אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל שחיה מעורבת: פתיחת הבריכה בקריית ארבע בספק

אחרי הקצאת שעות שחיה מעורבת לתושבים החילוניים, רבנים הורו לתושבים הדתיים בקריית ארבע שלא לחדש את המינוי לבריכה, מהלך אשר הביא לפגיעה כלכלית בתקציב הבריכה ומעמיד אותה בסכנת סגירה

בגלל שחיה מעורבת: פתיחת הבריכה בקריית ארבע בספק
  ילדים בבריכה. למצולמים אין קשר לכתבה (Najeh Hashlamoun /Flash 90)

האם בריכת השחיה בקריית ארבע לא תיפתח השנה? לפי מה שקורה ביישוב המעורב זו בהחלט אפשרות שלוקחים בחשבון ראשי המועצה.

הסיבה: החלטת המועצה להקצות שעות שחיה מעורבת לתושבים החילוניים ביישוב, מהלך אשר הביא מספר רבנים להורות לתושבים הדתיים לא לחדש את המינוי לבריכה. התוצאה: גרעון כלכלי שמשפיע על פעילות הבריכה ומעמיד בסכנה את המשך פעילותה.

על פי הדיווח באתר ynet, בשבוע שעבר שיגרו מנהלי מתנ"ס קריית ארבע- הגוף שמפעיל את הבריכה- פירוט למועצה ובו נתונים על גירעון תקציבי של כ-300 אלף שקל. בגלל הגירעון הודיע המתנ"ס כי אין ביכולתו לשאת עוד בעלויות של תפעול הבריכה ולכן התפעול יועבר למועצה. גורמים במתנ"ס מסבירים כאמור כי הגירעון נבע בחלקו מהוראת רבנים לתושבים שלא לחדש את המינוי לבריכה.

עוד עולה מהדיווח, כי אתמול קיים ראש המועצה, מלאכי לוינגר, פגישה עם נציגי התושבים החילונים ואמר כי נבחנות כל האופציות לגבי תפעול הבריכה. אחת האפשרויות היא לסגור את הבריכה בגלל מחסור בתקציב, אפשרות אחרת היא לנסות ולמצוא מפעיל חיצוני חדש.

"כרגע אנחנו לא יודעים מה יהיה, צריך לעבור על המספרים ולבדוק", הסביר אתמול אחד ממובילי המאבק החילוני. "אנחנו יודעים שהיו גירעונות דומים גם בשנים עברו. אחרי שזה יעבור למועצה נחליט בהתאם. אנחנו יכולים להגיד שבכל מקרה הבריכה לא תחזור למצב הקודם שבו לא היו שעות משפחה. נקווה שהיא גם לא תיסגר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ממש עשו לבריכה BDS
שי | 10-07-2018 10:00
מה, זה לגיטימי להחרים מוצרים מסיבות אידיאולוגיות? לי זה נשמע גובל בבגידה וחתירה תחת עצם קיום המדינה, שלא לדבר על אנטישמיות (הרי בא לא ניתמם - השוחים המעורבים הם יהודים, אין שמה שוחים אחרים). ואני שואל, מי ממן את המחרימים?
פעולה הגנתית
שי | 10-07-2018 19:32
האם זה לגיטימי לכפות על אנשים שכל חייהם התנגדו לכיבוש להופיע בשטחים? או לקנות תוצרת מהשטחים? הרי במשך שנים אומנים שלא רצו להופיע בשטחים או אנשים שלא רצו לקנות תוצרת מהשטחים עשו זאת תוך כיבוד מלא של תושבי השטחים, אבל עכשיו הממשלה כופה עליהם, באמצעות שלילת תקציבים מהלכים שנוגדים את אופיים. לא נותר להם אלא להתקרנף או לוותר על הכנסות ... אני מאמין גדול בחרם צרכנים, ובמדינת ישראל נעשה בו שימוש יום יומי נרחב, בייחוד עי יהודים מאמינים שכופים דרכו למשל כשרות על כלל הציבור (ראה מקרה יקבי ברקן שנאלצו מפחד התחרות לעמוד בכשרות מחמירה). אבל זו לא עמדה עקרונית/מוסרית של האנשים האלו, זה סתם כח שעכשיו נמצא אצלך ואתה משתמש בו כי אתה חזק ויכול. אותם אנשים, והמדינה עצמה יוצאים בכל הכוח, משיימינג פומבי, דרך שלילת תקציבים ועד איומים דיפלומטיים ושלילת אשרת כניסה מכל מי שמאיים עליהם בחרם צרכני.
פעולה הגנתית
יעקב | 10-07-2018 12:01
האם זה לגיטימי לכפות על ישוב שמוסכם היה לאורך כל השנים לשמור על אופיו התורני תוך כיבוד מלא של מגוון הציבורים בתוכו,לכפות עליו באמצעות בגץ מהלך שנוגד את אופיו? לא נותר לציבור דרך אחרת של התגוננות כנגד אלימות משפטית אלא בהדרתו מן הברכה.
2
אנשים פרטיים מחזיקים בריכה פרטית בבית
יפה יוסף | 10-07-2018 11:08
כל דבר ציבורי יש בו גרעונות .מעניין.
3
למערכת סרוגים: כתבה זו היא שקר אחד ענק! הרבני
tkh | 10-07-2018 13:28
הרבנים לא הורו לבטל את הבריכה להיפך הם קראו שלא לעורר עוד מריבות ולסגור את הבריכה! יצאה חוברת של הרבנים על כך אתם מוזמנים לחפש אותה ולראות מה הרבנים באמת אומרים! בנוסף ראש המועצה פעל על פי הוראות הרבנים בלבד וזה שקר להאשים אותו משום שהחילונים פנו לבגץ ובגץ חייב את המועצה לפתוח שעות מערבות! מי שקרא לבטל את המנוי זה מספר תושבים אלמונים שפרסמו פשקיוילים בקרית ארבע! אנא תקנו שקרים אלה מיד ותחליפו את המקורות שלכם!
הציבור הביע את עמדתו
יעקב | 10-07-2018 22:11
זה לא מספר אנשים , אלא רוב הציבור הביע את התנגדותו באופן מעורר כבוד,לא בפשקיווילים אלא במעשים, והדיר את עצמו מהבריכה. כל הכבוד !!
4
החלנה
דניאל | 10-07-2018 17:50
החילונים רוצים לחלן כל דבר.. הגעתם לעיר הקודש חברון קרית ארבע כל הכבוד אל תחלנו את העיר..
5
אשריכם תושבי קרית ארבע
ישי | 11-07-2018 1:30
שלא שותקים על חילול הקודש
6
רבני הקריה
עמיר | 11-07-2018 2:36
רובם תומכים בביטול המינוי צאו ותבדקו
עמידה איתנה
יעקב | 11-07-2018 12:13
הגרעון של הבריכה הוא רק בגלל הדרתם של רוב מוחלט של המנויים לבטל את המנוי שלהם.
רבני הקריה מתנגדים לביטול המנוי! ורוב הציבור
tkh | 11-07-2018 11:07
ורוב הציבור לא רוצה לבטל, הגירעון הוא עקב כך שפתחו את הבריכה בחורף ולא היו מספיק אנשים שפקדו אותה