אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דב קלמנוביץ': "ועדת השרים פועלת שלא כדין"

המשנה לראש העיר ירושלים וחבר הוועדה לתכנון ובנייה, דב קלמנוביץ', תוקף את החלטת שרת המשפטים לפרוש מהוועדה הדנה באישור מתווה הכותל: "ועדת השרים חורגת באופן חד משמעי מסמכותה"

דב קלמנוביץ': "ועדת השרים פועלת שלא כדין"
  (צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)

בעקבות החלטת שרת המשפטים איילת שקד, לפרוש מהוועדה הדנה באישור מתווה הכותל ובעקבות הודעת ראש הממשלה נתניהו כי יעביר את ההחלטה להרחבת הכותל באופן מיידי, מודיע המשנה לראש עיריית ירושלים, וחבר סיעת "מאוחדים" למועצת העיר, דב קלמנוביץ' כי "ועדת השרים חורגת באופן חד משמעי מסמכותה".

לדברי קלמנוביץ', החבר בוועדה לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים, "בחוק התכנון והבנייה מוסבר בצורה ברורה כי שר האוצר רשאי להתערב בחוקי התכנון אך ורק אם יש לכך סיבות ביטחוניות או לאומיות המצדיקות זאת וגם כך באופן זמני, אך במקרה של מתווה הכותל ברור שזה לא המקרה".

קלמנוביץ' ציין כי "הסיבה לכך שוועדת השרים מבקשת לעקוף את חוקי התכנון והבניה של עיריית ירושלים ולא לתת לוועדות הסטטוטוריות לעבוד לפי הספר והחוק, היא כי הם יודעים שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה שהינה ועדה סטטוטורית, היא בעלת רוב של חברי הסיעות הדתיות והחרדיות והיא בשום קונסטלציה לא תיתן יד לפגיעה בקדושת הכותל ובקדושת ירושלים ובניגוד לדעת רבני העיר. הפגיעה החוזרת ונשנית על ידי הערבים בחוקי התכנון והבניה בהר הבית לא תחזור על עצמה בכותל המערבי".

לדבריו מביא קלמנוביץ' חיזוקים לחוק התכנון והבנייה בו נכתב: "נוכח שר האוצר, במקרים חריגים, כי קיים מיזם בעל חשיבות ודחיפות לאומית שלשם הקמתו נדרשים עבודות או שימושים זמניים שאם ביצועם יותנה באישורה של תכנית או קיומו של היתר, לפי העניין, לא יהיה ניתן לממש את המיזם במועד הדרוש, רשאי הוא, לאחר התייעצות עם המועצה הארצית, לקבוע בצו פטור לביצוע אותו מיזם אף שאין תכנית מאושרת או שלא הופקדה תכנית לעניין אותו מיזם, ובלבד שיתקיימו השינויים המחויבים, לדיון במועצה הארצית יוזמן ראש הרשות המקומית שבתחומה אמורות להתבצע העבודות כאמור באותם סעיפים קטנים, ותינתן לו הזדמנות להשמיע את עמדתו בעניין".

קלמנוביץ' הוסיף כי "ברור לכל כי לא מדובר פה בעניין בעל חשיבות לאומית או ביטחונית, שכן הזרם הממסדי השולט כאן הוא הזרם האורתודוכסי, ובעיקר בשל העובדה שהרחבה לרפורמים במרבית הזמן נמצאת יתומה מאדם ואין לה דורש למעט גופים רדיקליים דוגמת נשות הכותל שבאים לעשות רעש ובעיקר לפגוע בקדושת ירושלים. לפיכך, ברור כי בתי המשפט לא ייתנו יד לעקיפת הוועדות הסטטוטוריות שהן הגוף הבלעדי שאחראי על ההחלטה בנושא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
טוב מאוד דוב היקר
יהודי פשוט | 08-07-2018 19:05
עלה והצלח והמשך לייצג נאמנה את שולחיך