במבצע לילי: מגורשי חומש ושאנור עלו לביתם

במבצע לילי מגורשי חומש ושאנור חזרו לביתם בליווי מאות תומכים. בין העולים ח"כ סמוטריץ' וח"כ שולי מועלם, שדורשים מהממשלה: תעבירו את חוק ביטול ההתנתקות: "זה המעשה הנכון"

במבצע לילי: מגורשי חומש ושאנור עלו לביתם
  (צילום: חומש תחילה)

עשור אחרי שגורשו מבתיהם בחומש ושאנור, עלו הלילה (שלישי) במבצע לילי תושבי היישובים שפונו במסגרת תכנית ההתנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון. בליווי תומכים רבים, בניהם ח"כ שולי מועלם וח"כ בצלאל סמוטריץ'.

המגורשים ותומכיהם, סה"כ כ-200 איש, הגיעו במהלך הלילה ליישוב שאנור, ונכנסו למבנה המצודה המפורסם הנמצא במקום.

"אין טוב יותר מלהמחיש את הרצון האמיתי והכנה לחזור. געגועים גם בלב, וגם בראש, ההבנה שטעויות צריך לתקן", אמר במקום ח"כ סמוטריץ'. לדבריו, "אין היום ילד אחד במדינת ישראל שמבין שהגרוש היה איוולת. אחרי שהבנו שזו טעות צריך לתקן אותה. אנו באים היום להביע את הדרישה הזו", מול ראש הממשלה ושר הביטחון.

געגועים גם בלב וגם בראש. סמוטריץ (קרדיט: חומש תחילה)

חברתו לסיעה, ח"כ מועלם שיזמה את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מסרה לפני היציאה לשאנור, כי "בניגוד לחומש שהיא נגישה ואנו מגיעים אליה לעיתים קרובות, לשאנור הרבה יותר קשה להגיע.

על החוק שכבר תקוע מעל לחצי שנה בממשלה, אמרה מועלם. "המטרה להחזיר את ההתיישבות לצפון השומרון ולבטל את אותו חוק ההתנתקות שאנו מובילים מזה שנה וחצי, ולצערי עולה שוב ושוב לוועדת שרים, ולא מצליח לעבור בגלל הוטו שמטיל ראש הממשלה".

המקום עדיין שייך לנו. מועלם מקדמת חוק ההתנתקות (קרדיט: חומש תחילה)

היא הוסיפה, כי זה "נורא מרגש 13 שנים לגרוש, 13 שנים לחושך המוחלט בהתיישבות היהודית שנהרסה בחומש, שאנור גנים וכדים, אנו מדליקים הלילה מחדש את האור בשאנור. אנו אומרים המקום עדיין שייך לנו, אנחנו מחויבים למקום ולכל האזור שמסביבו, והלילה אנחנו זוכים להיות יחד עם האנשים שמדליקים פה את האור, שבע"ה יחזור גם לחומש, לגנים ולכדים."

"אנחנו נמצאים ביום ה-13 שנה לגרוש הארור, בו גורשנו יחד עם תושבי גוש קטיף ויישובי צפון השומרון חומש, גנים וכדים. אנחנו חושבים שביום השנה ה-13 המעשה הנכון הוא לעלות ולהגיע הביתה, לחדש את הקשר למקום יחד עם נשותינו וילדינו, ולהעביר משם את המסר שלנו לרה"מ ולשרי הממשלה לבטל את חוק ההתנתקות. בעוד כמה דקות נצא לשאנור ונחדש במקום את האחיזה היהודית במקום" אמר בני גל ממטה חומש תחילה בתדריך לפני היציאה אותו ערך לעולים.

עולים לשאנור 13 שנים אחרי (קרדיט: חומש תחילה)

נזכיר כי על שולחנה של הכנסת מונח כאמור מזה כשנה וחצי חוק עליו חתומים 12 חברי כנסת משלל סיעות הקואליציה, אשר באה לבטל את האיסור אשר נחקק בחוק ההתנתקות ועל פיו נאסר על ישראליים להיכנס ליישובי צפון השומרון.

"על אף גירוש התושבים היהודים מצפון השומרון, לא חל בשטח המפונה כל שינוי מבחינת מעמד הקרקע והנוכחות הצבאית בו. לכן מתבקש כי תחילת תהליך השבת המצב לקדמותו, טרם תכנית ההתנתקות, תתבצע דווקא בצפון השומרון. לשם כך מוצע לבטל את איסור כניסת אזרחים ישראלים לשטח המפונה בצפון השומרון, ולאפשר את השבת המתיישבים היהודים ליישובים שנעקרו מהם." נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
פחדנים
דודי | 24-07-2018 8:23
וואלה איזה גבורה עלו בלילה כמו גנבים.
2
חוק ההתנתקות
סני מימון | 24-07-2018 10:49
ראש הממשלה נתן הצביע בעד ההתנתקות הבוגדנית לפני 13 שנים והיום ממשיך בבוגדנותו כלפי ההתיישבות על ידי דחיית ההצבעה על ביטול החוק , לא נשכח לך ולא נסלח לך על בבוגדנותו הזאת , כאיש ימין לא אצביע לעולם למפלגה שבראשה או בשורותיה עומדים אנשים כאלה ולכל אני קורא לכל מי שההתישבות יקרה לליבו להבהיר שלא יצביע לנתניהו כל עוד הוא מתנהג כך .