אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הושג תקציב שימנע את סגירת החינוך המיוחד הציוני דתי

בעקבות דרישה של ח"כ זבולון אורלב החליט משרד החינוך יתקצל בכ-18 מיליון שקלים בשנה את בתי הספר של החינוך המיוחד המשתייכים לחינוך הדתי-לאומי. מהלך זה הציל את בתי הספר מסגירה בשל בעיות תקציב. אורלב ברך על ההישג: "מדובר בהישג ממשי ובשורה חשובה לילדי החינוך המיוחד."

הושג תקציב שימנע את סגירת החינוך המיוחד הציוני דתי
  הישג לחינוך המיוחד. אורלב (פלאש90)

לאחר מאבק של שנים מול משרד החינוך, הצליח ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) למנוע את סגירתם של חמשת מוסדות של החינוך המיוחד וליקוי למידה של הציונות הדתית.

ח"כ אורלב המשמש כיו"ר ועדת המשנה לחינוך דתי ותרבות תורנית פעל בתקופה האחרונה מול משרד החינוך בדרישה לתקצב את ילדי החינוך המיוחד המפוזרים בבתי ספר המיועדים לילדי החינוך הדתי טרם ייסגרו בגלל בעיות תקציב.

לאחר מספר דיונים שניהל ח"כ אורלב סוכם כי – כ-1,000 התלמידים הלומדים באותם מוסדות, יתוקצבו כל אחד בתשלום של 18,000 ש"ח לשנת הלימודים תשע"ב.

בסיכום כולל, יתקוצבו כל המוסדות בכ-18 מיליון שקלים לשנה.

חמשת מוסדות החינוך העל יסודיים, המשמשים כפרי נוער לנערים ונערות הם ישיבת 'בני חיל' בירושלים, ישיבת 'בני חיל' בקדומים, 'נווה רוחמה' – בית ספר לבנות בירושלים, "אהבת חיים" בכוכב השחר והישיבה התיכונית באלוני הבשן.

על פי ההסכם כל תלמיד שעברו ועדת השמה יתוקצבו במסלול מיוחד הנקרא "07" גם אם ילמדו בכיתה רגילה. כלומר הסיוע המיוחד יינתן גם אם הילדים יצליחו להשתלב וללמוד בכיתה רגילה.

ח"כ אורלב ברך על ההישג ואמר כי: "מדובר בבשורה חשובה לילדי החינוך המיוחד וליקויי הלמידה."

"בזכות התקציב תלמידים אלה יוכלו להשתלב למרות הקשיים שיש להם ובכך הם יוכלו להתקדם ולהגיע להישגיים לימודיים כמו ילד רגיל. משרד החינוך שמסייע כאן הבין את הדבר ואני שמח על כך שהם נענו לבקשותינו."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו