אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התכנסה הועדה לבדיקת העלות הגבוהה של שכר הלימוד

"המצב הנוכחי צריך ועומד להשתנות. ההורים השולחים את ילדיהם למוסדות הציונות הדתית קורסים תחת נטל התשלומים", כך אמרו חברי הוועדה הציבורית לבחינת התשלומים למוסדות החינוך של הציונות הדתית, שהחלה היום את דיוניה. הועדה תתכנס בשלושת החודשים הקרובים ואז תגיש את מסקנותיה.

התכנסה הועדה לבדיקת העלות הגבוהה של שכר הלימוד
  לחקור לפני ולפנים. אורלב (פלאש90)

היום (א') התכנסה באופן רשמי "הוועדה הציבורית לבחינת התשלומים הנדרשים מהורים בחינוך העל יסודי הציוני דתי" אותה מינה ח"כ זבולון אורלב כיו"ר ועדת המשנה לחינוך דתי ותרבות תורנית.

"המצב הנוכחי צריך ועומד להשתנות. ההורים השולחים את ילדיהם למוסדות הציונות הדתית קורסים תחת נטל התשלומים", כך אמרו חברי הוועדה הציבורית שהחלו היום את דיוניה.

לאחר היכרות קצרה ודברים שנשא ח"כ זבולון אורלב הוחלט על ידי יו"ר הוועדה, בנצי דל, כי הוועדה תחולק לשתי תת וועדות: ועדה לבדיקה כלכלית שתבחן את בדיקת העלויות במוסדות החינוך ואת ניצול המשאבים, שבראש יעמוד רמי הופנברג.

ועדה שניה תבחן את התכנים הפדגוגים בישיבות ובאולפנות. האם כל שעות הלימודים הנוספות והפעילויות שאינן בתקצוב של משרד החינוך ונופלות על כתפי ההורים אכן נצרכות. בראש הועדה תעמוד המפקחת דסי בארי ממשרד החינוך.

ח"כ אורלב, שיזם והקים את הועדה, אמר כי עיני ההורים כולם נשואות אל אנשי הועדה: "ברשותכם כל הכלים. בוועדה יש נציגים מכל התחומים כדי שתבדקו לפני ולפנים את המצב הקיים ותמליצו המלצות כיצד יש לתקן את אופי תשלומי ההורים בישיבות התיכוניות והאולפנות" אמר אורלב.

הועדה תתכנס לעיתים קרובות במשך 3 חודשים ותגיש את המלצותיה ומסקנותיה בפניו. "אני דבק בעמדתי כי אקבל את דברי הוועדה ואפעל ליישם את המלצותיה שתטיב עם מערכת כולה מבלי לפגוע בתלמידים".

בנצי דל, יו"ר הועדה, ששימש בעברו כמנכ"ל משרד החינוך אמר כי הנושא הפך להיות הדבר החם בציונות הדתית ויש לפתור אותו בטרם ייווצר משבר קשה עוד יותר.

אבי סולימן, מזכ"ל הפועל מזרחי, חבר הוועדה טען כי בין היתר הבעיות שיש הבעיה שבכל מקום בארץ פותחים עוד ועוד ישיבות ואולפנות והדבר גורם לבזבוז משאבים ולהוצאות מיותרות.

יתר חברי הוועדה טענו כי הוועדה חייבת להביא המלצות חד-משמעיות ולדאוג שיקבלו את החלטותיה, "עוד וועדה ועוד וועדה רק כדי להרגיע את השטח אין לה משמעות. הציבור לא יקבל החלטות שבסופו של דבר לא תשנה את המצב הכלכלי הקיים. הרשתות ומנהליה צריכים לדעת שהורים לילדים בישיבות ובאולפנות לא יסכימו שהמצב הקיים ימשך כמו שהוא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
חבל על הזמן
טופסי | 18-12-2011 17:23
במקום ועדה שתשמע עדויות ושקרים של מנהלי המוסדות, אני מציע לאורלב ועוזריו להכנס לאתר גיידסטאר ולבחון את מאזני הישיבות התיכוניות והאולפנות. באותו מקום יש גם את חמשת מקבלי השכר הגבוה בעמותה. רוב הישיבות בעודף הכנסות על הוצאות של מאות אלפי ש"ח ואף מליוני ש"ח. לא צריך לא את דל ולא את סולימן
2
עובדים עלינו
הירושלמי | 18-12-2011 17:30
הוועדה כסת"ח הם מחפשים "איך להכשיר את השרץ " הוועדה מונתה ע"י ח"כ מהשורה ויו"ר תת ועדה ללא סמכות להכירכם למר אורלב בתפקידו הרבים היתה סמכות אך בחר שלא לעשות דבר ואף תירפד מהלכים של אחרים [ ראו פורטוקולים בנושא ב 10 השנים האחרונות ] כמו כן כל חברי הוועדה קשורים לחמ"ד ולכן לא מהם תבוא הישועה אלה מפניה לבג"ץ [ סליחה על המילה המגונה ] של קבוצות הורים שיכולים ורוצים לריב עם מערכת החינוך הנקמנית
3
לא נקבל הפחתה קטנה.
הורה | 18-12-2011 19:39
להוריד למקסימום של 500 ש"ח בחודש.
4
ומה עם המכללות הדתיות ?
| 18-12-2011 21:50
גם שם ההורים משלמים את מיטב כספם.
5
אולפנת צפירה קורסת והמנכ"ל חוגג
הורמיזן | 19-12-2011 8:29
עלות שכרו ב 2010 היה למעלה מ 610.000 ש"ח. קרי למעלה מ 50.000 ש"ח לחודש. האולפנא קורסת כלכלית. על כל דבר גובים כסף. אנחנו ההורים מנסים לקבל הסבר על מה גובים והמנכ"ל לא עונה.