גרמניה: מאסר עולם לחברת כנופיית טרור ניאו-נאצית

בית המשפט במינכן גזר עונש מאסר עולם על ביאטה צ'אפה, פעילה ניאו-נאצית שהקימה כנופיית טרור חשאית. חברי הכנופיה הואשמו בתכנון פיגועים נגד יהודים ומהגרים, ורצחו בפעולתם 10 בני אדם

גרמניה: מאסר עולם לחברת כנופיית טרור ניאו-נאצית
  ביאטה צ'אפה, הניאו נאצית שנשלחה למאסר עולם בגרמניה (צילום: עמוד הטוויטר של אתר Intercontinental)

בית המשפט במינכן גזר היום (רביעי) עונש של מאסר עולם על הפעילה הניאו-נאצית ביאטה צ'אפה, שהואשמה בהקמת כנופיית טרור חשאית.

בגזר הדין צ'אפה הורשעה בתכנון פיגועים נגד יהודים ומהגרים בני מיעוטים אחרים, וכן ברצח של 10 בני אדם יחד עם שני חבריה לכנופיה, אווה מונדלוס ואווה בונהארדט. על פי הטיעונים שנשמעו במשפט, חברי הכנופייה פעלו במטרה לפגוע בעיקר במהגרים, כשעשרת הנרצחים היו אזרחים טורקים ויוונים שהיגרו לגרמניה בתחילת שנות ה-2000.  לאורך כל המשפט צ'אפה הכחישה את מעורבותה באירועי הרצח שבהם הואשמה, ואף טענה אף טענה שהיא מתחרטת שלא מנעה ממונדולוס ובונהארדט לבצע את הפשעים.

שני השותפים של צ'אפה לכנופיה התאבדו בשנת 2011 לאחר ניסיון כושל לשדוד בנק בעיר וארטבורג, שהוביל למרדף של כוחות המשטרה אחריהם. צ'אפה נעצרה על ידי המשטרה כשבוע לאחר מכן, זאת לאחר שהציתה את הדירה שבה התגוררה יחד עם חבריה שהתאבדו. בעת מעצרה השוטרים פשטו על הריסות הבית, ומצאו אקדח שעל פי החשד שימש את חברי הכנופיה לרצח של שוטרת ומספר כלי נשק נוספים.

בנוסף, כוחות המשטרה מצאו בביתה של מייסדת הכנופיה קלטת וידאו שבו צ'אפה, מונדולוס ובונהארט לקחו אחריות על רצח המהגרים. על פי החשד, חברי הכנופייה תכננו לשלוח עותקים של הקלטת לארגונים מוסלמיים בגרמניה וארגוני טרור אחרים במדינה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע