אוחנה: "היועמ"ש הגזים, הוא לא ידבר בוועדה שלי"

חה"כ אוחנה מבקר בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ש"הגזים", כלשונו בהחלטתו שלא להגיע לדיון של ח"כ קיש בכנסת. והצהיר בתגובה: "לא אאפשר לו או לנציגיו לדבר בוועדה בראשותי"

אוחנה: "היועמ"ש הגזים, הוא לא ידבר בוועדה שלי"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

המתח בין הכנסת למערכת המשפט מחריף: חה"כ אמיר אוחנה נעמד לצד חה"כ יואב קיש מסיעתו (הליכוד), וביקר בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ש"הגזים", כלשונו. בשל כך, הוא לא יאפשר לו או לנציגיו לדבר בוועדה הדנה "בחוק הלאום" בראשותו.

לטענתו, "הכנסת היא הציבור – והיועץ הוא משרת ציבור. בהחלטתו שלא לשלוח את נציגיו במפגיע לוועדת הפנים, הוא פגע בציבור ובעצמו".הוא הבהיר, כי עד שלא יוסדר העניין עם חברו חה"כ קיש, "לא אאפשר לו או לנציגיו לדבר בוועדה בראשותי ואני קורא לחבריי יו״רי הוועדות לנהוג כך", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

קיש הודה לאוחנה שנענה לפנייתו ומנע השתתפות נציגי היועמ"ש בדיונים בועדה בראשותו. "מי שלא מכבד את הכנסת אזי הכנסת לא תכבד אותו. אני קורא לשאר ראשי הועדות בכנסת לנהוג כך. יש משמעות פרלמנטרית לזלזול בועדות הכנסת".

מוקדם יותר הודיע קיש על ביטולו של הדיון שתוכנן לעסוק בניצב רוני ריטמן וחקירות ראש הממשלה. הוא הצהיר כי יפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה לבחינת זיהום החקירות נגד ראש הממשלה.

"גורמים במערכת אכיפת החוק ניסו לעצור את הדיון ולבטל אותו. לא אתן ידי להשתקה הזו. על הכנסת יש חובה לפקח על התנהלות גורמי אכיפת החוק גם במקרה הנוכחי. לראש הממשלה כמו לכל נחקר מגיעה הזכות להיחקר ללא ניגוד עניינים.

בהתייחס לביטול של היועמ"ש אמר: "מי שלא רצה דיון בועדת הפנים יקבל ועדת חקירה ממלכתית". במקביל הודיע קיש כי יקדם חקיקה הקובעת עונשים פרסונליים לפקידים בכירים שלא יגיעו לדיונים בכנסת

אתמול הודיע קיש על כינוס הועדה כדי לדון בהתנהלות ריטמן, שמצד אחד טען כי ראש הממשלה עומד מאחורי התלונה נגדו בעבירות מין, ומצד שני היה זה שחקר אותו בפרשות השונות, כראש יחידת החקירות של המשטרה.

בתגובה, מנדלבליט שיגר מכתב ליועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון בו קרא לו לבטל את הדיון, מפני שלדבריו המטרה של קיש עלולה לפגוע בשלטון החוק ולחבל בחקירת המשטרה המתנהלת בנושא, אך קיש הודיע לו כי הוא מתכוון להתעלם מחוות דעתו.

בעקבות כך, הורה הבוקר מנדלבליט לנציגי מערכת המשפט והמשטרה להחרים את הדיון אליו הוזמנו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לאמיר אוחנה
יפה יוסף | 12-07-2018 18:55
צריך להרחיק את היועץ גם ממצעד הגאווה שאוחנה אחד מתומכיו ומשתתפיו.
היעץ
אוח | 14-07-2018 13:45
סוף.סוף נבחרי העם מגלים מנהיגות ונוקטים צעדים נגד פקידי ציבור העובדים תחת מוסדות ציבור שתפקידם ליעץ.למצוא פתרונות יצירתיים ולא להתערבות והתתנגדות גסה המכשילה ומבזה את מוסדות הכנסת הנבחרת עי העם שהוא ורק הוא הריבון.העמדת היוץ המשפטי במקומו תוך השעייתו מעצימה את סמכויות הרשות המחוקקת.
2
חבורת חנפנים
יקיר | 12-07-2018 22:36
תחרות התחנפות לביבי, נראה אותם מזמנים את ראש הממשלה שיסביר להם למה הוא הוציא את האויר מפסקת ההתגברות שהוא אמר שיקדם ולמה הוא מינה וועדת הסדרה ולא עושה איתה כלום. חנפנים נמאסתם.
3
מנדלבליט וגם ריטמן
פושעים שטייחו | 14-07-2018 14:23
פושעים שנתנו ידם להשחתה של מערכת החוק והמשפט והרס הדמוקרטיה בישראל :- להזכירכם רות דוד ניהלה אירגון פשע מתוחכם ומשומן של תעשיית שוחד הטיית תיקים ותפירת תיקים במשך למעלה מעשור בתוך מערכת החוק והמשפט הישראלית מתחת לאפם של בכירי המערכת ושופטים שעצמו עיניים ,פעלה להדחתם של שוטרים בכירים ביותר,פרקליטים ושופטים במטרה להשתלט על מערכת החוק והמשפט בארץ כמו ארגון מאפיה . מונתה במסגרת השוחד שקיבלה לדירקטורית בחברת ב.יאיר שעסקה בהלבנת כספים לאירגון הפשע של אברג'יל ,קיבלה מתנות ושוחד במאות אלפי דולרים בהיותה פרקליטת מחוז ,רות דוד יחד עם רונאל פישר הנוכל סחטו אזרחים ושילמו שוחד לבכירי השוטרים בשביל לסגור תיקי שחיתות לרבות תיקי שחיתות בעריית ראשון לציון כפי שעולה מבגצ 7280/17 , רות דוד הייתה המח והמתכננת מאחורי תוכנית הסחיטה והשוחד בפרשת אלון חסן , מפחד החשיפה בכירי הפרקליטות סגרו להם את התיק ומנעו חקירה ,שופטי העליון מגלגלים עיניים . ואת כל זה ידעו וינשטיין ניצן ומנדלבליט טייחו ושיבשו .
4
כל הכבוד לאוחנה הבועט למנדלבליט הלז
עמוס | 05-08-2018 21:48
אם ביבי ושאר השרים יבעטו במנדלבליט הלז השכל יעלה לו לראש. ואז אולי הוא יתאזן