רפורמת משגיח-מושגח; הממשלה תדאג למשכורות משגיחי הכשרות

הממשלה תקים צוות לפתרון השכר של משגיחי הכשרות, לאחר שבג"ץ הורה לנתק את היחסים בין המשגיחים ובתי העסק המושגחים על ידם. כחלון התנגד: "לא משנה מה יהיה. הארכות או פנדלים, בסוף דרעי מנצח"

רפורמת משגיח-מושגח; הממשלה תדאג למשכורות משגיחי הכשרות
  (צילום: פלאש 90)

רפורמת משגיח- מושגח: הממשלה תקים צוות למניעת פגיעה בשכרם של משגיחי הכשרות, זאת לאחר משא ומתן ארוך שהתקיים הלילה בין לשכת יו"ר ש"ס השר דרעי לבין היועץ המשפטי לממשלה אביחי .

הצוות שיורכב מהמשרד לשירותי דת, הרבנות הראשית לישראל ומשרד האוצר, ייבחן את צמצום הפגיעה בהעסקתם של המשגיחים, לרבות העסקתם באופן ישיר כעובדי המועצות הדתיות.

לפי  ההצעה שנועדה בעיקר להסדיר את היחסים בין המשגיח לבעל העסק בו הוא עובד: "יוטל על השר לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל להכין בתוך 60 יום תזכיר חוק שעניינו הפעלת מערך השגחת הכשרות בהתאם לעקרונות אותם אימצה מועצת הרבנות הראשית לישראל בהחלטתה האמורה המצורפת כנספח להחלטה זו לעניין ניתוק הזיקה בין משגיחי הכשרות ובתי העסק המושגחים על ידם".

נזיכר, כי לפני כשנה הורה בג"ץ להפריד יחסי 'משגיח-מושגח'. לפיה, המשגיח לא יקבל שכר מבעל העסק בשבילו הוא עובד כדי למנוע ניגוד עניינים וסכנה לעבירות כשרותיות מצד המשגיח במטרה לרצות את המשלם.

המדינה היתה צריכה להודיע רשמית לבג"ץ כי הממשלה לא מצאה פתרון, לאחר שההסתדרות הכריזה לאחרונה על סכסוך עבודה לנוכח החשש בפגיעה בשכרם של המשגיחים משלא נקבע המשלם. כעת, עם החלטת הממשלה ייעשו כל המאמצים לבחינת תנאי שכרם לרבות בחינת העסקתם כעובדי המועצות הדתיות.

דרעי הביא את הנושא לדיון בממשלה. "משגיחי הכשרות הם האנשים הכי שקופים במדינה ולא ניתן לפגוע בתנאי שכרם ע"י חברות כוח אדם", אמר השר ודרש כי משרד האוצר יפעל לשיפור שכרם. יצוין כי שר האוצר כחלון התנגד בתוקף להתערבות האוצר ואף איים לפוצץ את הישיבה.

כחלון אמר לדרעי בסיום הישיבה: "תמיד דרעי מנצח. לא משנה מה יהיה. הארכות או פנדלים, בסוף הוא מנצח.."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
תודה לאל. לישרי לב שמחה.
יפה יוסף | 09-07-2018 0:14
יוצאי צבא קודמים למשרת משגיח כשרות בעזרת השם.