אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חוק הגיוס יביא לבחירות? נתניהו רמז: זה תלוי בליצמן

רה"מ נחת בישראל לאחר פגישתו עם הנשיא פוטין ברוסיה. בטרם עלה על המטוס, העביר תדרוך לעיתונאים והתייחס למשברים הפוליטיים: מעדיף את הבחירות במועד הרשמי בנובמבר 2019, אך "צריך לראות מה יתפתח עם הסיעות החרדיות או יותר נכון עם אחת מהן"

חוק הגיוס יביא לבחירות? נתניהו רמז: זה תלוי בליצמן
  נתניהו בפגישתו האחרונה היום עם פוטין (צילום: קובי גדעון/ לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו נחת לפני זמן קצר (חמישי) לאחר פגישתו עם הנשיא פוטין ברוסיה. בטרם עלה על המטוס, העביר תדרוך לעיתונאים, במהלכו התייחס למשברים הפוליטיים שמאיימים על ממשלתו: המועד המועדף עליו לבחירות הוא המועד הרשמי שנקבע להן בנובמבר 2019.

"או מעט לפניו אבל אנחנו צריכים לראות מה יתפתח עם הסיעות החרדיות או יותר נכון עם אחת מהן", כשהוא רומז ללחצים שהופעלו עליו לאחרונה מצד יעקב ליצמן מ'אגודת ישראל' לאחר שאיים לפרוש מתפקידו כסגן שר הבריאות אם בג"ץ לא ייתן דחייה להמשך דיונים ב"חוק הגיוס".

בהקשר נוסף ל"חוק הגיוס" הוא הסביר, כי ההערכה היא שלבסוף יוגש הבג"ץ ביום שני הקרוב, אבל יש עוד דיונים מה לעשות בנושא. והכחיש דיל שקיים לכאורה בינו לבין יאיר לפיד יו"ר 'יש עתיד' לאחר שמפלגתו הצביעה בעד בקריאה ראשונה ב"חוק הגיוס": "אני לא מתאם עם לפיד ולא מחשב את היגיון צעדיו", ציין.

לבסוף, כשאף אחד מהכתבים לא שאל על החקירות, ראש הממשלה עצמו בחר להעלות את הנושא. "אף אחד לא הולך לשאול על החקירות?", תהה, "זה כלום, לא יהיה שום דבר, כי אין כלום".

 

בהמשך התייחס למתיחות בצפון, ואמר כי "ישראל מתואמת לחלוטין עם ארצות הברית בנושא המצב בסוריה", וחזר על הדרישה הישראלית, כי הכוחות האיראנים ייצאו משטחי סוריה. "יש שלושה דברים הנמצאים בראש העדיפויות. ראשית – התרחקות הכוחות האיראנים והכוחות של חיזבאללה מהגבול עם ישראל , הוצאת הטילים האיראנים ארוכי הטווח משטחי סוריה ולוודא כי אנשים אינם נרצחים באזור החיץ בין המדינות", הסביר ראש הממשלה.

והדגיש, "אנחנו לא ניתן לאיראן להתבסס צבאית בסוריה ונפעל, ונשמור על חופש הפעולה למניעת ההתבססות ולמנוע את חימוש חיזבאללה בלבנון, דרך סוריה", אמר נתניהו. ראש הממשלה ציין כי במשך 40 שנה לא הייתה בעיה עם משטר אסד, אך היא לא מתכוונת לקבל את איראן "לא ליד הגבול שלנו, ולא בשום מקום בסוריה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ידוע המצב הנורא השורר בארה"ק
המצבנורא | 12-12-2018 13:15
ידוע המצב הנורא השורר בארהק, אשר היהדות החרדית נמצאת בסכנה רוחנית גדולה לאין שיעור די. עינינו נשואות לקבה וגם לאחינו שבגולה שתפעלו בכל יכולתכם להשמיע את זעקתנו קבל עם ועולם ושתעשו כל מה שבאפשרותכם שלא תאבד שארית יעקב, ואשרי מי שיהיה לו חלק בזה בעושה ובמעשה. חו למנוע איזה פעולה או התאספות לצורך מצוה רבה זו עי שאומרים שאין גזירה על הדת או כל כיוב, שכל זה הוא מעצת חטאין ויחושו לנפשם כל עושה עול, כי לא רק שיש גזירה אלא כבר יצאה לפועל בהשמדת בחורי ישראל רבים די ורבים נמצאים בצרה וסכנה גדולה. וכל המסייעים להגביר את זעקת היהדות החרדית באיזה אופן שהוא וכן כל המשתתפים עם הציבור בכינוס למען הצלת הדורות יתברכו בכל מילי דמיטב ולא יאונה להם כל רע. להמשיך למחות ושלא לפרוש מההפגנות בראשות ראשי ישיבות ומנהיגי קהילות הקודש, נוכח המצב הנורא אשר משנאי ד' נשאו ראש וחוקקו חוקי שמד אשר כתוצאה מכך נמצאים המוני יהודים חרדים בתוך צבא השמד של השלטון אשר עליו נאמר כל באיה לא ישובון, וסכנה גדולה אורבת על רבים הן מאלו אשר נמצאים בפחד בצר ומצוק מאימת המציק לגייסם לצבא, והן ממסלולי הגיוס באופני פיתוי כעצת בלעם, ועל כל אחד להזדעזע עד עומק השיתין, כי זאת גזירה וצרה על דרי ארצינו הקדושה אשר כמוה לא נהיתה״. ומי שיכול לבוא ולהשתתף להגיע לעצרת, בלב שבור קרוע ומורתח אבקש מכל אשר בידו להתכנס ולהתקבץ בהמון לעצרת, וכינוס לשם שמים, להתריע על חומר המצב, ולהתפלל לשם בחזקה לביטול הגזירה, ולמחות נגד מי אשר ידם במעל וחלילה לפרוש מן הציבור בשעה גורלית זו. והבוית שמו ישפיע את חסדו על כל המשתתפים בצרת הציבור וישלח עזרו מקודש ומציון ישועתו בביאת משיח צדקינו ויתקדש שם שמים על ידכם.