עובד חברת סייבר גנב תוכנת ריגול וניסה למכור אותה

הותר לפרסום כי כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עובד לשעבר בחברת סייבר ישראלית שניסה למכור תוכנת ריגול המשמשת ארגוני ביטחון בעולם

עובד חברת סייבר גנב תוכנת ריגול וניסה למכור אותה
  (אילוסטרציה: shutterstock)

הותר לפרסום כי כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עובד לשעבר בחברת סייבר ישראלית שניסה למכור תוכנת ריגול המשמשת ארגוני ביטחון בעולם. מכתב האישום עולה כי העובד גנב את התוכנה וניסה למכור אותה ב"דארק נט". בשל ההיבטים הביטחוניים של התוכנה, הוא מואשם בניסיון לפגיעה ברכוש באופן שהיה בו כדי לפגוע בביטחון המדינה.

על פי כתב האישום שהוגש בתחילת החודש, הנאשם עבד בחברת NSO, העוסקת במתן פתרונות טכנולוגיים בתחום תקיפת הסייבר לשם השגת מידע מודיעיני למטרות ביטחוניות. במסגרת פעילותה, החברה מייצרת כלים ותוכנות המאפשרים להפיק מידע הדרוש לשם הגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה ולסיכול פיגועי טרור. בין היתר היא גם מפתחת כלי מעקב עבור טלפונים סלולריים.

החברה משווקת את מוצריה לגורמי ביטחון בישראל ובעולם, כאשר הייצוא לחו"ל מפוקח על-ידי אגף הפיקוח על הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון. באותה תקופה, הועסקו בחברה כ-500 עובדים ושווי השוק שלה הוערך בסכום ב-900 מיליון דולר לפחות.

הנאשם, בן 38, עבד בחברה בתפקיד תכניתן בכיר וקיבל גישה לשרתי המחשב של NSO ולכלים אשר פיתחה. על פי כתב האישום, באפריל האחרון הוא זומן לשימוע לפני פיטורים, ואחריו הוא חיבר התקן אחסון נייד לשרתי החברה והוריד את התוכנות, המוצרים ומידע בשווי מאות מיליוני דולרים. לאחר מכן יצר קשר עם אדם אחר, שזהותו אסורה בפרסום, וניסה למכור לו את התוכנות. אותו אדם פנה ל-NSO שפנתה למשטרה וכך נעצר העובד.

פרקליטיו של הנאשם, עו"ד אבי חימי ומיטל טולדנו, הגיבו לכתב האישום ומסרו: "נראה שלאחרונה כולם התאהבו בפרשיות 'ריגול' ולכל מיני תיקים מדביקים תוויות של פגיעה בביטחון המדינה. להדביק תווית שכזו למרשי זה לא ראוי ולא נאמן למציאות. מרשי, שעבד בחברה פרטית, טוען לחפותו, גאה להיות אזרח ישראלי, אוהב את המדינה ולעולם לא היה מנסה לפגוע בביטחונה. אני סמוך ובטוח שבבית המשפט האמת תצא לאור".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע