סמוטריץ' בטור מיוחד לסרוגים: גם חוק השבות הוא גזעני

הפתרון היחיד לדמוגרפיה הגלילית הוא לבנות ולפתח פרויקטים למגורים ומקורות תעסוקה ליהודים. לא בקומבינות במספרים קטנים ולא מתחת לשולחן. בניה מאסיבית של מחיר למשתכן שתשווק ליהודים באזורים שבהם הדבר נדרש. בשפה משפטית אפשר לקרוא לזה "תכלית ראויה". בשפת העם נקרא לזה פשוט "ציונות".

סמוטריץ' בטור מיוחד: גם חוק השבות הוא גזעני

האם חוק השבות הוא גזעני?

כנראה שלא. העובדה היא שהוא עומד אפילו במבחני בג"ץ המחמירים וזוכה להגנה של הרוב המוחלט של אזרחי ישראל היהודים, מימין ומשמאל.

החוק הזה מבוסס על העיקרון הציוני הבסיסי לפיו מדינה יהודית נשענת על קיומו של רוב יהודי בארץ ישראל. בכדי ליצור או לשמר את הרוב הזה ישנה הצדקה להפלות בין אזרחי ישראל היהודים לאלו שאינם. היהודים יכולים להעלות את קרובי משפחתם לארץ ואלו שאינם- לא.

כל מי שהוא ציוני במדינה הזו מסכים לזה, וברוך ה' זהו הרוב המוחלט של אזרחי ישראל היהודים.

חייבים להבטיח רוב יהודי בגליל

בכתיבת שורות אלה, אני בדרכי לצפת, התחנה האחרונה שלי בעוד יום סיור ארוך בצפון. מחדרה, דרך אור עקיבא, נהריה, עכו, ועכשיו צפת.

תובנה המרכזית שלי מהסיור היום, ומהיכרותי את הגליל בכלל, נוגעת לצורך להפוך את המושג רוב יהודי ממשהו מופשט שמתייחס לארץ כולה כיחידה אחת מדן ועד אילת למשהו הרבה יותר קונקרטי שאפשר להחיל אותו גם על אזורים וערים ספציפיות.

המאבק הלאומי על הגליל הוא כבר מזמן לא סוד. המאזן הדמוגרפי שלנו באזור כולו הוא שלילי עם רוב ערבי. יש אזורים שבהם הרוב הזה מגיע לכדי 70 אחוז ואף יותר. זה משהו שסותר את עקרון המדינה היהודית.

אנחנו חייבים להבטיח רוב יהודי בעכו, בכרמיאל ובנצרת עילית. אנחנו חייבים להבטיח רוב יהודי בגליל המזרחי. הרוב היהודי במרכז הארץ אינו מספיק ואינו מגשים את היעוד הציוני של המדינה היהודית. המדינה הזו, שבשבילה נדרש רוב יהודי, אינה מתחילה בגדרה ומסתיימת בחדרה.

יישובים ליהודים בלבד – זו ציונות

הפתרון היחיד לדמוגרפיה הגלילית הוא לבנות ולפתח פרויקטים למגורים ומקורות תעסוקה ליהודים. לא בקומבינות במספרים קטנים ולא מתחת לשולחן. בניה מאסיבית של מחיר למשתכן שתשווק ליהודים באזורים שבהם הדבר נדרש.

זה חוקתי בדיוק כמו שחוק השבות הוא כזה. בדיוק כפי שניתן להגן על דרישת הרוב היהודי בכל הארץ כך ניתן להגן עליה גם כאשר מתייחסים לאזור מסוים או לעיר מסוימת.

בשפה משפטית אפשר לקרוא לזה "תכלית ראויה". בשפת העם נקרא לזה פשוט "ציונות".

מי שאומר אחרת לא אמור לישון טוב בלילה גם עם חוק השבות.

=======

הכותב הוא חבר כנסת במפלגת 'האיחוד הלאומי'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
איש דוחה גס רוח ויהיר
רחל | 10-07-2018 12:18
מבנה האישיות שלו מורכב בעיקר מהלשון שלו מעבר לזה אין לו מה לתרום בושה לגברת שקד ומר בנט שנותנים לכזו דמות להיות במפלגה שלהם בעיקר שכל הקיום שלו בכנסת זה בגלל פטירתו בטרם עת של אורי אורבך זל באישיות שלו הוא מגלם בתמצית את החרדלים שכולם מלאים כבוד לעצמם יהירות וגסות רוח
מזל שיש לנו את סמוטריץ החכם שיש לו תשובה לכל
לרחל המנאצת | 11-07-2018 21:54
דבר. תתביישי לך על תגובתך הנלוזה שכנראה הכתיבו לך אותה. מעריכה את סמוטריץ איש חכם ואינטליגנט שאינך מגיע ברור לקרסוליו. ייש כח ע נ ק לך סמוטריץ !!!
מי יתן ויהיה לנו עוד 5 סמוטריצ'ים בכנסת ואז
עמוס | 11-07-2018 13:41
סמוטריץ הוא ראש הממשלה בעתיד
התגובה לא עניינית
אהרן גרנות | 10-07-2018 21:13
כשאין מה לענות מתחילים לתקוף בלי שום קשר. גם אם כל מה שאמר זה נכון אז מה משנה מה הוא תתייחסי לגופם של דברים
2
חוק השבות לא גזעני אבל חוק הגיוס כן.
BOB | 10-07-2018 13:12
מפריד בין דם לדם. כל החיות שוות אך יש חיות ששוות יותר מאחרים.
3
חבל על הזמן! צודקת ממש!!!!!!!!!
שלמה גבעת שמואל | 10-07-2018 15:48
איזה ניתוח מדהים אם בנט רוצה אי פעם להיות מפלגת שלטון אז כדאי שיתחיל בראש ובראשונה לשלוט באנשים שיושבים לו במפלגה
4
ראינו את עזרת השם לפני 70 שנה
ארק | 12-07-2018 11:24
הכלב שלי יותר נאמן מאדוני. (השם)
5
חוק השבות הוא חוק מפלה בין יהודים ואחרים
khnh | 12-07-2018 11:26
החוק איננו גזעני, אנחנו מלאים גזעים שונים ומשונים. אבל.......
6
ב"זכותך" הפסדנו את הרוב בגליל. הרסת את המדינה
א | 12-07-2018 23:30
ההתיישבות ביוש והסיפוח שאתה מקדם הולכים להביא מיליוני ערבים לתוך מדינת ישראל ולהרוס את המאזן במדינה ונאבד את הרוב היהודי. 61 חברי כנסת ערבים, ראש ממשלה ערבי, הרס הרקמה החברתית בארץ ומכות בפרמלנט מלחמת אזרחים נוראה שבהם לצערי נפסיד. בגללכם.