אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

4 שנים לאחר פטירתו: ירושת הרב עובדיה נחשפת

כארבע שנים לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, נחשפים הפריטים שהוריש למשפחתו לאחר מותו- המוערכים במליוני שקלים. הפריטים נמסרו לילדיו ואינם עומדים למכירה

4 שנים לאחר פטירתו: ירושת הרב עובדיה נחשפת

כארבע שנים לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, נחשפים הפריטים שהוריש למשפחתו לאחר מותו- המוערכים במליוני שקלים.

על פי הפרסום של יקי אדמקר באתר 'וואלה', מדובר ברשימה ארוכה של פריטים אישיים שחולקו לאחרונה בתוך המשפחה, בין ארבעה אחים – הרבנים יצחק, דוד, אברהם ומשה יוסף, ושווים הכולל מוערך במיליוני שקלים. חלוקת הפריטים נמשכה תקופה ארוכה לאור חילוקי דעות בין בני המשפחה.

על פי הפרסום, בין הפריטים הרבים שהועברו לבניו של הרב ניתן למצוא פריטים ייחודיים כמו מדליה שקיבל בחייו ממלך ספרד, מקל הליכה שהועבר לידיו מ"הבאבא סאלי", ועטים שעשה בהם שימוש לכתיבת ספריו.

בנוסף, הרשימה כוללת גם רהיטים כמו השולחן והכיסאות בהם נעשה שימוש בהתכנסויות של מועצת חכמי התורה של ש"ס, מיטה ושידה, וכן פריטים אישיים ששימשו את הרב בחייו כמו שעון יד, מצנפת וגלימה, שופרות, קרש חיתוך, סכין, טלית ותפילין, משקפיים, כוס קידוש, גביע של אליהו הנביא ועוד.

מומחים מעריכים את שוויים של הפריטים במיליוני שקלים, בגלל ערכם הסנטימנטלי בציבור החרדי והדתי עם זאת, הפריטים אינם עומדים כעת למכירה.

ברשימה יש גם פריטים בהם הרב עשה שימוש לאורך חייו כמו תיק שזכה לכינוי "תיק ג'יימס בונד" שבו הרב היה נושא את ספריו במהלך נסיעותיו לחו"ל, מעיל צמר שהיה לובש בימי החורף ושרשרת עם לוחות-הברית שהיה עונד במהלך מפגשים עם כמרים או אישיים בעולם הנוצרי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
''מיליוני שקלים''
lielsharon | 12-07-2018 11:25
זה לא שהיה לו מוחבא מתחת לבלטות מליוני שקלים.. פשוט כל חפץ שלו נהיה שווה מליוני שקלים ..
2
ירושתו של מרן ר' עובדיה יוסף
נתן כהן | 12-07-2018 11:56
אם הרב עובדיה לא היה בדורנו זה היה לנו יותר קשה מבחינה הלכתית. הוא שינה את פני ההיסטוריה היהודית תורנית הלכתית. רק החכם באמת מבין מה הפסדנו מהידע שלו בכח להתיר עדיף
3
גם לי הרב השאיר ירושה
יעל | 12-07-2018 18:08
הרב השאיר את הפסקים שלו . את הספרים שלו זוהירושה האמיתית
4
אשרנו שזכינו לגדול כזה בדרונו
אלכס | 14-07-2018 22:16
5
............אבא השאיר לי ירושה ענקית חזון עוב
אני בעצמי........... | 07-08-2018 16:22
הכסף לא עיקר לי אבא השאיר חזון עובדיה יחווה דעת ואגרת לבן תורה ועוד אבא מתגעגעים אליך