אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אליהו הכריע: דגן ימשיך לעמוד בראש המועצה; גרשון מסיקה פרש

הרב שמואל אליהו הכריע כי יוסי דגן ימשיך לעמוד בראשות המועצה האיזורית שומרון. גרשון מסיקה הסיר את מועמדותו: "מכבד את הרב אליהו ומקבל את עמדתו"

דגן ימשיך לעמוד בראש המועצה; גרשון מסיקה פרש
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו- ששימש כבורר בדין תורה בין ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן, לקודמו גרשון מסיקה, הכריע כי דגן ימשיך לעמוד בראשות המועצה. משמעות ההחלטה של הרב אליהו היא שמסיקה יצטרך כעת להסיר את מועמדותו מהמירוץ לראשות המועצה.

הנימוק של הרב אליהו להחלטה היא שדגן נמצא בעיצומם של תהליכים רבים לטובת השומרון ויהיה זה לא הוגן כלפי תושבי השומרון לעצור את העשייה. עם זאת הרב אליהו ציין כי ימצא דרך בה מסיקה יעזור לשומרון.

במכתב שפרסם ציין הרב אליהו כי הגיע להחלטה יחד עם פרופסור אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

במכתב ששיגר הרב אליהו למסיקה ודגן נכתב בין היתר: נתבקשתי לחוות את דעתי, כדרכה של תורה, מהי הדרך הראויה בה ילכו יראי ה' והמעשה אשר יעשון, בעניין המועצה המקומית שומרון. לשם כך נפגשתי ודיברתי עם שני הצדדים, עם עשרות אישי ציבור שבנו ישובים ובנו את השומרון, רבנים, שרים וכיוצא באלה".

הרב אליהו ציין כי הוא קיבל "נתונים רבים על תנופת הבניה, הפרטית והציבורית, על כבישים ותב"עות, שנבנו ופותחו בימי כהונתם של גרשון מסיקה ושל יוסי דגן הי"ו. התפעלתי מכוח עשייתם הגדולה של שני האנשים הללו, שהשקיעו את כוחותיהם, בנו, דחפו ועשו הרבה מאוד למען השומרון ולמען ארץ ישראל ותושביה. ירבו כמותם בישראל".

"נוכח פועלם הרב של השניים בעבר, ואי"ה עוד בעתיד, ראוי שכל אחד מהם יוכל להמשיך ולתרום לעם ישראל בכל מסגרת שהיא. על מנת שלא להרבות מחלוקת בישראל, ומכיוון שיוסי נמצא כעת באמצע תנופת עשיה גדולה – ולפי ההלכה הכתובה והמסורה בידינו "מעלין בקודש ולא מורידין" (רמב"ם הלכות כלי המקדש ד, כא), לא יהא זה ראוי להורידו מגדולתו, לעצור את עשייתו הברוכה ואת מערכת היחסים המיוחדת שיש לו עם ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת, קשרים בארץ ובעולם שמביאים הרבה ברכה לעם ישראל".

"מכיוון שעבור כל אחד מן הצדדים – ולא פחות מכך עבור תושבי השומרון כולו – מדובר בנושא בעל חשיבות רבה ומשמעות גדולה, ובעצה אחת עם גרשון מסיקה נועצתי בעניין זה גם עם מרן הרב דוד אבוחצירא שליט"א. בפגישתי איתו התברר לי כי זכיתי לכוון לדעתו שעליו להמשיך עם הפנים קדימה להשפעה על מעגלים שונים ורחבים יותר.ו. אשר על כן, במסגרת הדין ובכפוף לכל הוראותיו, כדי להימנע ממחלוקת, ימשיך יוסי דגן בפעילותו הברוכה ובמרוץ לראשות המועצה בשומרון וגרשון מסיקה יפרוש מהמרוץ. יהי ה' עמו בכל דרכיו, ויצליח בכל אשר יפנה".

"בעניינו של גרשון מסיקה חשוב לי להדגיש כי כל מי שנפגשתי איתו וכל מי שדיברתי איתו עליו – דיבר בשבחו, בין אם בסופו של דבר המליץ עליו לראשות המועצה ובין אם לא. מעולם לא שמעתי כל כך הרבה שבחים על אדם אחד מאנשים שונים, בין במידות, בין בכישרון עשיה, בין בחסד, בין ביוזמה וכד'. אין ספק כי גרשון מסיקה עוד נכון לגדולות".

"אשר על כן", סיכם הרב אליהו, "אני מצטרף להמלצתו של הרב אליקים לבנון שליט"א ואפעל במסגרת זו למצוא את המישור הנכון שבו גרשון ימשיך לפעול לטובת עם ישראל בשומרון או בכל מקום אחר".

עם קבלת המכתב מהרב אליהו אמר מסיקה: "אני מכבד ומעריך מאוד את הרב שמואל אליהו ועל כן החלטתי לקבל את עמדתו ולהימנע לעת עתה מהגשת מועמדות לראשות המועצה. אמשיך לפעול למען חיזוק ההתיישבות בארץ ישראל ובשומרון בפרט. אני רואה ערך גדול בשליחות למען הציבור ואקבל באהבה ובשמחה כל משימה שתוטל עלי כפי שעשיתי זאת במשך כל חיי".

