אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שרי הליכוד חברים בצבא הפינוי של שלום עכשיו

"המטה המשותף" של המתיישבים ביו"ש יוצא בקמפיין ציבורי רחב היקף למען "חוק ההסדרה" להכשרת מגרון. מי שלא תמך בחוק השבוע הפך בקמפיין ל"חייל בצבא הפינוי של שלום עכשיו". בני קצובר: "או שאתה בעד החוק ובעד ההתיישבות ביו"ש או שאתה משרת את מזימות הפינוי של שלום עכשיו".

שרי הליכוד חברים בצבא הפינוי של שלום עכשיו
  חבר בצבא שלום עכשיו. מרידור

דן מרידור, שרים וחכי"ם נוספים מהמחנה הלאומי על מדי "שלום עכשיו". זאת התמונה שהולכת להיות ניבטת לציבור הרחב בתקופה הקרובה בקמפיין חדש ואסרטיבי.

בימים הקרובים יצאו נציגי ציבור מרחבי יהודה ושומרון בקמפיין רחב היקף למען "חוק ההסדרה" המכונה גם "חוק המאחזים" המיועד להכשרת היישובים מגרון, גבעת אסף, עמונה, שכונת האולפנה בבית אל, ושכונות וישובים נוספים ביו"ש.

הקמפיין ילווה בלחץ מסיבי על שרי המחנה הלאומי ש"ברחו" מישיבת וועדת השרים לחקיקה שדנה השבוע בחוק. "זוהי יריית הפתיחה למאבק עיקש ולחץ ציבורי עד לקראת העברתו בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. " מסבירים במטה המשותף.

חוק ההסדרה, עליו חתמו מעל 20 חברי כנסת, מטרתו להשאיר את תושבי מגרון במקומן, ולהציע לבעלי הקרקע, באם יופיעו אי פעם, להיות מפוצים על השטח. החוק מסתמך על חוות דעת משפטיות שהוגשו לאחרונה לראש הממשלה ולשרים ומאפשרים את הכשרת המאחזים.

במהלך הקמפיין יתפרסמו שמות חברי הכנסת אשר תומכים ב"חוק ההסדרה" ולחלופין אלו שמתנדנדים או מתנגדים.

חברי הכנסת ושרים שיתנגדו לחוק יתקשטו על גבי המודעות במדי צבא חדשים שהופקו לרגל הקמפיין, מדים מנומרים עם תג של "שלום עכשיו", ויודבק להם הכינוי "חבר בצבא הפינוי של שלום עכשיו".

איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין: "הגיע הזמן להוציא את קבלת ההחלטות  במדינת ישראל מידי שלום עכשיו, שגם אחרי שהתאמצו לא הצליחו למצוא בעלים לקרקע ממנה הם מבקשים לגרש את המתיישבים."

"לכן אנחנו מציעים פתרון של חוק שיסדיר את המצב הנוכחי ויפתור את הבעיה אחת ולתמיד. אנחנו יודעים שהממשלה לא מעוניינת להרוס עשרות בתים ועל משפחותיהם והצעת "חוק ההסדרה" תהיה הפתרון ההגיוני, השפוי והצודק".

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון: "זוהי שעה גורלית. לא ניתן להרוס יישוב שלם על מאות תושביו. אנחנו מצפים מהשרים וחברי הכנסת להבין את גודל השעה ולפתור את המצב."

"חברי הכנסת צריכים להבין שברגעים האלה אי אפשר לשבת על הגדר, או שאתה בעד החוק ובעד ההתיישבות ביהודה ושומרון או שאתה משרת את מזימות הפינוי של שלום עכשיו. הכדור מונח במגרש הפוליטי והשחקנים חייבים להעביר את החוק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו