נתניהו מסמן: הבחירות לכנסת ה- 21 יוקדמו

רה"מ ייבקש מבג"צ  ארכה של כמה חודשים בכדי להגיע לגיבושו הסופי של "חוק הגיוס" ולעמוד בלוח הזמנים שהציב בית המשפט. במידה ולא, הבחירות לכנסת ה- 21 יוקדמו, ויתקיימו בין ינואר למאי ולא בנובמבר כמתוכנן

נתניהו מסמן: הבחירות לכנסת ה- 21 יוקדמו
  (קרדיט: Noam Revkin Fenton/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לבקש מבג"צ  ארכה של חצי שנה בכדי להגיע לגיבושו הסופי ולעמוד בלוח הזמנים שהציב בית המשפט. במידה ולא, הבחירות לכנסת ה- 21 יידחו לשנת 2019, אך יתקיימו בין ינואר למאי ולא בנובמבר כמתוכנן, זאת כאמור בהנחה שלא יצליחו בכנסת להשלים את חקיקתו של "חוק הגיוס" לשלוש קריאות.

במקביל, במהלך ישיבת השרים הבוקר, הציב נתניהו מטרה שתהיה קשה להשגה: להעביר כבר בשבוע הבא את חוק הגיוס וחוק הלאום, שניהם לקריאה שנייה ושלישית עד סוף המושב הנוכחי.  "השאיפה שלנו היא להעביר את חוק הגיוס וחוק הלאום כבר בשבוע הבא", אמר.

במפגש עם ראשי הקואליציה הוסיף: "אני רוצה ללכת עם הקואליציה הזאת כמעט עד סוף הקדנציה. זאת קואליציה מצויינת".

עם זאת, הוועדה מיוחדת לשינויים בחוק הגיוס, לא ממתינה להכרעת ראש הממשלה וממשיכה במרתון הדיונים, כאשר לקראת הדיון מחר הפיצו הערב נוסח חדש עם שינויים קלים מהחוק המקורי.

גם בליכוד טוענים כי אין זמן אחר לקדם ולאשר את החוק שיהיה מקובל על כולם. עוד חוששים במפלגה כי בשל האיום של אגודת ישראל כי אם החוק יאושר, הם יפרשו מהממשלה- יווצר לחץ גם על שאר המפלגות החרדיות שיתאחדו נגד החוק ויפרשו בזו אחר זו גם הן והממשלה תתפרק.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו