זעם בצרפת: משפחה יהודית נדרשה להסיר מזוזה מביתם

משפחה יהודית מהעיר מונפלייה התבקשה על ידי ועד הבית להסיר מזוזה מפתח ביתם, בטענה שמדובר ב"חפץ אישי שהושאר בשטח משותף לכל הדיירים". ההחלטה הובילה לזעם בקרב הקהילה היהודית, ובסופו של דבר ועד הבית התנצל

זעם בצרפת: משפחה יהודית נדרשה להסיר מזוזה מביתם
  (צילום: שאטרסטוק)

זעם בקרב יהודי צרפת: בתחילת השבוע משפחה יהודית המתגוררת בעיר מונפלייה שבדרום צרפת התבקשה על ידי ועד הבית המקומי להסיר את המזוזה שנקבעה במשקוף בפתח דירתם.

על פי הדיווח באתר JTA, חברי ועד הבית הודיעו למשפחה היהודית כי "מדובר בחפץ אישי, שהושאר בשטח המשותף לכל הדיירים". במכתב שהועבר להורי המשפחה הסבירו כי "על פי תקנון הבניין, אסור לדיירים להציג חפצים אישיים בשטחים ציבוריים. אנו מבקשים מכם להסיר את המזוזה מהדלת ולהציב אותו בתוך תחומי הדירה".

הדבר הוביל לזעם רב בקרב חברי הקהילה היהודית במונפלייה, שטענו כי שאר דיירי הבניין הציבו מחצלות בכניסה לדירותיהם- אך אלו לא הוגדרו על ידי ועד הבית כחפצים אישיים המוצבים בשטח הציבורי. חברי המשפחה אמרו כי הם "מרגישים אבודים, ומחפשים עצות מה לעשות ולמי לפנות", כשלדבריהם שקלו את האפשרות לפנות בתלונה לרשויות המקומיות או לערכאות משפטית.

בעקבות הסערה שהתעוררה במונפלייה דווח היום (רביעי) בתקשורת המקומית כי ועד הבית התנצל בפני המשפחה על הקביעה, והודיע כי הוא חוזר בו מהחלטתו ומותיר להם להותיר את המזוזה בפתח ביתם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אמן תפסידו במונדיאל, גם מסי אכל אותה
ג'ואיש | 11-07-2018 13:15
תשאלו את מירי
2
מזוזה במונפלייה
אביתר | 12-07-2018 7:47
טוב יעשו בעלי המזוזה אם יעלו לישראל. ועד הבית בו מתגוררים , אמר את דברו והתנצלויות אינן מוחקות את רגשותיהם של המתגוררים בבנין.