אלו הכללים לחברי הכנסת שעולים להר הבית - סרוגים

אלו הכללים לחברי הכנסת שעולים להר הבית

קצין הכנסת הפיץ היום מסמך הנחיות מפורט לחברי הכנסת המבקשים לעלות להר הבית. יו"ר הכנסת קרא לח"כים: "לפעול לפי ההוראות ולהמנע מפרובוקציות מיותרות"

author-image
אלו הכללים לחברי הכנסת שעולים להר הבית
  גליק ומועלם בכניסה להר הבית (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

קצין הכנסת הפיץ היום (חמישי) מסמך הנחיות מפורט לחברי הכנסת המבקשים לעלות ולבקר בהר הבית, זאת בהמשך להנחיית יו"ר הכנסת אדלשטיין. בו נכתב בין היתר: כי עליהם "להמנע מפרובוקציות מיותרות"

אדלשטיין נועד עם מפקד משמר הכנסת, יוסף גריף, והנחה אותו לגבש בהקדם את ההוראות המלאות לחברי הכנסת כיצד להתנהג בהר הבית. לפי הם: כל חבר כנסת שיבקש לעלות להר, מחויב להודיע על כך 24 שעות מראש לקצין הכנסת ובו מפורטים תאריך ושעת הביקור, כשרק המפכ"ל רוני אלשיך או מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי ידרשו לשאר את הביקוש בהתאם להערכת מצב ספציפית לקראת מועד הביקור המבוקש.

בעוד חברי הכנסת היהודים ייכנסו דרך שער המוגרבים ו"יהיו כפופים לכללים החלים על מבקרים שאינם מוסלמים", הח"כים הערבים ייכנסו דרך שער השבטים החל מחצי שעה לאחר שנגמר זמן ביקור היהודים ועד לסגירת הר הבית.

בשל הרצון להותיר את הר הבית מחוץ לזירה הפוליטית, הוטלו הגבלות תקשורתיות רבות. בהן: לא תתאפשר נשיאת נאומים במהלך הביקור, לא יתאפשר מתן ראיונות לתקשורת במהלכו ולא תותר כניסה או השתתפות בפגישות או דיונים במשרדי הווקף בהר הבית".

כמו כן, חברי הכנסת לא ילוו בביקורם אח"מים מהארץ או מחו"ל, ללא תיאום ואישור נפרד,  ולא יהיו מלווים על ידי כלי תקשורת כלל.

להורדה⇐ מסמך ההנחיות המלא להר הבית

אדלשטיין הדגיש, כי "כמי שתמך מאז ומעולם במתן אפשרות לחברי הכנסת לעלות להר הבית, עלינו ליישם החלטה זו בהקדם האפשרי. חברי כנסת, ככל אזרח מאזרחי ישראל, זכאים לבקר בהר הבית ובמקומות הקדושים. אני קורא לכלל חברי הכנסת לפעול בהתאם להוראות ולהמנע מפרובוקציות מיותרות״.

ביום שלישי האחרון הוסרה ההקפאה, לאחר שיותר משנתיים, הורה ראש הממשלה נתניהו  לחדש את עליית חברי הכנסת להר הבית. במכתב ליו״ר הכנסת ולשר הביטחון הודיע נתניהו כי כל ח"כ יוכל לעלות להר אחת לרבעון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הגבלות כניסה להר הבית
ברכה יהושע | 05-07-2018 12:10
פחדנים, זה שלנו, למה אנו נכנסים כמו גנבים בלילה? זה הכבוד שלנו????
זה מסגד למוסלמים כל הארכיולוגים לא הוכיחו שזה
אדם | 05-07-2018 21:53
שזה בית המקדש ובוא נגיד שזה במקום בית המקדש אז להרוס מסגד השני בקדושתו למוסלמים והמיסלמים לא הרסו את בית המקדש מי שהרס זה הרומאים ופרסים להם אין שום קשר אני מתפלא השנאה למוסלמים יותר מהגרמנים והאוקראיניים והפולנים שרצחו את עמנו והיום אנחנו בקשר טוב יפה אז נעשה קשר עם שכננו שלא רצחו עמנו הם אויבנו
2
יש כמה חברי כנסת שקבעו דבר הבית מקום קדוש ליה
אתא.א.א חיפה | 05-07-2018 14:17
המציאו איזה סיפור בגלל איזה איבן חלק ממקום המקדש.כל רוצים להאמין ברגע שערבים באותו מקום הקימו מסגד.כבר בשבילי לא קדוש.מה לי ולמקום הקדוש.מה שאנחנו מוכיחים שלא נץהכותלהנקום הכי קדוש.ברוקמזה המקום הכי נקי וטהוק כמקום הכי קדוש לעם היהודי. אני לא רוצה להראות להם שאני מוכנה ללכת למסגד שלהם שהוא מקום קדוש של המוסלמים הם צודקים מדוע אנחנו מפריעים להם שיהודים נכנסים לשם.אני נגד כניסתם. לעם היהודי רק המקום הכי קדוש הוא הכותל.
קודם ללמוד לכתוב ואז להגיב
אנונימי | 05-07-2018 18:13
קודם ללמוד לכתוב ואז להגיב. אחרת אל תגיב
3
הר הבית
רחל | 05-07-2018 16:43
לישמור על הסדר
4
כניסה לכיפת בזהב
בשמת | 06-07-2018 10:58
מדברים על כך שהסטטוס קוו לא שונה אבל בפועל אין כניסה לכיפת הזהב ולמסגד. רק מוסלמים רשאים להיכנס. לפני 2000 היה ניתן להיכנס למקומות האלה.