הרב שלמה עמאר: זו הסיבה לרעידות האדמה בארץ

הרב הראשי לשעבר ורבה של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, התייחס במהלך שיעורו השבועי לעשרות רעידות האדמה שפקדו את ישראל במהלך השבוע שעבר וחשף את הסיבה לכך

הרב שלמה עמאר: זו הסיבה לרעידות האדמה בארץ
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

הרב הראשי לשעבר ורבה של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, התייחס במהלך שיעורו השבועי לעשרות רעידות האדמה שפקדו את ישראל במהלך השבוע שעבר וחשף את הסיבה לכך.

בשיעורו השבועי שתוכנו הובא באתר החרדי 'כיכר השבת', אמר הרב עמאר: "עכשיו היו גם כמה רעידות אדמה, זה הקב"ה מטלטל אותנו, מזעזע אותנו כדי שנתעורר, הוא רואה שאנחנו לא מתעוררים. הוא מטלטל אותנו, 'עורו ישנים מתרדמתכם'".

"למה אנחנו מחכים חס ושלום?", תהה הרב עמאר והוסיף: "נתעורר ונשוב אל ה'!, 'נחפשה דרכינו ונחקרה ונשובה עד ה"".

כזכור, בשבוע שעבר משרד הביטחון קיים כנס חירום מיוחד בעקבות עשרות רעידות אדמה ורעידות המשנה שפקדו את צפון הארץ.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לנושא רעידות האדמה, הנמצא גם תחת אחריות משרדו, ואמר: "אנחנו קצת שכחנו את ההיסטוריה. בחודש יוני שעבר נערך תרגיל רעידת האדמה הכי גדול שנעשה במדינת ישראל. גם הפקת לקחים נעשתה במשך חצי שנה ובינואר השנה פרסמנו מסקנות מאותו תרגיל ארצי בתקשורת".

ליברמן הוסיף כי "פיקוד העורף גיבש תוכנית רב שנתית להתמודדות ומוכנות של העורף הישראלי גם למצב חירום ביטחוני וגם לנושא רעידות אדמה. אחרי שגיבשנו את התוכנית הרב שנתית היא הועברה לאישור הקבינט. הקבינט היה אמור להתקיים לפני כשבועיים ובוטל ברגע האחרון. אנחנו עדיין מחכים לאותו קבינט, אותה ישיבה שתאשר תוכנית להתמודדות עם רעידות אדמה ושיפור מוכנות העורף".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
צריך להפריד דת ומדינה
שוקי | 15-07-2018 20:48
לא רוצה שום קשר עם כהן הדת הזה. מתבייש במדינה שלנו שממנת אנשים כאלה. מקומם של אנשים כאלה בפח הזבל של ההיסטוריה
תתנער
איתמר | 16-07-2018 8:46
שוקי היקר, תניח לנו ותתנדף, אנחנו בני עם ישראל, מאמינים בני מאמינים כבר אלפי שנים, אם לא מתאים לך להיות חלק מאמונת ישראל או שתשתוק או שתתנצר, אבל תניח לנו, הספיקו לנו אנטישמים בכל דור, אל תוסיף, עייפנו מאנשים כמוך
גם אני מתבייש בהם ובמעלליהם
אבי | 16-07-2018 6:10
במיוחד מה שהוא מעולל כדי שימנו את בנו לדיין...
השתגעת?!
בנימין יהודה שקריה | 16-07-2018 0:26
לאן הגענו??! להפריד דת ומדינה?! הרב עמאר שליטא מגדולי הדור שלנו ומפוסקיו החשובים, חייבים לכבד ולשמור על התלמידי חכמים בארץ הקודש!! ובעזה שנזכה להגיע לגאולה השלמה - וכמובן כדי להתקרב לזה חייב מדינת הלכה, כי הרי זו מדינה יהודית...
חתיחת יהודופוב חשוך לך לגרמניה
דני | 15-07-2018 23:14
שם מיקומך
2
טיפש, פרימיטיבי, חשוך !
מוטי | 16-07-2018 5:03
הרב הזה לא אשם. אשמים כל האהבלים שמקשיבים לו.
אתה חצוף ומבזה תלמיד חכם עצום ברבים!!!
יהודי | 26-08-2018 16:37
עפר לפיך! אין רפואה למכתך.
3
הקב"ה כועס על התנהגות הרבנים והחרדים
אבי | 16-07-2018 6:09
על הגזל. על אי נשיאה בנטל. איש לא העז לומר למשה רבנו כי כביכול בשל לימוד תורה הוא פטור משירות צבאי עובדה שאפילו שבט יששכר שלח חיילים אלף למטה 12.000 מכל המטות כך גם לגבי 2.5 השבטים שיצאו חלוצים על אף שהיו תלמידי חכמים. על שנאת חינם. על התנהלות מבישה ועל העדר צניעות... ולא פחות מכך, על כך שרבני הספרדים ותלמידיהם הפכו לחקיינים ולקופים של התרבות האשכנזית של הלבוש והנוקשות והעדר התום. השכינה עדיין בגלות וממאנת להגיע.
4
נכון שצריך להתעורר כל אחד יפשפש
יפה יוסף | 24-07-2018 1:15
במעשיו . בעזרת השם לא תהיה רעידת אדמה הרסנית. תודה לאל.