ממטה יוסי דגן נמסר: "אנחנו בטוחים שגרשון מסיקה ימשיך ויתרום מכישוריו הרבים לעם ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
מציע שאת הארנונה יגבו בצפת
מאיר | 17-07-2018 21:21
מאימתי הרבנות בצפת קובעת לתושבי השומרון? אולי תושבי השומרון יצביעו לעיריית צפת? אולי תושבי השומרון יקבעו מי יהי הרב הראשי של תל אביב? נראה לי שקצת התבלבלנו
2
מישהו יכול להסביר לי מה הקשר לדין תורה?
הציונות הדתית תשעח | 17-07-2018 21:33
הרי זה ברור לכולם שהדיל הזה נרקם מראש בהסכם בין יוסי למסיקה . ופשוט זה היה סולם מכובד לרדת מהעץ אך מדוע רב מסכים להיות בובה פוליטית ? האם זה כבודה של תורה שהרב הוא בעצם סולם ומשחק של 2 פוליטקאים?
כן. שני אנשים מחפשים לעשות
שחר | 18-07-2018 6:09
את הישר והטוב ולכן הם פונים לבוררות מוסכמת תורנית. בהנחה ששכל תורני יעשה את הטוב ביותר לעניין וכדי למנוע מחלוקות. הפניה לרב שמואל נעשתה מכיוון שהוא תח חיצוני.
3
אם למועצה תחסר כסף המועצה הדתית של צפת תממן
דן | 17-07-2018 21:35
ותשלים את התקציב
4
אין תושבים בשומרון?
חיים | 17-07-2018 21:39
אין תושבים בשומרון? אין רבנים בשומרון?
5
למה זה טוב?
תושב מודאג | 17-07-2018 21:47
מי דחף את מסיקה לשפוך את החבית ולאכול את הדגים המסריחים?
6
הדבר הכי חשוב בכל הסיפור הזה
דוד | 17-07-2018 23:15
הוא הרמת קרן התורה וההבנה שתלמידי החכמים מנהיגים את הציבור. אשרינו. בהצלחה לדגן ולמסיקה.
7
ראש מועצת שומרון
אברהם מאזוז | 17-07-2018 23:19
טוב עשו שני המועמדים שקיבלו הכרעתו של הרב שמואל אליהו ונחסכה מערכת בחירות יקרה.
נחסה מערכת בחירות, יקרה מלוכלכת, מטנפת ומזיקה
אריה | 18-07-2018 10:27
...
8
כותרת מטעה. רדידות עיתונאית
רונן | 17-07-2018 23:52
הדין תורה לא היה מי יהיה ראש המועצה. את זה יבחרו התושבים בבחירות. דין התורה היה מי מהם יציע מועמדות לבחירות. שניהם הסכימו ביניהם שיקבלו על עצמם את החלטת הבורר (הרב אליהו), וזו זכותם להחליט האם להתמודד או לא. הרב אליהו רק קבע שליוסי יש זכות להתמודד ולגרשון לא (לאור שאלתם). הרב לא החליט שיוסי ישאר ראש המועצה! בעזה יהיו בחירות דמוקרטיות לחלוטין, ובהן יוסי יתמודד מול מי שיציג מועמדות גם כן.
9
אשריכם ישראל! מצדיע לגרשון הענק!
דוד | 18-07-2018 7:40
גדול השלום! המשיכו להרבות באהבת חינם במיוחד בימים אלו
10
ת'אמת, הופתעתי. כל הכבוד למסיקה.
אבי | 18-07-2018 7:54
למרות הביקורת שיש לי על המהלך, וגם לא שיערתי שכך זה יסתיים, אני מוצא את עצמי ממש מתפעל מהפרישה שלו בעקבות הדין תורה. עלה והצלח ויהי ה' עמך.
11
גאונים!
גג | 18-07-2018 7:58
עכשיו דגן יכול לתת למסיקה ג'וב...
12
מישהו אולי רוצה לחייב את מסיקה לרוץ
טובה | 18-07-2018 10:27
רק כי הוא יהיה לראות שתי מחנות רבים בשומרון והורסים אלו את אלו?
13
למה לבחור בפושע?
קורא | 18-07-2018 16:41
פושע הודה בפשעיו וחמק מעונש בזכות זה שהלשין על חבריו הפושעים. זה באמת האדם שהרב אליהו רואה כבעל מידות כה טובות? מעניין למה בכתבה אין אזכור לפשעיו.
14
אבי
מאירי | 18-07-2018 17:16
גרשון מסיקה היקר איש רב פועלים. עניו וענק. שומע לגדולי ישראל אשריו ואשרי יולדתו.. זו גדלות של אדם עצום של בולדוזר שזכויות רבות לו. בכל אשר תעשו כולכם עלו והצליחו. מוכח כי גרשון איש שלום.