"רציתי להגיד תודה": יאיר לפיד טלטל את הרשת

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד, שוב ריגש את הרשת כשסיפר על ביקור שלו ושל בתו יעל בתחנת דלק ליד נתניה: "בבחירה של החיים, אני מעדיף לזכור את הרוב"


יו"ר מפלגת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד, שוב ריגש את הרשת כשסיפר על ביקור שלו ושל בתו יעל בתחנת דלק ליד נתניה.

בפוסט שפרסם בפייסבוק וזכה לעשרות אלפי סימוני 'אהבתי' אלפי תגובות ואלפי שיתופים, כתב לפיד: "שבת, 8.32 בבוקר, אני נכנס עם יעלי ל'אלונית' בתחנת דלק ליד נתניה. המוכר מסתכל עלי, מרים גבה. זו הפעם השנייה שלי פה הבוקר. הקודמת הייתה לפני שעה וחצי. עזבו למה, כל הורה לילד עם צרכים מיוחדים יודע למה. אני מצליח להושיב אותה על כסא ירוק ליד שולחן ירוק, סמוך למשפחה שבה כולם לובשים טייץ צמוד של רוכבי אופניים. על הרצפה קסדות פלסטיק צבעוניות. אחר כך אני אוסף מאחד המדפים מנה חמה. בקופה יש תור ארוך של רוכבי אופניים דלי קלוריות ואשה אחת אמיצה בג'ינס שבשנת 2018 עדיין קונה בקול רם מרלבורו אדום.

לפיד ממשיך ומפרט: "'סליחה', אני אומר, 'יש לי פה ילדה….', אני אפילו לא מסיים את המשפט. כולם זזים, מפנים לי את התור, 'אין בעיה', אומרת אשת המרלבורו, 'הכל טוב', המוכר ממלא את המנה החמה במים חמים ומנסה להחליט אם להגיד לי משהו. בסוף הוא לא אומר כלום, אבל אני יודע בדיוק. גם לו יש מישהו במשפחה. אחיין, בת דודה, מישהו".

"אני חוזר ליעלי", ממשיך חבר הכנסת את סיפורו על ישראל היפה. "יש לפניה כוס מיץ תפוזים. אין לי מושג מי נתן לה אותה. כשאני מניח מולה את המנה חמה היא מחייכת פתאום. אלה הנצחונות הכי גדולים שלנו, כשאנחנו מבינים מה היא ניסתה להגיד בשתי נסיעות רצופות לנתניה. היא אוכלת את המנה חמה. לא מדובר בנימוסי השולחן של הדוכסית קייט, אבל המשפחה בטייץ בשולחן השני מקסימה אליה".

לפיד מקדים תשובה לטענה לפיה הוא איש מוכר וכותב: "אני יודע שמכירים אותי, אבל לא בגלל זה כל האנשים ב'אלונית' אחת ליד נתניה, בשבת בבוקר, מתנהגים ככה. זו לא רק החוויה שלי. בקהילה שלנו, של ההורים, זו החוויה הבסיסית. של רצון טוב, של התחשבות, של נסיון לעזור. לרבים מאתנו נשארה תקועה בראש האישה היחידה שאמרה משהו מגעיל, או המלצר שיום אחד יגיע לגיהנום השמור למי שעושה פרצופים כדי שכל המסעדה תבין, אבל הם המיעוט. בבחירה של החיים, אני מעדיף לזכור את הרוב".

"במשך יותר מעשרים שנה רוב מוחלט של הישראלים שפגשנו עשו כל מאמץ לעזור ולהיות נחמדים. בלי סוף גברים ונשים שחייכו ואמרו שזה בסדר, שפינו את התור, שצחקו ואמרו "אין בעיה, אני אזמין עוד". אני כולל בסטטיסטיקה הפרטית הזו את האשה ההמומה שיעלי גנבה לה גם את השניצל וגם את הצ'יפס ואת הזוג שהיא שפכה עליו קערה של מים מעורבים בסבון וקרם ידיים. על כל מטומטם (היתה לי מילה אחרת אבל אני מתאפק) שמתיז מים מצינור על צעירים אוטיסטים בהוסטל בכפר יונה, פגשתי עשרות צעירים מופלאים עם קעקועים ופירסינג שהחליטו שמשימתם בחיים היא לטפל בבעלי צרכים מיוחדים".

