אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההצעה החדשה של הממשלה להוצאת מסתננים

הממשלה אישרה היום כי אזורים בהם שיעור מסתננים גבוה- יוגדרו כאזורי עדיפות לאומית. "אנו נשקיע תקציבים לטובת שיקום שכונות ותשתיות שסובלות מבעיית מסתננים בדרום תל אביב", הכריז שר הבינוי והשיכון גלנט

ההצעה החדשה של הממשלה להוצאת מסתננים
  נתניהו בישיבת הממשלה הבוקר (צילום: Alex Kolomoisky/POOL)

הממשלה אישרה היום (שני) את הצעת ההחלטה כי אזורים בהם שיעור מסתננים גבוה- יוגדרו כאזורי עדיפות לאומית. "שכונות דרום תל אביב, שסובלות מבעיית מסתננים, יהפכו לאזור עדיפות לאומית. אנו נשקיע תקציבים לטובת שיקום שכונות ותשתיות בדרום ת"א", הכריז שר הבינוי והשיכון יואב גלנט לאחר החלטת המשלה שעברה הבוקר.

לפיה, יופעלו תכניות חברתיות-קהילתיות באזורים בהם קיים ריכוז גבוה של מסתננים, כדוגמת שכונות דרום תל אביב, פתח תקוה ואילת, המתמודדות עם אתגרים כלכליים ועם בעיות חברתיות מורכבות, זאת בהתאם להצעה של ראש הממשלה נתניהו, שר הבינוי והשיכון גלנט ושר הפנים דרעי.

הממשלה עושה מאמצים להוציא מסתננים מהמדינה

בישיבת הממשלה אמר נתניהו, כי הממשלה עושה מאמצים כבירים להוציא מסתננים בלתי חוקיים מהמדינה. המאמצים האלה נמשכים כל הזמן והם חובקי עולם. בינתיים, תושבי השכונות בדרום ת"א ובמקומות אחרים נאנקים תחת הנטל של המציאות המורכבת, ולכן הממשלה תאשר היום החלטה חשובה ונכונה".

לפיה, "נגדיר אזורים בהם שיעור המסתננים הבלתי חוקיים הוא גבוה כאזורי עדיפות לאומית. אנחנו נשקיע עשרות מיליוני שקלים לטובת שיקום וחיזוק התשתיות בדרום תל אביב וכן לשיפור תחומי הרווחה, החינוך והבריאות. המהלך הזה הוא הכרחי לחיזוק החוסן הכלכלי והחברתי של תושבי השכונות, שכאמור מתמודדים עם אתגרים רבים, ובצד זה נמשיך את המאמצים הדיפלומטיים שלנו להוצאת המסתננים. אנחנו מחויבים לזה".

השיקום יהיה רק כאשר המסתננים ייצאו מדרום תל אביב

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב יצאה כנגד התכנית החדשה ואמרה בתגובה כי "השם של התוכנית מטעה". לדבריה, "שיקום יהיה בדרום תל אביב רק כאשר המסתננים וכל שאר השוהים בלתי חוקיים ייצאו והשכונות יוחזרו לתושביהן החוקיים. אבל בינתיים יש פה אוכלוסיות במצוקות קשות שצריך לטפל בהן. זו כל מטרתו של החוק הזה".

פז המשיכה ואמרה כי "לספק תקציב לטיפול בקשישים, בחד-הוריות ובילדים בסיכון שהוזנחו על ידי הרשויות והופקרו לחסדי המסתננים. בינתיים מתחוללת כבר חודשיים מלחמת אזרחים ברחובות דרום תל אביב, והרשויות משתיקות ומטייחות את הזוועה. שאף אחד לא יחשוב לרגע שבכך שיזרקו לנו קצת פירורים (חשובים ככל שיהיו) הם ישתיקו את המאבק. אנחנו ממשיכים להילחם בכל הכוח עד שנחזיר לעצמנו את השכונות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לדבר ולהציע לא עולה כסף - מתי יישמו את מה
חיה | 23-07-2018 19:52
שמבטיחים ? יש לחשב איך לבצע מיידית את ההבטחות כי אנשי דרום תא סובלים!!!!