אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

משפחת גולדין החרימה את האזכרה; נתניהו נאם: "מאמצים גדולים בהחזרת לוחמינו"

ראש הממשלה אמר באזכרה הממלכתית לנפילתם של חללי מלחמת "צוק איתן" כי "אנחנו ממשיכים להשקיע מאמצים גדולים בהחזרתם של לוחמינו אורון שאול והדר גולדין". הורי החיילים החרימו את הטקס וקיימו אירוע מחאה מול בית רה"מ

משפחת גולדין החרימה את האזכרה; נתניהו נאם: "מאמצים גדולים בהחזרת לוחמינו"
  משפחת גולדין החרימה. נתניהו באזכרה (צילום: חיים צח, לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו אמר היום (שלישי) בטקס האזכרה הממלכתי לחללי צוק איתן, כי "אנחנו ממשיכים להשקיע מאמצים גדולים בהחזרתם של לוחמינו אורון שאול והדר גולדין".

על המצב בדרום אמר, כי הוא "ממליץ לשליטי עזה לבחור ברגיעה. אם יבחרו בהסלמה – המחיר שישלמו יהיה בלתי נסבל עבורם. נפעל, בכל מקרה, מתוך רגישות מירבית לחיי לוחמינו אבל גם בד בבד מתוך נחישות מירבית להבטיח את ביטחוננו וגם את שגרת יומינו"

על המאבק להשבת החיילים החטופים והנעדרים, הבהיר נתניהו כי "לא הכל גלוי לעין. זוהי מחויבות שתימשך עד שובם, ללא הפוגה, כך גם לגבי אזרחינו שמוחזקים בעזה, כך גם לגבי כל נעדרינו במהלך השנים", דברי ראש הממשלה.

ריבלין בטקס האזכרה הממלכתי לחיילי צוק איתן: "אנחנו מצרים על תושבי עזה הנמקים תחת עול החמאס, על הילדים החיים במצוקה. אך כל עוד חמאס ימשיך לנהל את עזה כשהוא פועל אך ורק להשמדת ישראל ותקיפת אזרחיה, ומחזיק את גופות חיילנו שלא שבו מהקרב – עזה לא תשוקם".

הוא התייחס למתיחות בדרום: "מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש ותדע להתמודד עם כל איום. איננו ששים אלי קרב, אולם לא נסבול שיבוש חיי השגרה של אזרחי ישראל. על כל הפרה כזו נגיב במהירות ובעצמה"

במקביל: אירוע מחאה להשבת גופות החיילים

חלק ממשפחות חללי ״צוק איתן״ החליטו שלא להגיע היום להיכל הזיכרון בהר הרצל ולהשתתף באזכרה הממלכתית במלאות 4 שנים לנפילתם של חללי מלחמת ״צוק איתן״. במקום זאת, ובמקביל לאזכרה הממלכתית, קיימו המשפחות אירוע מחאה מול מעון רה"מ במטרה להשיב את סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין חזרה מעזה.

זהבה שאול, אימו של סמ״ר אורון שאול המוחזק בידי חמאס, ציינה ״מזה ארבע שנים שאין לי יום ואין לי לילה. אני אומרת מפה לראש הממשלה אנחנו לא יכולים להמשיך לסבול, הגיע הזמן למעשים. היו יותר מדי הזדמנויות שלא ניצלתן אותן, עכשיו חמאס במצוקה וזו אולי ההזדמנות האחרונה. נמאס לי לרדוף אחרי הממשלה״.

ד״ר לאה גולדין, אימו של סגן הדר גולדין אשר נחטף למנהרה ברפיח, אמרה: ״סולידריות וערבות הדדית של המשפחות השכולות זה לא דבר מובן מאליו. אלו הערכים המהווים את הבסיס והקיום שלנו. צוק איתן לא הסתיים עד שהחיילים והאזרחים ישובו הביתה".

"ראש הממשלה חייב לפעול קודם להשבת הבנים ורק לאחר מכן לשיקום עזה" הוסיפה. "הוא לא יכול לפעול אחרת. זה שמשפחות שכולות עומדות על המדרגה מול ראש הממשלה ורעייתו כדי לומר את המובן מאליו זה כואב, זה אפילו הכי כואב״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
האם יתכן שבוגי אינו משפיע על משפחת גולדין
יהודי | 04-07-2018 10:11
מדוע רק גולדין צועקים איפה משפחת שאול האם נכון בשביל גופת חייל להקריב צרכים ביטחוניים או מדיניים?