נתניהו בדרך לרוסיה: "הפגישה עם פוטין חשובה מאד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר למוסקבה, לקראת פגישתו הצפויה הערב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לפני ההמראה אמר כי מדובר ב"פגישה חשובה מאד, נדון על צרכי הביטחון של ישראל"

נתניהו בדרך לרוסיה: "הפגישה עם פוטין חשובה"
  "פגישה חשובה מאד". ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: חיים צח\לע"ם)

בדרך לרוסיה: ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר (רביעי) למוסקבה, שם ייפגש הערב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

לפני המראתו נתניהו אמר כי מדובר בפגישה חשובה מאד עבור ישראל. "אנחנו נדון על סוריה, נדון על איראן, ונדון על צרכי הביטחון של ישראל" אמר. "אני מאוד מעריך את הקשר הישיר הבלתי אמצעי והמצויין שיש לי עם נשיא רוסיה. זה מאוד חשוב לביטחון הלאומי של מדינת ישראל". ראש הממשלה צפוי להבהיר לפוטין כי ישראל לא תסבול התבססות צבאית של איראן או גרורותיה בשום חלק של סוריה, וכן שעל סוריה לשמור בקפדנות על הסכם ההפרדה מ-1974.

ראש הממשלה גם סיפר כי הזמין שני ילדים למשחק חצי גמר המונדיאל, שבו יצפה הערב יחד עם הנשיא פוטין. "החלטנו להביא איתנו שני ילדים נפלאים שנלחמים בגבורה במחלת הסרטן: את מיקה, שרעייתי שרה מלווה אותה כבר תשע שנים, ואת אלון, שהוריו עלו מרוסיה והוא מאוד אוהב כדורגל. זה מאוד מרגש אותנו שאנחנו יכולים להגשים עבורם חלום" אמר. עוד התייחס למשחק בין נבחרות אנגליה וקרואטיה: "כששואלים אותי מי ינצח, אני אומר כראש ממשלה וכשר חוץ – הטובים יותר. וחוץ מזה, יהיה משחק מרתק".

ראש הממשלה נתניהו עם הילדים שיצפו עמו הערב במשחק המונדיאל (צילום:קובי גדעון\לע"ם)

אמש נתניהו נפגש עם השליח המיוחד של הנשיא הרוסי, אלכסנדר לברנטייב, וכן עם סגן שר החוץ של רוסיה, סרגיי ורשינין, שהגיעו אתמול לישראל כהכנה לפגישה עם פוטין. בפגישה השתתף גם היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל מאיר בן שבת, כשהארבעה דנו בהתפתחויות באזור- ביניהם האיום האיראני והמלחמה בסוריה.

הפגישה הנוכחית תהיה השלישית של נתניהו ופוטין בשנה האחרונה, כשראש הממשלה הבהיר בעבר כי ישראל לא תקבל את האיומים של איראן. "זה לא ייאמן, אבל 73 שנים אחרי השואה יש מדינה במזרח התיכון, איראן, שקוראת להשמדה של עוד שישה מיליון יהודים" אמר נתניהו. עם זאת, ראש הממשלה גם ציין כי "ההבדל בין אז והיום הוא שיש לנו היום מדינה, ואני מאוד מעריך את ההזדמנות לשוחח איתך על בעיות האזור והניסיונות, כפי שאתה אומר, לפתור את המשברים, להסיר את האיומים בצורה מושכלת ובצורה אחראית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע