שמועות בארה"ב: האם הילרי קלינטון תרוץ שוב לנשיאות?

גל שמועות החל בארה"ב על כוונתה של הילארי קלינטון לרוץ לנשיאות פעם נוספת. על פי כתב ה"ניו יורק פוסט", קלינטון שלחה לתומכיה הודעות רבות עם תגובות למעשיו של הנשיא טראמפ, מולו היא תוכל להתמודד ב-2020

ארה"ב: האם הילרי קלינטון תרוץ שוב לנשיאות?
  תרוץ לנשיאות ב-2020? הילרי קלינטון (צילום: קובי גדעון\לע"ם)

האם הבחירות הבאות לנשיאות ארה"ב יהיו שחזור של מערכת הבחירות ב-2016? בימים האחרונים החל גל שמועות בארה"ב על כך שהילארי קלינטון מתכננת לרוץ לנשיאות האמריקנית פעם נוספת, ותנסה להתמודד מול הנשיא המכהן דונלד טראמפ בבחירות בשנת 2020.

גל השמועות החלו לאחר דיווח של כתב עיתון "ניו יורק פוסט" מייקל גודווין, אשר טען כי קלינטון מנסה להכין את הקרקע להכרזה על התמודדות אפשרית. "לאחרונה קלינטון התחילה לשלוח לתומכיה מיילים, המספרים על פועלה נגד הנשיא טראמפ" כתב גודווין. "רק בחודש האחרון קלינטון שלחה חמישה מיילים כאלו, ותדירות ההודעות הולכת וגדלה. ".

גודווין הוסיף כי במיילים האחרונים קלינטון כללה תגובות למעשיו של הנשיא האמריקני, לצד בקשות המועברות לתומכים. "המיילים נותנים תחושה של דחיפות" אמר. "חלק מהם מסתיימים בבקשה לכסף, אחרים קוראים לתומכים לצאת ולהשתתף בהפגנות נגד השלטון. כולם שולחים מסר: הילארי קלינטון מתכננת משהו".

עוד נטען כי קלינטון הקימה את ארגון Demand Justice ("דרישה לצדק") כגוף שנועד לכאורה להריץ אותה לנשיאות בשנת 2020. "הארגון נוצר על רקע הודעת הפרישה של השופט אנתוני קנדי וכוונתו של טראמפ למנות את מחליפו" נכתב במאמר שהצית את השמועות על תכניתה. "הארגון פועל לאחד את הסנאטורים הדמוקרטים בהתנגדותם לכל מועמד שטראמפ יציע. באתר הארגון נכתב כי הוא פועל 'לקדם את החזון הדמוקרטי, שהשיג כ-66 מיליון קולות. בפועל, הוא פועל לקדם את האישה שהשיגה את הקולות הללו בבחירות ב-2016".

בשלב הזה, חברי המפלגה הדמוקרטית שומרים על שתיקה ונמנעו מלהתייחס לשמועות, כשגם מקורבים למפלגה הכחישו את הדברים. "השמועות לא מבוססות על המציאות. קלינטון אמרה בפירוש שהיא לא תרוץ שוב אחרי מערכת הבחירות הקודמת" אמרה אדריאן אלרוד, יועצת אסטרטגית למפלגה הדמוקרטית ששימשה כמנהלת הקמפיין הדמוקרטי לפני שנתיים. "אני לא חושבת שהיא תצליח להיבחר לנשיאות אם היא תרוץ עוד פעם. הגיע הזמן שפנים חדשות ייכנסו לעולם הפוליטי שלנו, והיא מודעת לכך".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
האם קלינטון לא התעייפה?
יפה יוסף | 10-07-2018 16:12
יש אנשים שנולדו למריבות.