"אין פואנטה לפוסט הזה", סיים חבר הכנסת. "רק רציתי להגיד תודה לכל מי שהיה הבוקר ב'אלונית' ליד נתניה, ולהגיד שאם יש מדינה בעולם שבה אני מעדיף לגדל ילדה עם צרכים מיוחדים זו ישראל. לא בגלל התנאים – האל יודע שבנושא הזה יש לנו עוד הרבה לאן ללכת – בגלל הישראלים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
איזה יופי. זה הר הבית של יאיר לפיד.
אבי | 08-07-2018 10:14
ולא מעט בצדק
2
יאיר. וה' עימו.
קרית ספרי. | 08-07-2018 10:30
כ
3
יותר ויותר נראה,שמשמיים מייעדים את יאיר להנהג
יעלה ויבוא. | 08-07-2018 10:36
להנהגת כלל ישראל. יעלה ויבוא.
4
גועל נפש לנצל בת כזו לצרכים פוליטיים=אכזריות!
עמוס | 08-07-2018 11:14
במקום להוקיע את לפיד היהיר עוד משבחים אותו????????????
5
יאיר. אהוב על בני ישראל.
ולא יריחון רגלי | 08-07-2018 11:15
ל
6
כתבה
יעל | 08-07-2018 11:16
יאיר לפיד,דבריך נוגעים במקומות שהחברה שלנו נופלת מידיי יום.ובמיוחד בזמן האחרון.שחוסר הסובלנות והצעקות,והלחץ והעצבים...ביתי עובדת עם נוער בסיכון,ועם ילדים אוטיסטים,מתוך בחירה ודרך חיים.היא מאמינה שזו זכות לעזור ולהבין,ללמוד וללמד,וללחוץ על הכפתור שנקרא,קשב לזולת, לראות עוד אנשים מיסביב ולא רק את עצמי....ומעבר לזה,הרבה מאוד חינוך לערכים ,להקשבה,לקבלה.ואני יכולה בלי שחצנות להעיד שזה נר לרגלינו.משפחה אבא אמא,וילדים.הרבה שיחות,הכלה אחד של השני.והרבה פחות התעסקות עם כעסים,והסתכלות מכוערת וחיפוש הרוע. אם באמת אנשים יקחו נשימה עמוקה בכל פעם שקצת נמאס ממבוגר בתור,או אנשים שהחיים עיקבו אותם בדרך....יהיה כאן הרבה יותר נעים במדינה שמתמליאת בזמן האחרון מלא חימה,ושנאת חינם ועצבים.כי יאיר כולנו יודעים שאם נקלף כל אחד ואחד,נמצא נשמה. כי בבסיס שלנו עם נפלא.אור לגויים.מה שנהפך בשנים האחרונות לההפך.
7
הישראלים והיהודים הם עם עוזר ורחמן
הצופה הדתי | 08-07-2018 12:42
והקשר ליאיר לפיד וליש עתיד הוא ביחס הפוך לעם הישראלי והיהודי ולמה? כי האג'נדה של המפלגה היא שנאה לאחר שלא דומה להם בלבוש ובדרך החיים. והם מתיימרים ברוב חוצפתם ללמד אוכלוסיות במדינת ישראל איך לחיות. עם כל הכבוד ליאיר לפיד שימשיך לבלות בתחנות דלק בשבתות ושיעזוב אותנו במנוחה.
8
בשבת בבוקר
יעל | 08-07-2018 12:50
והכל בסדר. סרוגים סרוגים......מה יהיה?
9
יפה
עמי | 08-07-2018 13:11
אבא לילד מיוחד אין עליך, ותישאר במקום הזה, לא מובן התגובות לעיל בקשר להנהגה. [ברצינות: מה הקשר???]
10
שאלה שאני נוהג לשאול חברים שירדו
יצחק | 09-07-2018 0:42
אם ניגזר עליך להיתקע עם הרכב באמצע הלילה בכביש ראשי באיזו מדינה הייתה רוצה להיות באותו הרגע התשובה של כולם זה ישראל ויאיר צר לי לאכזב אותך זה לא בגלל שאנחנו ישראלים זה בגלל שאנחנו יהודים
11
לו הוא היה מחפש את ישראל היפה
ש | 09-07-2018 12:09
גם אצל יריביו הפוליטים ולא רק באלונית בשבת בבוקר בלי ספק שהוא היה מוצא גם בהם קורטוב של יופי מוסר והגינות אולי אפי' יותר מפרופוגנדות שמובילה יש עתיד בכל מיני תחומים שסופם הוא רק קרעים ושסעים בתוככי הציבור שמטרתם האחת היא פוליטיקה ולא צבירת יופי ערכי ומסרי של ישראל אני מקווה לא להתבלבל מהמסרים של האיש לגבי השאלה מה יותר חשוב פוליטיקה או אידאות רמות