אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יהודה משי זהב: "חולי נפש במסווה של קנאים"

מה שהיה קמב"ץ העדה החרדית וארגן כמה מחאות בחיים שלו, תוקף בחריפות את קיצוני העדה החרדית: איזה 'קנאות' בדיוק יש בלתקוף ילדות קטנות אם לא מסתתר מאחרי זה דחף ייצרי אלים? האם הרב עמרם בלוי זצ"ל אבי אבות הקנאים, היה מתנהג כך? וכי מי זה מתיר לעבור על עבירה דאורייתא של בין אדם לחברו, בשם הידור בצניעות?

יהודה משי זהב: "חולי נפש במסווה של קנאים"
  קנאות מוגזמת. משי זהב (פלאש90)

רבות נכתב ודובר השבוע על החילול השם הגדול והמתמשך שקבוצת העשבים השוטים בבית שמש, גורמת לאורך זמן לציבור החרדי בכלל ולחרדים תושבי בית שמש בפרט. מוציאים את דיבתנו רעה, מעוררי איבה ומשחקים לידי שונאינו. ואין לזה שום קשר למתקפה משולחת הרסן מצד התקשורת כלפי הציבור החרדי, בשל מה שנתפס כ"הדרת נשים מהמרחב הציבורי".

הרי אין חולק על כך שמדובר באנשים ״חולי נפש״, הזקוקים בדחיפות לטיפול פסיכיאטרי. אנשים הנטפלים לילדות קטנות או אם הם מעוררים את יצרם הם ״חולניים״, ואם יבדקו בבתיהם פנימה ימצאו בעיות של אלימות במשפחה ועד לבעיות אחרות.

מתיימרים הם להיקרא ״קנאים״, מקדשי שם שמים. ממשיכי דרכו של פנחס בן אלעזר הכהן נכדו של רודף ואוהב השלום.

בשם הקנאות המזויפת מתנכלים הם לבית ספר הדתי 'אורות', מטרידים את ההורים והילדים ומשחיתים רכוש, והשיא הגיע השבוע בהתנכלות ויריקות על ילדה בגיל שמונה שכל פשעה הוא בכך שבית ספרה ״הדתי" ולא ״חילוני״ ממוקם סמוך למגורם של המתנכלים ולטעמם הבנות הקטנות אינם מספיק צנועות לטעמם.

איזה 'קנאות' בדיוק יש בלתקוף ילדות קטנות אם לא מסתתר מאחרי זה דחף ייצרי אלים? האם הרב עמרם בלוי זצ"ל אבי אבות הקנאים, היה מתנהג כך?

וכי מי זה מתיר לעבור על עבירה דאורייתא של בין אדם לחברו, בשם הידור בצניעות?

איפה הרבנים?

אבל היכן הם רבני השכונות בבית שמש? לאן הם נעלמו? מדוע קולם לא נשמע? הרי בחוגים ובשכונות אלו, משמשים רבנים מכובדים: הרב קופשיץ, הרב רוזנברג, הרב רוטנברג, הרב הלר שליט"א, ועוד.

להיות רב בישראל אין מספיק להיות גדול בתורה ובהלכה, רב צריך לדעת גם לעמוד בפרץ. כפי שכותב הגה"צ ר' שמשון רפאל הירש זצ"ל: "תפקידו של רב בקהילתו, הוא להדריך את בני עדתו להיות יראי שמים בעלי מידות טובות".

מדוע הם לא מוקיעים את הקומץ הזה מהמחנה, אותם קיצוניים הבאים 'כביכול' בשם התורה מבזים תלמידי חכמים שלא הולכים בשיטתם, מפעילים טרור של ממש על מי שלא נוהג כמותם. על פי תורתם הכתובה בפשקווילים.

כל זמן שלא נקום אנחנו בציבור החרדי ולא נצא נגדם בהוקעה גורפת וחד משמעית על כך שהם משחירים את הרוב הדומם והשפוי, שבדרך כלל עסוק בטרדות היום יום, הרי שמדובר בהסכמה לדרכם ולמעשיהם.

לא נוכל לבוא בתלונה לאיש על הסתה פרועה נגדינו, בעוד אנו נותנים מקלט לאותם פורעי חוקי התורה.

לא נוכל לזעוק חמס על ההתקפות נגדנו בזמן שמתוכנו עולים עשבים שוטים, העושים ככל העולה על רוחם, ומקבלים מאיתנו הסכמה שבשתיקה.

==

יהודה משי זהב הוא יו"ר ארגון זק"א.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
במקום לדבר - תקים קבוצה שתלחם במטורפים הללו.
נתנאל | 27-12-2011 23:40
רק אתה מסוגל לזה!
2
הרבנים שותקים כי הם מסכימים למעשי הסיקריקים
שי | 28-12-2011 10:31
תשאלו כל רב חרדי, האם הוא בעד להדר ב"מצוות ההפרדה", והתשובה תהיה חיובית. בעיתונות החרדית אתם לא תמצאו לא רק תמונות של נשים וילדות, אלא גם שמות פרטיים של נשים, כי הצדיקים המחמירים נוהגים לקצר אותם מפאת הצניעות - ש' נתניהו, ל' לבנת וכד'. בגבעת שאול דורשים קופאים ולא קופאיות, בברכפלד מקימים מעליות נפרדות לנשים ולגברים, במאה שערים ובבית שמש יש מדרכות נפרדות לשני המינים. לא מדובר ב"קומץ של עשבים שוטים", אלא במיינסטרים החרדי הרחב ביותר. אל תשלו את עצמכם. כולם סיקרקים בצורה כזו או אחרת.
3
מסכים עם רוב הדברים אבל
| 28-12-2011 11:54
"לא נוכל לזעוק חמס על ההתקפות נגדנו בזמן שמתוכנו עולים עשבים שוטים, העושים ככל העולה על רוחם, ומקבלים מאיתנו הסכמה שבשתיקה" התקשורת תמיד תמצא נגדכם משהו
4
הוא כבר החזיר את הכספים ,האברך משי שמטיף מוסר?!
חבר קבוץ לביא | 30-12-2011 14:15
לא קונה ממנו דבר...חפשו את הספור במעריב באינטרנט ותבינו מה עברנו.
5
שמואל | 05-01-2017 23:24
נחיתיות חרדית! לא נראה שזה מגיע ממקום טוב