ח"כ קיש שם קו אדום למנדלבליט: "הדיון יתקיים"

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, הודיע ליועץ המשפטי כי הוא מתכוון לקיים מחר דיון בנושא ניצב ריטמן למרות דרישתו של מנדלבליט לבטלה: "עם כל הכבוד הראוי מערכת אכיפת החוק אינה אקס טריטוריה"

ח"כ קיש שם קו אדום למנדלבליט: "הדיון יתקיים"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

ח"כ יואב קיש מעמיד את היועץ המשפטי לממשלה במקומו, ומודיע לו כי הוא מתכוון להתעלם ממכתבו בו דרש לבטל דיון שיתקיים מחר בועדת הפנים של הכנסת בנושא ניצב רוני ריטמן.

אתמול הודיע קיש על כינוס הועדה כדי לדון בהתנהלות ריטמן, שמצד אחד טען כי ראש הממשלה עומד מאחורי התלונה נגדו בעבירות מין, ומצד שני היה זה שחקר אותו בפרשות השונות, כראש יחידת החקירות של המשטרה.

היום שלח מנדלבליט מכתב ליועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון בו קרא לו לבטל את הדיון, מפני שלדבריו המטרה של קיש עלולה לפגוע בשלטון החוק ולחבל בחקירת המשטרה המתנהלת בנושא.

קיש קיבל את פניית היועץ המשפטי והודיע לו כי הוא מתכוון להתעלם מחוות דעתו.

"חודשים רבים היו שמועות סביב אמירתו של ריטמן כי המניע לדעתו לחקירת ההטרדה המינית כנגדו היא שרה נתניהו. ביום שלישי ראיתי מפרסום עיתון הארץ שלא מדובר בשמועות אלא בדבריו כפי שנאמרו בחקירת מח"ש.", כותב קיש בתשובה ליועץ המשפטי.

"אני מבקש להזכיר ליועץ המשפטי לממשלה כי במסגרת הפרדת הרשויות במדינה, הכנסת סוברנית באופן מוחלט לדון ולפקח בענייני הממשלה ושלוחותיה וגם בענייני משטרת ישראל. עם כל הכבוד הראוי מערכת אכיפת החוק אינה אקס טריטוריה, היא חלק מהרשות המבצעת ומתוקף כך נתונה לביקורת של הרשות המחוקקת, שמחובתה לבחון טענות כה קשות שפוגעות באמון הציבור במערכות אכיפת החוק."

בהמשך המכתב כותב קיש: "טוב תעשה אם תבחר אישית להגיע לוועדה להציג את עמדתך כאחראי הישיר להתנהלות הפרקליטות בעניין זה. אני מחוייב לציין כי ניסיונך או בקשתך לעצור דיון זה או להשפיע על מי מהמזומנים אליו להגיע או חלילה להכפיש נבחרי ציבור בהתנהגות לא נאותה היא חמורה במיוחד ואני אעמוד על זכותו של הציבור לדעת שרשויות אכיפת החוק שאדוני עומד בראשן מתנהלות כראוי. לא אכנס לשום חקירה אשר עדיין מתנהלת. כל נציג רלוונטי שיגיע מחוייב לסרב לענות לשאלות שיעלו במידה והן משבשות חקירה או עלולות ליצור מצג שכזה."

את דבריו סיים במילים: "הדיון יתקיים."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
הדיון בנושא ריטמן
צביקה | 11-07-2018 18:57
יואב קיש, אתה צודק לחלוטין, כל הכבוד
2
ח״כ קיש בתגובה ליוע״מצ
בני | 11-07-2018 19:44
צודק מר קיש, הגיע הזמן להפסיק את המריחות והשקרים של הפרקליטות והמשטרה שאיבדו כבר מזמן את אימון הציבור יישר כוח ותודה
משילות
אורח | 11-07-2018 20:40
הגיע הזמן שהכנסת והממשלה יבקרו את הגופים הכפופים להם ולהציג יעדים בעיקר למנוע זליגה של תקציבים ומשאבים לצורך פירסום .הסברה מיותרים.כמו כן יש להשתמש בסמכויות הרשות המחוקקת ושרי הממשלה ולהביא לשימוע כל סמכות שאינה עומדת ביעדיה.
3
כל הכבוד ליואב קיש
י | 11-07-2018 23:30
4
כל הכבוד לקיש הגיע הזמן לירוק בפרצוף מנדלבליט
עמוס | 11-07-2018 23:57
תמשיכו כך כל הזמן
5
הטייס קיש, המשך בכחך זה והצלתנו מהבולשביקים
עמוס | 12-07-2018 8:02
די לשופטים ופרקליטים אנשי זדון מסטאלניגראד
6
מנדלבליט וגם ריטמן
פושעים | 12-07-2018 8:33
פושעים שנתנו ידם להשחתה של מערכת החוק והמשפט והרס הדמוקרטיה בישראל :- להזכירכם רות דוד ניהלה אירגון פשע מתוחכם ומשומן של תעשיית שוחד הטיית תיקים ותפירת תיקים במשך למעלה מעשור בתוך מערכת החוק והמשפט הישראלית מתחת לאפם של בכירי המערכת ושופטים שעצמו עיניים ,פעלה להדחתם של שוטרים בכירים ביותר,פרקליטים ושופטים במטרה להשתלט על מערכת החוק והמשפט בארץ כמו ארגון מאפיה . מונתה במסגרת השוחד שקיבלה לדירקטורית בחברת ב.יאיר שעסקה בהלבנת כספים לאירגון הפשע של אברג'יל ,קיבלה מתנות ושוחד במאות אלפי דולרים בהיותה פרקליטת מחוז ,רות דוד יחד עם רונאל פישר הנוכל סחטו אזרחים ושילמו שוחד לבכירי השוטרים בשביל לסגור תיקי שחיתות לרבות תיקי שחיתות בעריית ראשון לציון כפי שעולה מבגצ 7280/17 , רות דוד הייתה המח והמתכננת מאחורי תוכנית הסחיטה והשוחד בפרשת אלון חסן , מפחד החשיפה בכירי הפרקליטות סגרו להם את התיק ומנעו חקירה ,שופטי העליון מגלגלים עיניים . ואת כל זה ידעו וינשטיין ניצן ומנדלבליט טייחו ושיבשו .
7
מה מנדלבליט מפחד?
ראי צור | 12-07-2018 8:58
אם ככה, אפשר להגיד שהמכתב של מנדלבליט לקיום הדיון הוא בעצמו שיבוש חקירה.
8
קיש מקשקש
א.ר. | 12-07-2018 10:22
מפתיע שחכ קיש מסתמך לפתע על עיתון הסמולנים כדי לקיים עוד דיון בעבירות משפחת נתניהו רק כדי להצטרף לעדת החנפנים המכורה למשפחה הקיסרית.