המועברת ע"י הארגון המשוייך ל"קהילה" הטרנסג'נדרית שעל פי אתר משרד החינוך מיועדת לצוות החינוכי ולתלמידים החל מכיתה א' עד י"ב.

כאמור, ביום שני פרסמנו בסרוגים את זעקתו של הרב טאו נגד שינוי המגמה במשרד החינוך, כשאמר: "היום הראה לי מישהו שכותבים בישיבה תיכונית, מישהו מישיבת חורב, שבישיבה תיכונית חורב קיבלו מכתב ממשרד החינוך שנשלחים אליהם עכשיו מומחים להסביר את החינוך לראות בעין חיובית את הלהט"בים ואת הלסביות ואת ההומוסקסואלים, לקדם אותם, לחבק אותם ולעודד אותם. בישיבות.. הבית הפתוח.

יש גוף שנקרא הבית הפתוח שהוא מקדם את התפיסות האלה ואת הדוגמאות האלה והחיים האלה. והנה עכשיו מציגים את זה לישיבות תיכוניות. שולחים מכתב מטעם משרד החינוך. יבואו אליכם מומחים גדולים בנושא הזה להסביר לכולם שזה נורמה."

ובהמשך "אסור לשלוח היום ילדים למשרד החינוך בשום אופן. זה פשוט לזרוק אותם ישר לתוך הגיהנום. זה אי אפשר. צריך להקים בתי ספר, תלמודי תורה, ואסור לשלוח למשרד החינוך.

אחד ממערכי השיעור האפשריים במשרד החינוך

ממרכז ליב"ה נמסר כי: "בימים האחרונים אנו רואים יותר ויותר את דרך הפעולה של הטרור הלהט"בי ההולך וגובר, בצורה של איומים וסתימת פיות, עד כדי כך שלא נמצא מי שמעז להביע עמדת נגד. דווקא על רקע הרוחות האלו, הבאות לטשטש את מעמד המשפחה בישראל, אנו מצפים, כמו רובם המוחלט של הורי ישראל, שהחמ"ד יציב עמדה ברורה לחיזוק ערכה של המשפחה.

בפועל אנו רואים כי הפחד מהטרור של ארגוני הלהט"ב גורם להכנסת תכנים של הרס המשפחה גם לתוך מערכת החינוך של ילדינו, ויסודות שהיו כל כך פשוטים וברורים מאז ומעולם, הולכים ומיטשטשים. לא יתכן שבעיות פרטיות, מצערות וקשות ככל שיהיו, יגרמו להכנסת תכנים מעוותים ולטשטוש מושגי יסוד בסיסיים לחינוך ילדי ישראל".

<strong>ממשרד החינוך נמסר בתגובה</strong>: "המשרד מאפשר לבתי הספר לחשוף את תלמידיהם להעשרה בתחומים שונים ומגוונים – לבחירתם המלאה של מנהלי בתי הספר."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
איזו מהירות.. כנראה קיבלו טלפון מהמממן
קובי | 25-07-2018 22:07
בס
2
מישהו פה מעוות, וזה לא ליב"ה!
דתי נורמלי | 25-07-2018 22:50
על ליבה אני סומך גם כשהם לא מול נאמני תוע, על נאמני תוע אני לא סומך גם כשהם לא מול ליבה. כשהם אחד מול השני אז בכלל...
3
מעניין למה דווקא אתם הזדרזתם לענות....
נתי | 25-07-2018 23:45
פעם מישהו קרא במקווה שהטיפש יצא מיד מהמים! זלמן יוצא מהמים ומתלונן למה כל הזמן קוראים לי?.... אז ככה אתם, נאמני....
4
שום טענה עניינית נגד הדו"ח של ליב"ה
אריאל | 26-07-2018 0:36
לא מצאתי בתגובת נאמני תוע. רק גינויים. יש לכם טענות לגופן של עובדות? אם לא - מוטב שתשתקו.
5
המשפחה בעולם המערבי הולכת ונהרסת
י | 26-07-2018 0:42
והטרור הלהטבי מרים ראש. בושה.
6
נאמני התורה
אלכס | 26-07-2018 7:23
גוף קרוב מאוד לרפורמים .
7
תגובה מטופשת
דביר | 26-07-2018 8:17
מה עניתם ? אתם מבזים את עצמכם ! ארגון ליבה הביא עובדות בשטח, מדהים לראות באיזה צד אתם ממקמים את עצמכם.
8
ארגון ליבה צודק
י | 26-07-2018 8:40
אין מקום לחינוך נגד ערכי תורה ומשפחה במערכת החינוך. אוהבים כל אדם באשר הוא ומתנגדים להורסי ערכים אלה
9
מה הקשר של נאמני הקרן החדשה לחינוך הדתי?
שי | 26-07-2018 11:13
לכל היותר, לחינוך הדתלשי.
10
מי שיקרא את תגובת משרד החינוך
דוד | 26-07-2018 11:14
יבין שתנועת נאמני תורה ועבודה חיים בסרט ....
11
בושה וחרפה
לוי | 26-07-2018 11:26
ראשית, אגיב על תגובת משרד החינוך. התגובה הנה ביזיונית, צבועה ושקרנית. מנהל שלא יפעיל את התוכנית מיוזמתו, יקבל על הראש. שנית, בושה שלחמד אין עמוד שדרה ואמירה ברורה שהדבר אסור ושלא יאפשר הנחלת סטיות אלו. חבל שבכתבה לא דרשו גם את תגובת החמד. שלישית, אנו, כהורים, חייבים להקים קול זעקה ואף להשבית את הלימודים בגין כך. רביעית, לכל מורי ישראל(ואני בתוכם), אסור!!! להשלים עם הגזרה הזאת. בסופו של דבר, אנו נמצאים ומנהלים את הכיתה. נפשות הילדים האלו הופקדו אצלינו(לא רק עי ההורים, אלא גם ובעיקר עי בורא עולם). אל לנו להשחית את נפשם עבור גחמות שונות ומעוותות.
12
הקיצונים מתעלמים מהמציאות ונוקטים בשיח אלים
נורמלי | 26-07-2018 12:10
אני לא מבין את הרבנים הקיצונים . נכון יש תורה והיא על ראשי ועל עיני כמאמר הביטוי בערבית. מאידך יש מציאות של להטבים ,מציאות שאינה נוחה לנו, אך היא קיימת גם בקרב דתיים וחרדים. איני יודע היקף התופעה .אנשי המקצוע אומרים שהאנשים האלה סובלים. אני לא מבין מדוע לא מתייעצים עם אנשי המקצוע ויש פרופסורים דתיים לפסיכולוגיה ולפסיכיאטריה -כדי למצוא דרך לעניין זה. לכשעצמי אני מעדיף שכל העיסוק בנושא יהיה שלא בפרהסיה מצד כולם. גידופים ,חרפות וחרמות אינם מועילים.
לא הבנת
ישי | 26-07-2018 18:55
אף אחד לא דיבר נגדם ומאוד שמחים לעזור להם, הבעיה היא שמנסים ליצור מציאות כאילו זה לא בעיה והם לא סובלים, אלא זה נורמלי. [אדרבה, לדבריך שפסיכיאטרים אומרים שהם סובלים, נסתכל על זה מבחינה כזאת].
13
אייך מתקנים את הזה .
אלכס | 27-07-2018 3:17
14
בושה
יורם | 29-07-2018 16:22
בושה