נתן הסכמה לספר המכשיר מורות הלכה וחזר בו

רבה של ירושלים העתיקה, הרב אביגדור נבנצל, חוזר בו מגברי הברכה שכתב לספר 'נשמת הבית' וזאת מאחר שהוא מעניק לאישה סמכות להורות הלכה בישראל ולעסוק בלימוד תורה שבעל פה, דבר המנוגד לדעת חכמים

נתן הסכמה לספר המכשיר מורות הלכה וחזר בו
  (צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של noam altman)

רבה של ירושלים העתיקה, הרב אביגדור נבנצל, חוזר בו מגברי הברכה שכתב לספר 'נשמת הבית' וזאת מאחר שהוא מעניק לאישה סמכות להורות הלכה בישראל ולעסוק בלימוד תורה שבעל פה, דבר המנוגד לדעת חכמים.

הספר מכיל תשובות של יועצות הלכתיות מטעם מדרשת 'נשמת' על שאלות העוסקות בענייני משפחה. בין המברכים על הספר היה כאמור הרב נבנצל, שכעת חוזר בו מדברי הברכה. ראוי לציין שהרב נבנצל מבהיר כי למרות שהוא בטוח שאותן נשים עוסקות בדבר למטרה טובה, הוא אינו יכול לתת את ברכתו למהלך זה.

במכתב אותו שיגר הרב נבנצל לפני מספר ימים לראש מדרשת 'נשמת' הרב יעקב ורהפטיג, נכתב בין היתר: "אחרי שבעבר כתבתי מכתב לספר 'נשמת הבית' ובו שיבחתי את מכון 'נשמת', בהתבוננות חוזרת נמלכתי שלמרות שכוונת העורכות והעוסקות בדברים לטובה, איני יכול להסכים לדברים".

הרב נבנצל הדגיש כי "ברור שאשה, גם בעלת מאגר מידע רחב אין ראוי לה להורות הוראה בישראל, גם אם מטרת הספר במקור הייתה לעזור לשואלות לזהות מהי שאלה, אך לבסוף הספר בעוסקו עם דעות שונות, נותן הכרעות הלכתיות המזקיקות התייחסות של חכם, דבר שאינו מסור לידן. בנוסף יש בעיסוק המכון תמיכה בלימוד תורה שבע"פ לנשים, מה שמנוגד לדעת חז"ל. לכן אין רשות להשתמש ולפרסם את המכתב שנתתי בעבר ועמכם הסליחה".

את מכתבו מסיים הרב נבנצל בדברי ברכה: "תזכו לחזק רק בתים נאמנים, ולראות במהרה בימינו בבניין הבית הגדול והקדוש".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מונעים מגדולי ישראל להביע את דעתם האמיתית!
אהרון | 10-07-2018 17:36
ומי שחושב אחרת הוא תמים למדי...
מי הוא מנהיג -
משה | 12-07-2018 17:57
כשאדם וכלב הולכים, הכלב רץ קדימה. האם הכלב הוא המנהיג? כשמגיעים לצומת הכלב נעצר, מחכה לראות להיכן האדם פונה ואז שוב רץ קדימה. מי הוא המנהיג?!
2
נשים יכולות לילמוד הלכה
דוד | 11-07-2018 6:23
אבל ללמד לציבור הרחב זה לא יהודי אפשר ללמד הלכה בקורסים לנשים
3
סוף סוף מישהו מבהיר את עמדת ההלכה ליועצות האל
אודי | 11-07-2018 17:41
מתיימרות לדעת הלכה ופועלות נגדה
4
נו איפה האמת בברכה ליעקב
שלום | 11-07-2018 23:29
הוא בירך וידע על מה ושום בירור חוזר לא היה כי אם לחצים של מתנגדים וזו האמת היחידה