המראיין עלב במוטי יוגב: "אתה מדבר שטויות". האזינו

במהלך ראיון על חוק הפונדקאות אמר מוטי יוגב כי הוא מתנגד לחוק שכן מדובר לפתרון לעשירים שאין להם כוח להשקיע בזוגיות. המראיין אסף ליברמן אמר לו: "אתה מדבר שטויות". האזינו

(מתוך כאן ב'; תמונה ראשית: יונתן זינדל/ פלאש90)

היום (שני) צפוי להתקיים בוועדת העבודה הרווחה של הכנסת דיון חוזר בחוק הפונדקאות, במטרה לאפשר גם לגברים להשתמש בפונדקאית במקרה של רווקות או גברים חד מיניים.

בשבוע שעבר הצביעה הוועדה על החוק ללא הסעיף המדובר. בהמשך לדיון, נערך הבוקר עימות בין חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו) לבין חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי).

בראיון לתכנית 'קלמן- ליברמן' ב'כאן ב' אמר יוגב: "החוק הזה פתח את האפשרות גם לנשים שנמנע מהן פרי בטן, ומאפשר להן ללדת, להביא ילדים לעולם, ותמכתי בכך. אבל היסוד הוא, שהמשפחה הטבעית היא אמא, אבא וילדים, זה תולדות אנושות. הילד הוא יצור חי, שזכאי לאבא ואמא, וגם הפסיכולוגיה יודעת את זה".

יוגב הוסיף כי "ילד מחפש את השייכות לאמו, ובפונדקאות כזו הוא לא ידע מי אמו. יש מצבים של חוסר, פטירה או גירושין, אבל לא היינו רוצים בהם לכתחילה. מי נתן לנו את הרשות להביא את הילדים מראש למצב חסר??".

"אסף ליברמן טען כלפי יוגב כי "אתה פשוט מדבר שטויות", יוגב הוסיף ואמר: "החוק לא נגד להטב"ים ספציפית. אבל שוו בנפשכם, כל גבר רווק יוכל לקחת פונדקאית, ולקנות ילד. אדם שאין לו כוח להשקיע בזוגיות, כי גידול ילד וזוגיות דורשים השקעה. יש פיתרון לעשירים!.– אין לך כח לזוגיות? קנה ילד. אבל אנחנו מאמינים בערך המשפחה, זה ערך יהודי בסיסי. זה ערך מקובל גם בעולם כולו, אפילו בעולם המוסלמי והנוצרי".

"אנחנו מאמינים בחיזוק המשפחה ובטובת הילד. עמדתה של היהדות ותורת ישראל, העמדה של העולם המוסרי, שהמשפחה הבסיסית, של אבא אמא והילדים, היא המשפחה הבסיסית, היא העבר ההווה והעתיד. זו המשפחה שאליה אנחנו מחנכים. אנחנו רוצים לראות את השונות וההשלמה של אמא ואבא. אם יש שונות, אם יש קשיים, יש לנו איך לטפל בזה, ויש לתורת ישראל מה להגיד. אבל, לא מראש להוליד ילד לעולם חסר בו הוא מחפש את השייכות שלו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
צודק! להביא מראש יתומים לעולם, פשע
בר | 09-07-2018 11:29
חבל שהוא חכ בודד ללא תמיכה
2
מראיין לא אמור להביע את דעתו בסוגיא.
ראי צור. | 09-07-2018 12:51
לא מתאים לליברמן
3
מראיין טוב נוצר לשונו את דעותיו לעצמו ובפרט
Yael Brons | 09-07-2018 13:00
כשאילו מעידות על הפוסל שבמומו פוסל.......
4
למה לא לומר ישירות שהתורה אוסרת?
משה | 09-07-2018 20:22
למה לנסות להלביש את ההחלטה בכל מיני לבושים נאורים? למה פשוט לא להגיד שזאת ההלכה???
היכן מופיע האיסור בתורה או בהלכה ??
משה רבינו | 11-07-2018 7:43
איפה כתוב שאסור לגבר להביא ילד לעולם דרך פונדקאית שאינה אשתו?? ומה מקור האיסור להלביש את דיני ןרוח התורה בלבושים חדשים שיוכלים לקרב אותה לרחוקים?? במשך הדורות היו רבים מגדולי ישראל שהלבישו את התורה בלבושי הזמן מפילון האלכסנדרוני דרך הרמבם רשר הירש הרב קוק ועד רבים מרבני וגדולי דורנו