אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית הספר מושבת: פועלים ערבים מטרידים את הילדות

הורי התלמידות של בית הספר התורני לבנות במצפה רמון, השביתו את הלימודים מהבוקר ועד הודעה חדשה בשל הסיכון לבנותיהם. ההורים מתלוננים על הטרדות מצד פועלים ערבים העובדים באתר בנייה הסמוך לבית הספר ולא מוכנים לחדש את הלימודים עד שימצא פתרון שיבטיח את שלום בנותיהם.

בית הספר מושבת: פועלים ערבים מטרידים את הילדות
  מטרידים את הבנות. פועלי בנין (פלאש90)

הלימודים בבית הספר התורני לבנות במצפה רמון מושבתים הבוקר.

בימים האחרונים נתקלו התלמידות, בבית הספר היסודי, בהטרדות מצד פועלים ערבים העובדים בעבודות שיפוצים בכביש ובמדרכות הסמוכות לבית הספר.

ההורים פנו לראש המועצה המקומית בבקשה שידאג לשלום בנותיהם, אך עד היום לא זכו לטיפול.

בנוסף להטרדות מצד הפועלים הערביים, טוענים ההורים למפגעים בטיחותיים חמורים העלולים לסכן את הבנות, ולכן החליטו שלא להחזיר את בנותיהם לבית הספר מחופשת החנוכה.

מנהל בית הספר, ארנון שטיין, סרב להגיב על הידיעה, אך גורמים בועד ההורים, אומרים כי השביתה היא בידיעתו ואפילו בעידודו.

ההורים דורשים מהמועצה המקומית לתקן את הליקויים הבטיחותיים ולדאוג להפסקת ההטרדות מצד הפועלים הערבים, בטרם יסכימו לחדש את הלימודים בבית הספר.

אחד ההורים אמר ל'סרוגים', כי "הפועלים שעובדים בשביל הסמוך לבית הספר מטרידים את הבנות. התלמידות חייבות לעבור שם ונאלצות לספוג הטרדותו אמירות מיניות כאלה ואחרות. לאור זאת הוחלט שלא לשלוח את התלמידות לבית הספר, עד להסדרת והפסקת המעשים החמורים."

על תופעת השב"חים במצפה רמון הוסיף ההורה "הנושא חמור מאוד. יש במצפה רמון תופעה של בני מיעוטים,  חלקם שוהים לא חוקיים, שמועסקים בשיפוצים, "הנושא דורש טיפול מעמיק ברמה חברתית ומשטרתית."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תגובת מנהל בית הספר התורני סביבתי במצפה רמון
מנהל בית הספר | 29-12-2011 23:40
. אני מצטער על הכתבה המלאה עובדות מסולפות, האמת היא לא הנקודה העיקרית בה. תגובתנו לא נמצאת באתר מסיבה הפשוטה האתר פנה אלנו ולא הסכמתנו לדבר ולו מילה אחת, מפני שידענו שיסלפו את דברנו ויוציאו אותם מהקשרם כדי להדגיש את המסר שעיתנאי כזה או אחר רוצה לקדם. אנחנו גרים במקום נפלא אנו מאמינים מאוד בישוב שלנו וכוחות הפועלים בו. יש לנו משטרה אכפתית, מסורה וקשובה לתושבים ולבעיות הצריכות פיתרון ומועצה מקומית עם הרבה רצון טוב לתת מענה לצורכי התושבים. אנחנו כלכך שמחים לגור במקום שהאוירה היא משפחתית של הרבה אהבה וכבוד הדדי בין כל התושבים. בכל מקום ולכל אדם יש מה לתקן זו חוכמה קטנה לשים נקודות כאלה ואחרות שצריכות תיקון במרכז, כאילו זו התמונה, חלילה! זו תמונה מעוותת. זו בדיוק הסיבה לאיסור החמור של לשון הרע. משטרת מצפה רמון בפיקודו של גבי יפרח היא הראשונה שנכנסה לטיפול בנושאים הצריכים תיקון ולוותה את הטיפול לאורך הדרך ועדיין מטפלת במה שצריך טיפול. המועצה המקומית בראשות הגב' פלורה שושן מגוייסת מתוך רצון טוב לפתרון הנושאים שעל הפרק. עיתונאים יקרים! אנו לא צריכים עזרה כזו לתיקון דברים הצריכים תיקון. תודה על הרצון הטוב יהונתן קרעי מנהל בית הספר התורני סביבתי במצפה רמון
2
ומה ציפי אומרת על זה?
יוני | 30-12-2011 2:08
אה,סליחה אין שם צלמים אז זה לא אמור לעניין את חוטובלי שערבים מטרידים מינית נערות דתיות
3
למגיב 1
הרואה | 30-12-2011 13:34
אולי אתה מוכן לפרט לטובת הקורא הממוצע שאינו מעורה בנעשה במצפה רמון, מהם "הנושאים הצריכים תיקון" ואיך המשטרה מטפלת בהם?
4
מצפה רמון
דרומי | 31-12-2011 21:00
מצפה רמון מקום טוב אבל יש בו כמה דברים שמפריעים לחיים תקינים נכון שזה לא קשור לבית הספר הדתי במיוחד אבל זה קשור לחיי התושבים בישוב למשל-נושא ההתבוללות בין יהודיות לכושים עבריים/ושאר גויים אחרים נושא השבחים-והערבים והבדוים שמסתובבים בישוב ומערערים את תחושת הביטחון ובפרט בקרב נשים נושא הבדוים שצועקים לנשים -נערות ממכוניות וגם מטרידים נושא השיפוצניקים הערבים שלקחו את כל העבודה ליהודים נושא המתווך שמביא ערבים לישוב כבר כמה שנים אכן זה לא קשור לבית הספר אבל לנו הציבור הנושאים האלו דורשים טיפול מיידי
5
הגזענות חוגגת פה
מאור | 31-12-2011 23:15
6
פעילות השבחים-וזה רק אחד מהמקרים
דרומי | 01-01-2012 15:10
התקבל דיווח במשטרת מצפה רמון על אישה שתיקה, שהכיל כסף מזומן ומסמכים שונים, נגנב ממנה בזמן שישבה על ספסל. במהלך סריקות אחר חשודים, הגיעו השוטרים לדירה במצפה רמון ומצאו במקום ארבעה תושבי השטחים ללא אישורי שהייה בישראלֿ, כשאחד החשודים משתמש בתעודת זהות ישראלית מזויפת. הארבעה נעצרו והובאו לתחנת דימונה, ולהפתעת השוטרים התברר שהחשוד שהשתמש בתעודה מזויפת, שוחרר רק לפני כמה ימים לאחר שביצע עבירה דומה במצפה רמון. הפעם הוגש נגדו כתב אישום והוא נעצר עד תום ההליכים. בעל הדירה נעצר והובא לחקירה בדימונה ובחקירתו טען שהשוהים הבלתי חוקיים ישנו במקלט ולא בביתו וכי המקלט הוא מקום פתוח. בתום החקירה הוא שוחרר בתנאים מגבילים