אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביה"ס 'אורות' בית שמש מבקש מהעיתונאים: תניחו לנו

בית הספר 'אורות' לבנות, שעמד במוקד הסערה בעיר בית שמש, מבקש מכתבי התקשורת לא לסקר מחר את חזרת התלמידות מחופשת החנוכה. "כמו שאת גלעד שליט עזבתם אחרי חזרתו הביתה, אנו מבקשים שגם כאן תגל אחריות. תזכרו שמדובר בילדות קטנות שלא מסוגלות לעכל ולהכיל את כל הבלאגן".

ביה"ס 'אורות' בית שמש מבקש מהעיתונאים: תניחו לנו
  אל תסקרו. הפגנה בבית שמש (פלאש90)

בית הספר לבנות 'אורות' בבית שמש, מבקש קצת שקט.

כזכור, בית הספר עמד במוקד העימות בין דתיים וחרדים בעיר, כשקבוצת החרדים הקיצוניים שמתגוררת בשכונה סמוכה ביקשה למנוע את פתיחת שנת הלימודים בבית הספר.

בהמשך הפגינו החרדים מול שערי בית הספר כשהם מקניטים וצועקים על תלמידות בית הספר. לשיא הגיעו הדברים כשהדסה מרגוליס, אמא לנעמה בת ה-7 הלומדת בכיתה ב' בבית ספר אורות, תיארה את פחדיה של בתה ללכת לבית הספר.

"כל יום כשהיינו חוזרות אחרי הלימודים הביתה, הקיצונים היו צועקים לעברנו "פרוצה", שיקצע" ו"תסתלקו מכאן", והיו יורקים לעברנו." היא סיפרה.

"לבת שלי יש סיוטים בלילות, היא לא מוכנה ללכת לישון, היא מפחדת שהם יגיעו אלינו הביתה, כל דפיקה בדלת מקפיצה אותה. היא מפחדת מכל חרדי שהיא רואה ברחוב, בין אם סיקריקי ובין אם לא. לא באנו לבית שמש כדי לגור ככה."

עדותה זו של מרגוליס, וצילום חרדי היורק לעבר ביתה, הביאו לסערה תקשורתית כשגם ראש הממשלה וגם חברי הכנסת החרדים גינו את התופעה. בית הספר הפך למוקד התעניינות שמשך אליו מפגינים ועיתונאים שמחפשים אירועים חריגים וכותרות.

במשך השבוע האחרון היה בית הספר סגור בשל חופשת החנוכה, ומחר (ה') צפויות התלמידות לחזור ללימודים.

תנו לנו קצת שקט

בהודעה שהוציאה ליבי בייקין, ממשרד יחסי הציבור שמרכז את דוברות ההפגנות נגד החרדים בבית שמש, היא מבקשת מהעיתונאים להניח לתלמידות בית הספר ולא לסקר את החזרה ללימודים.

"כידוע לכולכם מחר חוזרים ללימודים – גם בבית ספר אורות. אני מניחה שכולכם רוצים מחר ללוות את החזרה ללימודים אבל אני רוצה לבקש מכם לגלות אחריות ולהימנע מסיקור."

על השפעת הסיקור התקשורתי על הילדה נעמה מרגוליס כותבת בייקין: "אתם בוודאי מבינים שכילדה בת שבע, קשה לה מאוד להכיל את כל ההמולה התקשורתית סביבה, וכפי שראיתם בהדלקת הנרות עם הרב אמסלם ביום שני, זה כבר הפך להיות 'גדול עליה'. לכן אנחנו מונעים כבר את הסיקור של נעמה, כי הנזק מהבריונות והאלימות כבר נעשה, ולא צריך להוסיף עליו."

גם את סיקור בית הספר מבקשת בייקין למנוע: "אם עד לפני מספר ימים בית הספר נדרש לתווך לילדות בנות 6-12 את עניין האלימות – עכשיו בית הספר נדרש גם לשאלת הסיקור התקשורתי, ותזכרו שמדובר בילדות קטנות שלא מסוגלות לעכל ולהכיל את כל הבלאגן. "

בייקין משווה את המצב בבית שמש לסיקור גלעד שליט: "אני יודעת שהכל נעשה מתוך רצון לעזור ולסייע, אבל כאן יכול להיות יותר נזק מתועלת. כמו שמרגע שגלעד שליט חזר הביתה, עזבתם אותו ואת המשפחה לנפשם, אני מאוד מבקשת שתגלו אחריות ותימנעו מסיקור תקשורתי של בית הספר מחר."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו