אנרכיה? היועמ"ש השעה את חקירת הרב הקונסרבטיבי שעבר על החוק

אנרכיה. בעקבות מעצרו של הרב הקונסרבטיבי דב חיון מחיפה, הורה היום היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלא לזמן אותו לחקירה לאחר שערך חתונות בניגוד לחוק

היועמ"ש השעה את חקירת הרב שעבר על החוק
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

בעקבות מעצרו של הרב הקונסרבטיבי דב חיון מחיפה, הורה היום (חמישי)  היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלא לזמן אותו לחקירה לאחר שערך חתונות בניגוד לחוק.

במכתב שיצא מלשכת העוזר הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, גיל לימון, עולה כי חיון זומן מספר פעמים לתחנת המשטרה לבירור, אך החליט להתחמק מהעניין, ולכן היום הגיע שוטרים לביתו כדי לזמנו לחקירה. עם זאת, ולמרות שעבר במודע על החוק, כותב העוזר של היועמ"ש: "לאחר שנערך בירור ראשוני בעניין, הנחה היועץ המשפטי לממשלה כי לעת הזו הרב חיון לא יזומן לחקירה פלילית בנושא האמור, עד להשלמת הבירור אם מעשיו מעלים אכן חשד לביצוע עבירה פלילית".

ממשטרת ישראל נמסר לסרוגים כי "מחובתה של משטרת ישראל לחקור כל עבירה שבוצעה בניגוד לחוק, ובפרט לאור החלטה מחייבת של מוסד שיפוטי מוסמך בישראל. גם במקרה זה פתחה המשטרה בחקירה לאור החלטה של בית הדין הרבני בחיפה לפיה בית הדין מורה למשטרת ישראל לחקור את הרב לאחר שעבר על חוק העונשין ופקודת הנישואין והגירושין בישראל".

"בהתאם להחלטה שיפוטית זו, מוקדם יותר השבוע זימנה אותו המשטרה לחקירה אך בחר שלא להתייצב במועד הנקוב. לאור זאת, נאלצה המשטרה לעכבו לחקירה הבוקר בסיומה שוחרר. יודגש כי משטרת ישראל הינה רשות מבצעת הפועלת רק בהתאם להוראות החוק (הרשות המחוקקת) ולהחלטות שיפוטיות (הרשות השופטת). מכאן ראוי שכל טענה ביחס לנושא תופנה לגורמים המחליטים ולא לאלו שמחוייבים עפ"י חוק לאכוף את אותן החלטות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
עכשיו שוכנעתי סופית. מנדלבליט איש חלש
אלי | 19-07-2018 13:24
תמיד התלבטתי, כעת ניכר שהוא חזק על חלשים אך ממצמץ מול החזקים. קרוץ חומר בן אדם מאדמה.
2
הזילות בהטחת אשמות קללות וגידופים באופן אוטומ
יהושע עסיס | 19-07-2018 13:58
הזילות והקלות הבלתי נסבלת של הטחת אשמות קללות וגידופים לכל מי שמעט לא מתיישר עם הרבנות הראשית שבמקרים רבים היא היא החוטאת לאמת ולהלכה. יושרה יהודית אינה חד כיוונית. לא אחת דווקא הרבנות הראשית טועה ומטעה ומחטיאה ראה מפעלי הכשרות ראה שלילת גיורים של גדולי הדור ועוד . . . . היכן הרגישות ההקפדה על הציווי וְדָרַשְׁתָּ וְחָקַרְתָּ וְשָׁאַלְתָּ הֵיטֵב וְהִנֵּה אֱמֶת נָכוֹן הַדָּבָר נֶעֶשְׂתָה הַתּוֹעֵבָה הַזֹּאת בְּקִרְבֶּךָ. לא כל מה שמתנגש עם הרבנות פסיקה אוטומטית בעד הרבנות. חכמים היזהרו בדבריכם על אחת כמה וכמה בהטחת אשמות עלבונות וקללות.
3
רוב הציבור החילוני הימני מהרבנות
גיל | 19-07-2018 14:12
מי שיניים לו ולא הראה אנשים ובעיקר הצעירים מתעבים את הרבנים
4
החוק המדובר-פגיעה בחופש הדת של הקונסרבטיבים
marc boosen | 19-07-2018 16:33
אם כך היו מתייחסים לאורתודוקסים בחול- הם היו קופצים עד השמיים בצעקות- אנטישמיות... נו...שוין....
5
רגע ומה עם עבירות שבוצעו בהתאם לחוק?
הבנת הנקרא | 19-07-2018 17:33
אותם המשטרה כן חוקרת או לא חוקרת לא הבנתי? ומה עם עבירות שהמשטרה החליטה לא לחקור, אפילו אם הם נגד החוק, רק שמישהו החליט שהם לא מעניינות וסגר אותם בלי לחקור, מה שקורים חוסר עניין לציבור (חוסר עניין לציבור השוטרים? לציבור השופטים? לציבור היועצים איזה ציבור בדיוק לא מעוניין בהם ומי מחליט איזה תלונה של אזרח לזרוק לפח סתם ככה כי היא משעממת אותו).
6
כותרת מעולה, אכן אנרכיה רשמית ומוסמכת!
מר חוק | 19-07-2018 18:59
מדוע החוק האזרחי אמור לחייב רק את הדתיים, שלא בהכרח מכירים בו כערך עליון, ופתאום כשזה אמור לחייב את אבירי הדמוקרטיה, אשר רוממות החוק כערך עליון בגרונם, כאן כבר פועלים נגד החוק בסמכות רשמית!!??!
7
חוק זה חוק
חוק | 20-07-2018 10:31
אם כל אחד יעשה דין לעצמו, איפה נהיה? נהיה חבורת בהמות? רב קוסרבטיבי, אם הוא רפורמי או קוברבטיבי , אזי הוא לא רב, אבל נכון שהוא רב עם ההלכה שקיימה את היהודים עד היום, אם הרב הקוסרבטבי או הרפורמי הזה הסבי סביהם היונרפורמים או קוסרבטיבים , לא היו היום יהודים, ולא היתה בעייתצהציונותצוארץ ישראל, והיו נחסכים הרבה קורבנות.