אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עברית מאונגלזת זה לא קול, להיפך

יש מי שמתעקשים להיות 'קולים' ולדבר בלועזית, כך מתקבלים פעלים מגוחכים כמו לקנסל במקום לבטל, ולעשות בק- אפ במקום לגבות. אבל זה לא מגניב, זה עילג וזה לגמרי המאה הקודמת. נחום אבניאל קורא לכם לחזור לעברית המקורית. צפו

יש מי שמתעקשים להיות 'קולים' ולדבר בלועזי, כך מתקבלים פעלים מגוחכים כמו לקנסל במקום לבטל, ולעשות בק- אפ במקום לגבות. אבל זה לא מגניב, זה עילג וזה לגמרי המאה הקודמת. נחום אבניאל קורא לכם לחזור לעברית המקורית. צפו

מתוך תאגיד השידור הציבורי 'כאן'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל מי שיכול שיפנה אל פניות הציבור בדובר צה"ל
מ.ר. | 09-07-2018 13:36
כל מי שיכול שיפנה אל פניות הציבור בדובר צהל (ראה גוגל), בשאלה אם נכונה התגובה שהתפרסמה באמצעי התקשורת ואם נכון שלפי צהל התפילות היום-יומיות לבניין המקדש במהרה בימינו הן הלצה, ומדוע מצא דובר צהל לנכון להתייחס בזלזול לסיומת שגרתית ונפוצה של הדרכות הכנה לצום תשעה באב. (אולי אם דוצ יקבל מספיק פניות הוא אולי יפסיק להתנהג כעבד נרצע של הפורום החילוני).
2
הכל מתחיל משימור שמות פרטיים ומשפחה לא עבריים
מזל | 10-07-2018 1:30
יש הסבורים ששימור שם פרטי או משפחה לא עברי או אימוץ שם פרטי לועזי נועד לשמר מסורת אבות אבל לצערי זו לא מסורת אבות כי לאבותינו לא היו שמות ברקוביץ ואילוז אלא שימור הגלותיות.
3
זו כתבה בעל רמה
אדם | 10-07-2018 8:59
.
4
שאתחיל לספר את המילים היווניות שחדרו לעברית?
שי | 12-07-2018 8:19
לא האקדמיה קובעת סטנדרטים של השפה, אלא הדוברים. כשם שקיבלנו את המילים נמל, סנדק, אזמל, אוכלוסיה וכו', ככה נקבל ונאמץ בחדווה מילים שמקורן בשפות אחרות, כולל אנגלית.