אחרי 25 יום יהודה גליק הפסיק את שביתת הרעב

אחרי 25 יום של שביתת רעב הסכים שר האוצר משה כחלון להיפגש עם יהודה גליק כדי לדון איתו בהעלאת מס על הטבק לגילגול והשוואתו לסיגריות הרגילות

אחרי 25 יום יהודה גליק הפסיק את שביתת הרעב
  (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

לאחר 25 ימים: חבר הכנסת יהודה גליק הודיע על הפסקת שביתת הרעב

חבר הכנסת גליק החל בשביתת רעב בדרישה משר האוצר משה כחלון לתקן את עיוות המס ולהשוות את המס על הטבק לגלגול למס המוטל על חפיסות סיגריות מה שלטענת גליק גורם לפגיעה במאמצים לעידוד הגמילה מעישון ולמניעת התחלת עישון אצל צעירים.

במשך 25 יום שבת גליק רעב, אך במשרד האוצר לא נענו לדרישותיו. לפני כשבועיים הוגשה עתירה לבית המשפט העליון ע"י המיזם למיגור העישון בנושא, וגליק טוען "לצערי שר האוצר יעשה את שנדרש לא בגלל ההגיון, אלא בגלל שבג"צ יכפה את זאת עליו, כפי שעשה זאת בנוגע למיסוי ה ICOS."

בליל שבת שבר גליק את הצום, לאחר שזומן לפגישה עם כחלון. הוא מסר הערב: "כדי להימנע מפגיעה בבריאותי ולאחר שקיבלתי פניות רבות מבני משפחתי ומשותפיי למאבק החלטתי להפסיק את שביתת הרעב. בימים הקרובים אפגש עם שר האוצר שזימן אותי לפגישה ואני מקווה שנדון בנושא באופן ענייני ולא תחת לחצים פוליטיים או אחרים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לכל זמן ועת תחת השמים תודה כבוד רב יהודה גליק
YAEL BRONS | 08-07-2018 0:35
השם ישמור אותך
2
העלאה
דוד | 08-07-2018 1:05
חבר הכנסת גליק כמה קיבלת מחברת טבק הסיגריות בשביל להזיק לנו בהעלאת מחיר הטבק אני פשוט מתבייש בך שאתה חושב שבאתה לתקן עולם אתה רק מזיק לחלשים ולזקנים פויה לך
3
יהודה 'המתוקי והנחמדי' משאיר תמיד טעם מריר
עמוס | 08-07-2018 10:19
חבל. רק שלא יזיק לליכוד