אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דורני תוקף את יועמ"ש יו"ש: "פועל בניגוד לממשלה"

יו"ר מועצת יש"ע ביקר בחריפות את חוסר ההקמה של צוות הסדרת השכונות והישובים ביו"ש. לדבריו: "שום דבר לא קרה. כעת רק מנסים לכבות שריפות". על יועמ"ש איו"ש: "פועל על פי מדיניות משלו, המנוגדת לממשלה"

דורני תוקף את יועמ"ש יו"ש: "פועל בניגוד לממשלה"
  יו"ר מועצת יש"ע. דורני (צילום: מירי צחי)

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ביקר היום (שני) בחריפות את ההתנהלות סביב צוות הסדרת השכונות והישובים הצעירים, סביב חוסר ההקמה של הצוות השלם. זאת לאחר שראש צוות ההסדרה פנחס וולרשטיין נעדר מהדיון, כשגורמים העריכו, כי הדבר נעשה לאחר קבלת הוראה בעניין.

בדיון בוועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש בנושא צוות הסדרת השכונות וישובים הצעירים, סיפר דורני כי "כמעט שנה לאחר ההחלטה להקמת צוות ההסדרה, אנו נמצאים במצב בו יש ראש לצוות, אבל אין לו (פנחס ולרשטיין, ע"ג) צוות והוא למעשה יושב לבד בשולחן".

לטענתו, "כל התקנים שהוחלט עליהם במנהל האזרחי ובלשכת ראש הממשלה למעשה לא קיימים, ובעצם הוא מנסה לעבוד לבד והתוצאות בהתאם. שום דבר לא קורה", האשים.

לדברי דרוני, "צוות ההסדרה היה אמור לתת מענה ופתרונות לאנשים שבנו בתים על אדמות מדינה ותב"עות בתוקף, קיבלו התרי בנייה, קיבלו משכנתאות, ולמעשה צוות קו כחול של המנהל האזרחי גרע את הבתים שלהם מאדמות המדינה והפך אותם לעבריינים בעל כורחם" הוסיף. "ישנם כ-3,000 בתים מהסוג הזה – גם זה עדיין לא הוסדר. יש כלים לטפל, אותם קבעה ועדת זנדברג, ומה שצריך זה רצון טוב כדי שהדבר הזה יקרה".

יועמ"ש איו"ש פועל רק על פי מדיניות משלו

בסיום דבריו אמר כי "הסדרה היא לא רק להסדיר את הקיים, אלא גם להסדיר את העתיד. יש כאלו שמתנהגים כאילו יש מדינה בתוך מדינה, וכוונתי ליועמ"ש איו"ש שלמעשה פועל על פי מדיניות משלו, המנוגדת למדיניות הממשלה. לצערי, כעת רק מנסים לכבות שריפות, אבל אם לא יהיה שינוי ביועמ״ש איו״ש, השריפות ימשיכו לבעור".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו